خرید نهال گردو در اسدیه✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار اسدیه

امروزه مصرف گردو به جهت تقویت سیستم بدنی و در امان بودن از بسیاری از بیماری‌ها و افزایش قدرت حافظ بیش از پیش بالا رفته و تقاضا برای خرید آن باعث فروش فوق‌العاده آن در بازارهای داخلی و خارجی شده است. این میزان تقاضا باعث شده بسیاری از سرمایه‌گذاران با کاشت نهال گردو به درآمدزایی خوبی برسند. یکی از مقاصد سرمایه‌گذاران برای کاشت نهال گردو شهر اسدیه مرکز شهرستان درمیان است که در این بخش قصد معرفی نهال‌های سازگار در آن را داریم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی اسدیه

شهر اسدیه از جمله بخش‌های خراسان جنوبی در شرق کشور است که مرکز شهرستان درمیان بوده و در ارتفاع ۲۱۸۰ متری از سطح دریا در مسیر جاده بیرجند دستگرد واقع شده است. این شهر دارای اقلیم معتدل و خشکی است که زمستان‌های آن سرد و سخت و تابستان‌های آن نیمه خشک و معتدل است.
این اقلیم به دلیل واقع شدن در دشت حاصلخیز اسدآباد و محاصره شدن با کوه مومن آباد از بارندگی‌های خوبی برخوردار بوده و یکی از قطب‌های تولید چغندر قند است. جمعیت آن بالغ بر ۶۰۰۰ نفر و دارای میانگین دمای سالیانه ۲۵ درجه و میانگین بارندگی ۱۴۹ میلیمتر در سال است و با شهرهای بیرجند، قائن و سربیشه همسایگی دارد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بیرجند

تاریخچه باغات گردو در اسدیه

در شهر اسدیه باغات گردوی به صورت شخصی و خرده مالکی وجود دارد که عمده نهال‌های کاشته شده در این بخش نهال‌های نیمه سردسیری و معتدل هستند. در گذشته کشاورزی و اداره باغات گردو تقریباً سنتی بوده و آزمون و خطا در کاشت و پرورش نهال‌ها بالا بوده است. ولی امروزه با توجه به تاریخچه باغات گردو و رصد نهال‌های سازگار و موفق و پربازده می‌توان با کمترین خطا باغات گردوی پربار و حاصلخیزی را داشت.
۵۰ درصد تولیدات گردوی شهر اسدیه در بازارهای داخلی و محلی عرضه شده و مازاد آن به بازارهای استانی ارسال می‌شود.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در اسدیه

وقتی صحبت از ایجاد و احداث باغ گردو در اقلیمی مانند اسدیه به میان می‌آید با توجه به نزدیکی این بخش به مناطق کویری و کم بودن میزان بارش‌ها باغداری نوین و کمک از متدهای جدید علمی و گیاهی بیش از پیش نمود پیدا می‌کند.
این متدها می‌تواند شامل آنالیز خاک و اصلاح و تقویت آن، استفاده از سیستم آبیاری قطره‌ای و صرفه‌جویی در هزینه‌های تامین آب یا مواجهه با آفات با روش‌های طبیعی که بهره‌گیری از چنین روش‌هایی باعث پایین آمدن هزینه‌های باغداری ، خسارت‌ها و همچنین بالا رفتن میزان سوددهی نهایی می‌شود.

 

آیا کاشت نهال گردو در اسدیه حالت اقتصادی دارد؟

با توجه به اینکه شهر اسدیه در ارتفاعات ۲۱۸۰ متری قرار دارد و تحت تاثیر کوه‌های اطراف از بارندگی‌ها و جریانات توده‌ای بارانی نیز برخوردار است می‌توان با کاشت نهال‌های معتدل و نیمه سردسیری در این بخش گردوهایی با مغز سنگین، با کیفیت و مرغوب تولید کرد و از آن به سودآوری رسید. یکی از سودآورترین نهال‌ها برای کاشت در اسدیه نهال گردوی ژنوتیپ پالیز و نهال گردوی پوست کاغذی است.

 

خرید نهال گردو در اسدیه

برای خرید نهال گردو نیز مانند تمامی خریدهای دیگر باید جدا از بحث قیمت نهال به کیفیت و سلامت آن توجه شود. مجموعه‌ای از فاکتورها زیر می‌تواند نشان دهنده سلامت فیزیکی نهال باشد. در کنار آن دریافت گواهی‌های معتبر از نهالستان می‌تواند عدم بیماری، مرغوبیت و بازدهی نهایی را تضمین کند.
* سعی کنید نهال‌های جوان ۱ الی ۲ ساله با ریشه‌های پرتراکم و سالم را انتخاب کنید زیرا این گونه نهال‌ها مطابقت و سازگاری بیشتری با زمین جدید خواهند داشت.
* موقع خرید به سلامت و عدم بیماری نهال دقت داشته باشید، برای تضمین این مورد درخواست کارت سلامت و قرنطینه کنید.
* نهالی را انتخاب کنید که هیچگونه شکستگی، زخم یا برآمدگی و فرورفتگی بر روی تنه آن وجود نداشته باشد و همچنین جوانه‌های آن سالم و سرحال باشد.
* نهالی منتخب باید دارای لیبل از نهادهای گیاهشناسی و شناسنامه در خصوص سن، رقم و میزان باردهی باشد.

فروش نهال گردو در اسدیه

مسلماً فروش نهال گردو در نهال فروشی‌ها و نهالستان‌ها انجام می‌شود و افراد زیادی با تولید و تکثیر نهال‌ها از طریق تکثیر پیوندی، بذری و اصلاحی اقدام به عرضه آن برای مشتریان می‌کنند. خریداران موقع خرید به مجوزدار بودن نهالستان و سلامت و مرغوبیت نهال‌ها دقت کنند تا بابت هزینه‌ای که پرداخت می‌کنند نهالی مطلوب و سالم را دریافت کنند.

نهال گردو مناسب اسدیه

برای شهر اسدیه مناسب‌ترین نهال گردو ارقامی خواهد بود که با ارتفاعات این منطقه بیشترین سازگاری را داشته و بتواند در خاک این اقلیم و با میزان بارندگی‌ها و نوسانات دمایی آن بالاترین مطابقت را داشته و باروری و راندمان خوبی را ارائه کند. برای این بخش نهال گردوی مقاوم به خشکی مانند نهال گردوی فرنور، ژنوتیپ پالیز و نهال بوانات مناسب است.

انواع نهال گردو در اسدیه

در بخش زیر ۴ مورد از نهال‌هایی که بیشترین عملکرد و باردهی را در اقلیم اسدیه دارند به شما معرفی می‌گردد.
* نهال گردوی فرنور: نهالی سازگار در ارتفاعات ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متری، دیرگل مقاوم به سرمای زیر ۳۰ درجه و گرمای ۴۰ درجه، پربار با باردهی ۶ تن در هکتار، با مغز میوه درشت و با کیفیت
* نهال گردوی پالیز : نهالی که محدودیتی برای کاشت ندارد، مناسب برای ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری، باردهی بالای ۹ تن در هکتار، نهالی پیوندی، پاکوتاه، دیرگل
* نهال گردوی بوانات: نهالی قابل کاشت در ارتفاعات ۱۰۰۰ تا ۱۸۰۰ متری شروع باردهی از سال پنجم، تناژ ۲ الی ۳ تن در هکتار، نهالی ایرانی، دیرگل خود گرده افزا مقاوم به سرما
* نهال گردوی تویسرکان: نهالی مناسب برای مناطق معتدل با ارتفاع ۲۰۰ تا ۲۸۰۰ متری، باردهی ۶ تن در هکتار اوج باردهی از سال پنجم به بعد، دیرگل مقاوم به سرما و یخبندان

 

قیمت نهال گردو در اسدیه

مهمترین سوالی که برای باغداران هنگام خرید نهال گردو پیش می‌آید تفاوت قیمت آن در مراکز مختلف است که این می‌تواند بستگی به اعتبار نهالستان، کیفیت و سن نهال داشته بباشد شما عزیزان می‌توانید با کمک سایت اینترنتی برتر نهال و لینک زیر به شناخت دقیق و به روزی از قیمت ارقام نهال گردو برسید کافیست بر روی لینک زیر کلیک کنید.

بهترین نهال گردو

مسلماً بهترین نهال گردو نهال‌های اصلاحی و پیوندی هستند که دچار تغییر ژنتیک شده و مقاومت و باردهی آنها افزایش پیدا کرده، اما در کنار این موارد نهال‌های بومی که توانستند بیشترین سازگاری را با اقلیم یک منطقه ایجاد کنند و استقامت بالایی به بیماری‌ها و تنش‌های اطراف داشته باشند جز بهترین نهال‌های گردو برای باغداران محسوب می‌شوند.

نهالستان گردو در اسدیه

برتر نهال مجهزترین و موفق‌ترین نهالستان شمال غرب کشور با مدیریت مهندس قاسمی با نیم قرن تجربه یکی از بزرگترین نهالستان‌های گردو در کشور است‌ شما عزیزان می‌توانید در بستر اینترنت خرید آنلاین نهال‌های مورد نظر خود را انجام دهید. در این خرید شما از ضمانت دو ساله و خدمات پس از فروش و مشاوره‌های تخصصی بهره‌مند می‌شوید.
همچنین برای آشنایی بیشتر با نهال‌های میوه قابل کاشت در شهر اسدیه می‌توانید به صفحه خرید نهال میوه اسدیه مراجعه کنید.

کلام آخر

علی رغم قرارگیری شهر اسدیه در استان کم بارش خراسان جنوبی به دلیل وجود کوه‌های متعدد و قرارگیری در ارتفاعات از آب و هوای و بارندگی‌های خوبی برخوردار است که می‌تواند برای سرمایه‌گذاری و احداث باغ گردو یک گزینه مناسب باشد.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر اسدیه می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در اسدیه مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال