خرید نهال گردو در قوچان✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار قوچان

موضوع این نوشتار آگاهی از شرایط جوی و دامنه جغرافیایی شهر قوچان و شناخت نهال گردوی مناسب این بخش است. با ما باشید تا نحوه خرید نهال گردو مناسب را بررسی کنیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی قوچان

شهر قوچان خطه‌ای کوهستانی واقع در ۱۲۰ کیلومتری مشهد در خراسان رضوی است. این شهر مرزی با کشور ترکمنستان فاصله ۱۱۸ کیلومتری دارد و با جمعیت ۱۰۱ هزار نفری در ارتفاعات ۱۳۵۰ متری از سطح دریا واقع شده است. دامنه جغرافیایی شهر قوچان مابین دو کوه آلاداغ و ارتفاعات هزار مسجد واقع شده و نزدیکی آن به کوه‌های آسلمه، شاه داغی، سنجر بیگ، علی بلاغ، آق کمر باعث شده زمستان‌های بسیار سرد و تابستان‌های معتدل و ییلاقی داشته باشد.
این شهر سردترین شهر واقع در استان خراسان رضوی است که مهمترین ییلاقات استان شامل منطقه حفاظت شده در بادام، قرچغه، آبگرم شهر کهنه، روستای شمخال، سد تبارک، آبشار و دره سراب در این خطه قرار گرفته است. بارش‌های زیادی به صورت برف و باران در منطقه قوچان از ارتفاعات شاه جهان نشأت گرفته و باعث شده رودخانه‌های فصلی و دائمی مانند اترک، رشوانلو، رود استاد، فرق، خسرویه، چری قره شاهرودی و داغیانی در آن جاری و خروشان باشد. به دلیل همین منابع آبی پربار و آب و هوای سردسیری و کوهستانی شهر قوچان مهم‌ترین شهر در تولید گردو در استان محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در قوچان

از مجموع ۲۶۶۷۸۵ هکتار زمین‌های قابل کشت در شهر قوچان ۱۵۷۵۸ هکتار به صورت کشت آبی اداره می‌شود و از جمله مهم‌ترین محصولاتی که در زمینه صادرات نیز از نظر کمیت و کیفیت جایگاه قابل توجهی در این استان دارد گردو است.
این شهر از نظر میزان تولیدات گردو جایگاه دوم را در استان دارا بوده و احداث باغ گردو در این شهر به دلیل خاک بسیار غنی با ۹۵ درصد شیرینی، همچنین وجود ۱۴۰ رشته قنات، ۱۱۶ چشمه سار و ۴۵ حلقه چاه عمیق و ۲۳ رود فصلی و دائمی بیزینسی بسیار سودآور و پررونق خواهد بود.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در قوچان

از جمله مهمترین مسائلی که باید در حوزه باغداری و احداث باغ گردو در شهر قوچان رعایت شود توجه به نوسانات دمایی است. از آنجایی که نهال گردو حساس به سرمای بهاره و یخبندان است و شهر قوچان در ارتفاعات و مناطق کوهستانی واقع شده است لذا باید نهال گردو سردسیری و نیمه سردسیری برای این بخش خریداری و کاشته شود. همچنین باید زمان کاشت آن از اواخر اسفند ماه بوده تا از یخبندان و سرمازدگی‌های زمستان در امان باشد.

 

آیا کاشت نهال گردو در قوچان حالت اقتصادی دارد؟

با توجه به اینکه از مجموع چند صد هزار هکتار اراضی سطح زیر کشت این استان باغات گردو تقریباً ۷۰۰ هکتار را شامل می‌شود، می‌تواند با ظرفیت‌های بالقوه و مستعد طبیعی برای کاشت نهال گردو مناسب داشته باشد. شهر قوچان با بارندگی‌های بسیار زیاد و چشمه سارها و رودخانه‌های فراوان و همچنین خاک غنی و حاصلخیز یک شهر مساعد و مستعد برای پرورش نهال گردو است‌ فقط کافیست از رقم‌های زود بازده و مقاوم به سرما در این خطه استفاده شود تا نهال بدون سرمازدگی و حساسیت به سرمای بهاره بتواند گلدهی و جوانه زنی خوبی داشته باشد.

 

خرید نهال گردو در قوچان

از آنجایی که شهر قوچان اقلیم سردسیری با آب و هوای کوهستانی و مدیترانه‌ای است لذا قبل از خرید نهال گردو در قوچان باید با افراد متخصص در مشورت بوده و نسبت به شرایط جوی حاکم و پارامترهای موثر در بازدهی نهال، رقم‌های مناسب و سازگار انتخاب شود. برای خرید نهال‌های شناسنامه‌دار، با کیفیت، زودبازده و تضمین شده از نظر سلامت و مرغوبیت می‌توانید به برتر نهال مراجعه کنید.

فروش نهال گردو در قوچان

در رابطه با فروش نهال گردو در قوچان تنوع ارقام و تعدد نهالستان‌ها باعث شده سرمایه‌گذاران و خریداران دچار سردرگمی شده و انتخاب درستی نداشته باشند. لذا توصیه می‌شود در موعد خرید به موارد زیر دقت کنند.
* با توجه به اقلیم شهر قوچان نهال‌های سردسیری و نیمه سردسیری را سازگار با این شهر انتخاب شود.
* نهال‌ها باید دارای مقاومت بالا به آفات بوده و همچنین از نظر سلامت و عدم بیماری دارای گواهی قرنطینه استانی باشد.
* نهال‌ها از ارقام پیوندی، زودبازده و پایه کوتاه انتخاب شود.
* قیمت نهال با رقم انتخابی سنخیت داشته و هیچگونه تخطی از نرخ مصوب اتحادیه صورت نگرفته باشد.
* از نظر سلامت فیزیکی، تنه و ریشه آن بدون تیرگی، سوختگی، شکستگی یا مشکل باشد.

نهال گردو مناسب قوچان

نهال گردو به دلیل تنوع ارقام دارای تنوع خصوصیات گیاهی و ژنتیکی نیز بوده و هر رقم می‌تواند در منطقه با شرایط جوی خاص بازخورد و بازدهی خوبی را داشته باشد لذا نهال گردو مناسب قوچان نهال‌های دیر برگ و دیرگل بوده که در برابر سرمای زیر ۳۰ درجه و سرمای بهاره دچار خسارت و سرمازدگی نمی‌شوند. این نهال‌ها با ریشه‌های قوی و تنه توانمند خود جزو میزبان‌های آفات و بیماری‌های رایج نخواهند بود.

انواع نهال گردو در قوچان

در بخش زیر انواع نهال گردو در قوچان که به آب و هوا و اقلیم این منطقه بیشترین سازگاری را نشان داده‌اند به همراه خصوصیات باردهی معرفی می‌شوند.
* نهال گردوی کانادایی: نهالی مقاوم به سرمای زیر ۳۰ درجه، مناسب برای مناطق نیمه سردسیری و سردسیری، قابل کاشت در ارتفاعات صفر تا ۲۵۰۰ متری باردهی ۸ تن در هکتار، دیرگل، زود بازده
* نهال گردوی چندلر: نهالی سازگار برای مناطقی با ارتفاع ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، مقاوم به سرما و گرما، دیرگل، تناژ ۶ الی ۷ تن در هکتار و پایه کوتاه و پیوندی
* نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی دیرگل مقاوم به سرمای زیر ۳۰ درجه و سرمای بهاره، مناسب برای مناطق کوهستانی و نیمه سردسیری با ارتفاع صفر تا ۳۰۰۰ متری، نهالی پایه کوتاه، پیوندی و خودگرده افزا
* نهال گردوی فرانکت: نهالی قابل کاشت در ارتفاعات ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ متری، زود بازده از سال دوم کاشت، مناسب برای مناطق معتدل و نیمه سردسیری باردهی ۴ الی ۵ تن در هکتار

قیمت نهال گردو در قوچان

نهال‌های زودبازده و پیوندی در مقایسه با نهال‌های بذری و قدیمی دارای خصوصیات ژنتیکی برتری بوده و مسلماً ارزش و قیمت بیشتری خواهند داشت. اگر می‌خواهید از قیمت نهال گردو در قوچان مطلع شوید و نرخ هر رقم را بدانید می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

بهترین نهال گردو

از جمله نهال‌های گردویی که به عنوان بهترین نهال گردو در قوچان شناخته شده‌اند نهال‌های مقاوم به سرما و دیرگل هستند. نهال‌های مانند کانادایی که در بخش فوق به آن اشاره شد به دلیل عملکرد و سازگاری بهتر با مناطق کوهستانی بالاترین محصول دهی را به همراه کیفیت و کمیت چشمگیر ارائه خواهند داد. کافیست پیگیری‌ها و رسیدگی‌های به نهال طبق تخصص و قواعد اصولی پیش برود.

نهالستان گردو در قوچان

معتبرترین و مجهزترین نهالستان گردو در قوچان مجموعه برتر نهال است که نهالستانی اینترنتی با نیم قرن سابقه و متشکل از تیم مهندسی و متخصصان گیاهپزشک بوده و انواع نهال گردو را در بهترین شرایط و طبق یافته‌های جدید گیاهی پرورش می‌دهد. شما عزیزان می‌توانید با خرید نهال گردو از این مجموعه از نهال‌های شناسنامه دار، ضمانت شده به مدت ۲ سال و مرغوب بهره‌مند شوید.

کلام آخر

شهر سرسبز، زیبا و استراتژیکی قوچان علاوه بر توریستی بودن، خطه‌ای مرزی و کوهستانی است که با میانگین بارندگی‌های بالا، منابع آبی فوق العاده پربار و ظرفیت‌های بالقوه کشاورزی توانسته هدف بسیاری از سرمایه‌گذاران برای خرید نهال گردو و کاشت پرورش آن باشد. در این شهر باغات گردو یکی از مهم‌ترین حوزه‌های باغداری و رونق اقتصادی است. در صورت تمایل به دریافت مشاوره‌های تخصصی برای احداث باغ گردو به برتر نهال مراجعه کنید. همچنین نهال‌های میوه قابل کاشت در شهر قوچان را در صفحه خرید نهال میوه قوچان مطالعه فرمایید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر قوچان می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در قوچان مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال