خرید نهال گردو در همت آباد✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار همت آباد

یکی از شهرستان‌های نزدیک مشهد بخش همت آباد شهرستان فیروزه است که در این مقاله قصد داریم احداث باغ گردو در آن را با شناخت آب و هوای منطقه و رقم‌های سازگار مورد بحث و بررسی قرار دهیم پس ما را همراهی کنید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی همت آباد

همت آباد از جمله شهرهای واقع در شهرستان فیروزه خراسان رضوی و بخش طاغنکوه است که در مسیر ارتباطی محور نیشابور و در قسمت غربی آن واقع شده است. این شهر در دشتی وسیع و هموار با ارتفاع ۱۱۵۰ متر از سطح دریا قرار گرفته است و به لحاظ اقلیم آب و هوایی دارای آب و هوای نسبتا گرم و نیمه خشک است. همت آباد در سال ۸۷ به دلیل مرکز دهستان بودن به شهر تبدیل شد و به عنوان دومین شهر پرجمعیت شهرستان فیروزه محسوب می‌شود.
شغل اهالی این شهر ترانزیت، کشاورزی، باغداری و دامداری است و اصلی ترین محصولات و تولیدات کشاورزی شهر همت آباد کاست گندم و جو به دو شکل آبی و دیم، چغندر، گوجه، انگور، زردآلو، هندوانه، پنبه، بادام دیم، گردو و سیب و پسته هستند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بیرجند

تاریخچه باغات گردو در همت آباد

یکی از مواردی که می‌تواند در احداث و تاسیس باغ گردو به سرمایه‌گذاران شهر همت آباد کمک فزاینده‌ای کند تاریخچه و سابقه باغات گردوی این شهر است. باغدار می‌تواند با مراجعه به باغات موجود از نحوه کاشت و نگهداری نهال‌ها اطلاعات خوبی به دست آورده و همچنین بداند چه رقم نهال گردویی مناسب این اقلیم است و این نهال‌ها در معرض چه نوع آفت‌هایی قرار دارد و راه‌های پیشگیری آن چیست.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در همت آباد

بسیاری از افرادی که به تازگی تصمیم به احداث باغ گردو در شهر همت آباد گرفته‌اند اطلاعات کاملی در رابطه با زیرساخت‌ها و پارامترهای موثر بر این حوزه ندارند اما می‌توانند با شناخت موارد زیر و مراجعه به نهالستان‌های بزرگ و معتبر با اطلاعات علمی و گیاهی خوبی در این مسیر حرکت کنند.
. شناخت نوع آب و هوای شهر همت آباد
. میزان ارتفاع آن از سطح دریا
. مقدار بارندگی‌ها و ذخایر آب زیرزمینی آن
. نوسانات دمایی
. رطوبت هوا
. نوع خاک و بافت و درصد املاح معدنی آن
. شناسایی نهال میوه پرفروش و سازگار با آب و هوای شهر
. آشنایی با شیوه آبیاری اصولی و نوین
. شناخت آفت‌ها و عوامل بیماری گر درختان گردو و راه‌های درمان آن

 

آیا کاشت نهال گردو در همت آباد حالت اقتصادی دارد؟

این شهر در قسمت‌های کم بارش و نسبتا مسطح و هموار قرار دارد پس جهت سودآور بودن پرورش نهال گردو باید باغات گردو با استفاده از نهال‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری احداث شوند. باغدار بتواند با اطلاعات تخصصی از شیوه‌های نوین باغداری در جهت آبیاری و رسیدگی به نهال عمل کند، این نهال به احتمال قوی باردهی خوبی را خواهد داشت و میوه‌های پربار و با کیفیت آن به خوبی فروش رفته و سود عایدی باغدار بالا خواهد بود.

 

خرید نهال گردو در همت آباد

در خرید نهال گردو در شهر همت آباد نهالستان‌های بزرگ و کوچکی هستند که انواع و اقسام نهال‌های گردو را تولید و عرضه می‌کنند و می‌توانند مرجعی مطمئن برای خرید باشند. اما در این خرید سطح کیفی فعالیت‌ها و نهال‌های پرورشی و مجوزدار بودن این فعالیت‌ها بسیار می‌تواند کیفیت خرید را تحت تاثیر قرار دهد. پس سعی کنید این خرید را از نهالستان‌های زیر نظر جهاد کشاورزی و تخصصی و معروف مانند برتر نهال انجام دهید. این نهالستان معتبر دارای خدمات زیر است.
. پرسنلی شامل مهندسین کشاورزی، متخصص و کارشناسان با تجربه و ماهر
. پرورش نهال تحت نظر نظارت‌های نهادهای گیاه شناسی و طبق آنالیز‌های علمی و گیاهی
. برخورداری تمامی نهال‌های گردو از کارت سلامت، ضمانت دو ساله و تضمین برگشت
. پشتیبانی ۲۴ ساعته از باغدار با ارائه مشاوره‌های رایگان تخصصی
. تنوع ارقام نهال گردو و مشاوره برای انتخاب رقم سازگار با اقلیم همت آباد به باغداران
. ارئه نهال مقاوم در برابر بیماری‌ها به همراه کارت قرنطینه

فروش نهال گردو در همت آباد

با توجه به اینکه احداث باغ گردو نیازمند نهال‌های در تعداد بالا است و پرورش نهال‌ها به دست خود باغداران به دلیل عدم تخصص و نبود زمان کافی امکان‌پذیر نیست، لذا نهالستان‌های زیادی وجود دارند که فعالیت آنها تولید و پرورش نهال‌های گردو در ارقام متنوع است. باغداران می‌توانند رقم درخواستی خود را از این مجموعه‌ها دریافت کنند اما باید قبل از تصمیم به خرید از حسن سابقه نهالستان و فعالیت‌های آن تحت نظر جهاد کشاورزی اطمینان حاصل کنند. زیرا این مجوزها باعث می‌شود پرورش نهال‌ها اصولی و علمی انجام شود.

نهال گردو مناسب همت آباد

شهر همت آباد دارای اقلیم نسبتا نیمه خشکی است و باغات آن از طریق سفره‌های آب زیرزمینی و قنوات تامین آبی می‌شوند. برای صرفه‌جویی در هزینه‌های تامین آب و جلوگیری از تضعیف نهال، ارقام گرمسیری و نیمه گرمسیری در برابر آفات، خشکسالی و کم آبی این خطه مناسب خواهند بود.

انواع نهال گردو در همت آباد

• گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی پیوندی که در ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری قابلیت کاشت دارد و جزو ارقام دیرگل، زودبازده و باردهی ۸ الی ۱۰ تن در هکتار است. مقاوم به گرمای ۴۵ درجه و سرمای زیر ۳۰ درجه
• گردوی پکان آمریکایی: نهال گرمسیری مقاوم به آفات منطقه، کم آبی و خشکسالی، قابل کاشت در ارتفاعات صفر تا ۲۵۰۰ متری، باردهی ۷ الی ۸ تن در هکتار، میان رس مقاوم به آفت بلایت
• گردوی اسرائیلی: نهال قابل استفاده در ارتفاعات ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ متری، شروع باردهی از سال دوم، عمر اقتصادی بالای ۸۰ سال، باردهی ۷ الی ۸ تن در هکتار زودگل، پوست کاغذی
• گردوی چندلر پیوندی: نهالی اصلاح یافته مقاومت بالا به تنش‌های آبی و دمایی، قابل کاشت در ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، مقاوم به گرمای ۴۰ درجه و تناژ محصول دهی ۶ الی ۷ تن در هکتار

قیمت نهال گردو در همت آباد

برای اینکه بتوانید از قیمت نهال‌های گردو در همت آباد مطلع شوید و با توجه به سرمایه در اختیار خود و موقعیت جغرافیایی همت آباد نهال مناسب را انتخاب کنید می‌توانید به لینک زیر مراجعه کرده و نسبت به قیمت ارقام مطلع شوید. البته تنوع قیمت‌ها به دلیل متفاوت بودن میزان باردهی، سن و رقم نهال گردو است.

بهترین نهال گردو

بهترین نهال‌های گردویی که در این بخش می‌توان به آن اشاره کرد نهال پکان آمریکایی و ژنوتیپ پالیز هستند، این نهال‌ها بر حسب تجربه میزان مقاومت و باردهی خوبی در این گونه اقلیم‌ها دارند. البته رقمی که با کمترین میزان رسیدگی‌ها و هزینه‌های باغداری رشد خوبی داشته باشد و محصول دهی آن چشمگیر باشد بهترین نهال گردو است.

نهالستان گردو در همت آباد

برتر نهال با نیم قرن تجربه متشکل از متخصصین و مهندسین کشاورزی زبده و با تجربه یکی از نهالستان‌های گردوی اینترنتی مجهز، موفق و مجوزدار است که شما عزیزان می‌توانید رقم درخواستی خود را با کمک مشاوره‌های تخصصی کارشناسان انتخاب کنید و در قبال انتخاب خود ضمانت برگشت، گارانتی ۲ ساله و مشاوره‌های تخصصی دریافت کنید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه همت آباد اطلاعات خوبی از نهال‌های میوه سازگار با این شهر کسب کنید.

کلام آخر

با خواندن مطالب فوق می‌توان به این نتیجه رسید که برای موفق شدن در باغداری و برداشت گردوهای پربار و با کیفیت در شهر همت آباد باید از خرید نهال گردو با تخصص و تجربه پیش رفت تا در نهایت سرمایه‌گذاری‌های انجام شده به سودآوری مبدل شود.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر همت آباد می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در همت آباد مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال