خرید نهال گردو در گلمکان ✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار گلمکان

یکی از شهرهای بسیار سرسبز، با آب و هوای عالی، بارندگی‌های پربار و خاک حاصلخیز جهت خرید نهال گردو و کشت پرورش آن شهر گلمکان است که در این نوشتار به معرفی اقلیم آن می‌پردازیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی گلمکان

گلمکان واقع در ۴۸ کیلومتری مشهد و در شهرستان گلبهار چناران است که نام آن از گورمکان توسط ناصرالدین شاه به گلمکان تغییر یافته است. این شهر در ارتفاع ۱۴۰۳ متری واقع در شهرستان گلبهار یکی از ییلاقات بسیار سرسبز خوش آب و هوا و کوهپایه‌ای مشهد محسوب می‌شود. این شهر از غرب با کوه تخت اخلمد و رستم، از جنوب با نیشابور و سلسله جبال بینالود، از شرق با شاندیز و از شمال با محور چناران مشهد و دشت آن همسایگی دارد
شهر گلمکان تحت تاثیر ارتفاعات بینالود، کوه کشوه، قله سیاه سنگ، تخت رستم و اخلمد دارای بارندگی‌ها بسیار بالا بوده و شهری با آب و هوای نسبتاً نیمه سردسیری و معتدل است. با وجود رودخانه‌ها و چشمه‌های پرآب محصولات آبی مانند: گردو، سیب، گیلاس، زردآلو، آلو، انگور برداشت و باغات گردوی این بخش جدا از رونق اقتصادی در سرسبزی و جذابیت شهر نیز بسیار تاثیرگذار بوده است.
اراضی شهر گلمکان متشکل از مناطق کوهستانی و دشتی است و در هر خطه با استفاده از نهال‌های گردوی مناسب آن بخش باغات پربار و سرسبزی را شاهد هستیم.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در گلمکان

شهر گلمکان شهری با اقلیم کوهستانی و سردسیری است که برای تاسیس باغات گردو و فعالیت در زمینه گردوکاری نیاز است رقم‌های مقاوم به سرما در این اقلیم کشت شود. با توجه به ارتفاع بالای شهر و وجود سرما و یخبندان در ماه‌های سرد، رقم‌های نیمه سردسیری به دلیل مقاومت بالا در برابر سرمازدگی کمتر دچار خسارت و ضرر شده و با گلدهی بالا محصولات بیشتری تولید می‌کنند. با رصد و مراجعه به باغات موفق و پربار روش‌های رسیدگی، نحوه کاشت، نوع رقم سازگار و مواردی از این دست طبق تجربه صاحبان آن در اختیار باغداران تازه کار قرار می‌گیرد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در گلمکان

احداث باغ گردو در گلمکان با توجه به اقلیم کوهستانی مستلزم شناخت موارد زیر و خرید نهال بر مبنای این پارامترها است.
* اطلاع از وضعیت جوی، نوسانات دمایی و وضعیت بارندگی
* میزان ارتفاع از سطح دریای منطقه، رطوبت هوا و فشار آن
* اطلاع از وضعیت خاک، درصد شوری، آهک اسیدیته و عناصر آلی و غذایی آن
* اطلاع از روش‌های بهینه آماده سازی محیط
* کاشت اصولی نهال در زمان مناسب و آبیاری و کوددهی به موقع
* شناخت آفات رایج و روش‌های دفع آن

 

آیا کاشت نهال گردو در گلمکان حالت اقتصادی دارد؟

محصولات باغی شهر گلمکان عمدتاً با محصول گردو شناخته می‌شود و این شهر یکی از قطب‌های تولید گردو در استان و شهرستان چناران است. با توجه به نیاز سرمایی نهال گردو و اقلیم کوهستانی این بخش نهال گردو بهترین رشد و باروری را در این خطه خواهد داشت اگر رقم سازگار، سالم و زود بازده انتخاب شود. یکی از روش‌های درآمدزایی جانبی از باغات گردو کاشت محصولات مزروعی در بین نهال‌های گردو تا قبل از شروع میوه‌دهی ارقام است. برای محقق شدن این هدف کاشت نهال‌های پایه کوتاه با تاج پوششی کم بسیار مناسب خواهد بود. همچنین این ارقام رسیدگی‌ها و برداشت میوه راحت‌تر و تردد نیروهای انسانی و ابزارآلات کشاورزی را تسهیل می‌کند.

 

خرید نهال گردو در گلمکان

نهال گردو نهالی نیازمند زمان نسبتا بالا برای اوج باردهی است لذا پروسه خرید باید از ارقامی زود بازده سالم و مناسب با اقلیم کوهستانی گلمکان انجام شود تا فرایند باردهی کوتاه‌تر شود. کما اینکه کیفیت خرید نهال گردو در گلمکان بستگی بالایی به اعتبار و محل نهالستان و تخصص کارکنان آن دارد. برای داشتن خریدی موفقیت آمیز با نهال‌های مرغوب و با کیفیت می‌توانید به وب سایت بزرگترین و مجهز‌ترین نهالستان شمال غرب کشور یعنی برتر نهال مراجعه کنید.

فروش نهال گردو در گلمکان

افرادی که از طریق فروش نهال گردو در گلمکان کسب درآمد می‌کنند باید در ازای هزینه‌ای که از باغداران دریافت می‌کنند نهال‌های با کیفیت و سالم با ریشه‌های قوی را تحویل بدهند. جهت تایید اصالت آن شناسنامه معتبر و در خصوص عدم بیماری آن کارت قرنطینه ارائه دهند. متقابلاً اطلاعات دقیق علمی که فروشنده در اختیار باغدار و خریدار قرار می‌دهد می‌تواند در رسیدگی هرچه بهتر به نهال بسیار کمک کننده باشد.

نهال گردو مناسب گلمکان

نهال‌های نیمه سردسیری با مقاومت بالا در برابر یخبندان و سرمای بهاره و شاخصه دیرگل بودن می‌توانند به عنوان نهال گردو مناسب گلمکان مورد کشت قرار بگیرند که از جمله آنها می‌توان به نهال‌های ژنوتیپ پالیز، کانادایی، توسرخ، فرنورو چندلر اشاره کرد.

انواع نهال گردو در گلمکان

برای دریافت بالاترین میزان بازدهی، راندمان تولید و مقاومت از نهال کاشته شده در اقلیم کوهستانی گلمکان نهال‌های زیر به عنوان مناسب‌ترین نهال‌ها از میان انواع نهال گردو در گلمکان معرفی می‌شود.
. نهال گردوی هارتلی: نهال آمریکایی زودبازده از سال اول، دیرگل مناسب برای مناطق کوهستانی سردسیری و معتدل با ارتفاع ۸۰۰ الی ۲۰۰۰ متر، پایه کوتاه، درشت مغز با چربی مناسب با باردهی ۳ الی ۴ تن در هکتار
. نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی قابل کاشت در تمامی محدوده‌ها با ارتفاع صفر تا ۳۰۰۰ متری، نهالی محبوب پایه کوتاه با ارتفاع ۶ متر، شروع باردهی از سال دوم با محصول دهی ۱۰ تن در هکتار
. نهال گردوی کانادایی: نهالی مقاوم در برابر سرما، مناسب برای مناطق سردسیری و کوهستانی قابل کاشت در ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری، شروع باردهی از سال دوم با تناژ ۸ الی ۹ تن در هکتار، دیرگل و پربار

قیمت نهال گردو در گلمکان

مسلماً برای اطلاع از قیمت نهال گردو در گلمکان باید از نهالستان استعلام قیمت داشته باشید و این پروسه می‌تواند بسیار زمانبر و چالش برانگیز باشد. لذا برتر نهال در راستای تکریم مشتریان و تسهیل استعلام قیمت نهال لینک زیر را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد که می‌توانید به صورت آنلاین و به روز قیمت تمامی ارقام را با خصوصیات آن مشاهده کنید.

بهترین نهال گردو

بهترین نهال گردو در گلمکان نهال‌های نیمه سردسیری و معتدله با مقاومت بالا در برابر سرما و یخبندان هستند. این نهال‌ها دیرگل از سرمازدگی ایمن بوده و دچار ریزش برگ و گل نمی‌شوند در نتیجه با رسیدگی‌های بهینه می‌توانند میوه‌های پرمغز، بدون آفات و سالم را تولید کنند.

نهالستان گردو در گلمکان

برای شناخت معتبرترین و تخصصی‌ترین نهالستچ۰ان گردو در گلمکان بستر اینترنت بسیار راهگشا خواهد بود شما از طریق وب سایت برتر نهال می‌توانید با این مرکز تخصصی در تعامل بوده و نهال‌های ضمانت‌دار را با قیمت مصوب و مناسب خریداری کنید. این مرکز تخصصی نهال‌های گردوی ژنوتیپ، گلدانی، اصلاح شده و ریشه لخت را با لیبل اصالت معتبر و گواهی عاری از بیماری و گارانتی ۲ ساله در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد.
برای دریافت اطلاعات بیشتر از ارقام نهال میوه قابل کاشت در این خطه می‌توانید به صفحه خرید نهال میوه گلمکان مراجعه کنید.

کلام آخر

شهر گلمکان شهری توریستی، ییلاقی، خوش آب و هوا با اقلیم کوهستانی و نیمه سردسیری است که می‌تواند بهترین گزینه برای گردوکاری و احداث باغ گردو و برداشت بالاترین سود از این باغ تجاری باشد. لازمه موفقیت در این حوزه خرید نهال‌های سازگار با این اقلیم، تعامل با نهالستان‌های معتبر در جهت پشتیبانی و دریافت مشاوره‌های تخصصی در رابطه با مراقبت‌ها و رسیدگی‌های به نهال است که می‌توانید از همراهی مجموعه معتبر برتر نهال در طول باغداری بهره‌مند شوید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر گلمکان می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در گلمکان مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال