خرید نهال گردو در سربیشه✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار سربیشه

در این بخش شهر سرسبز سربیشه موضوع مقاله ما خواهد بود و نهال‌های سازگار گردو برای کاشت معرفی خواهد شد. آب و هوای آن نیز از نظر مستعد بودن برای کاشت و احداث باغ گردو مورد بررسی قرار می‌گیرد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی سربیشه

شهر سربیشه از جمله مناطق بسیار مرتفع در خراسان جنوبی است که بالاترین ارتفاع را در بین شهرهای دیگر با ۱۹۰۰ متر ارتفاع از دریا دارد. این شهر دارای تابستان‌های بسیار خنک و زمستان‌های سردسیری است و به دلیل تنوع اقلیمی دارای مراتع گسترده و کشاورزی و باغداری بسیار پررونقی است. این شهر بستر مناسبی برای توسعه باغات منجمله باغات زرشک، عناب، گردو و انواع میوه‌ها است.
این ناحیه دارای جمعیت ۸۷۱۵ نفری است و از جنوب به نهبندان، از شرق به افغانستان و از شمال به شهرستان درمیان محدود می‌شود و در ۶۶ کیلومتری بیرجند واقع شده است. به دلیل قرارگیری در ارتفاع و همچنین وجود ارتفاعات از بارندگی‌های خوبی برخوردار است به همین دلیل است که به بام خراسان و یکی از قطب‌های کشاورزی تبدیل شده است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بیرجند

تاریخچه باغات گردو در سربیشه

در رابطه با تاریخچه باغات گردو از تولیدات آن اینطور بر می‌آید که بر اساس آخرین اخبار سطح زیر کشت محصولات باغی از ۱۲۰ هزار هکتار بوده و تولیدات باغات عناب، گردو، زرشک و پسته در مجموع ۹۵۵ تن از این بخش روانه بازارهای میوه شده است. وجود رودخانه‌های فصلی و همچنین آب و هوای سردسیری و نزولات آسمانی خوب در این بخش باعث شده کشاورزی و باغداری توسعه و گسترش فراوانی پیدا کرده و سرمایه‌های زیادی را برای احداث باغ گردو معطوف به خود کند. باید برای ایجاد باغ درباره بارندگی، اقلیم و آفات و نهال‌های مناسب تحقیق میدانی صورت بگیرد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در سربیشه

ااز جمله مهم‌ترین فاکتورها در زمینه احداث باغ گردو در سربیشه ۴ مورد از پارامترهای زیر است که هر کدام زیر مجموعه‌ها و مراحل خاص به خود را دارند که باید همگی به شیوه اصولی و علمی رعایت شود تا در نهایت نهال در زمینی حاصلخیز با مراقبت‌های اصولی و آبیاری‌های منظم بهترین رشد را داشته باشد.
• انتخاب زمین باغ در منطقه حاصلخیز
• توجه به میزان بارندگی‌ها، نوسانات دمایی و سطح ارتفاع از منطقه
• توجه به نوع بافت خاک، آنالیز خاک و اصلاح و تقویت آن
• خرید نهال سازگار با اقلیم آب و هوایی شهر سربیشه

 

آیا کاشت نهال گردو در سربیشه حالت اقتصادی دارد؟

با توجه به آب و هوای معتدل و نیمه سردسیری سربیشه و سطح ارتفاع ۱۹۰۰ متری آن از دریا نهال‌های گردو به راحتی می‌توانند نیاز سرمایی خود را برطرف کرده و بهترین رشد را داشته باشند. باید از ارقام دیرگل و مقاوم به سرما و یخبندان در این منطقه استفاده شود تا نهال کمتر دچار تنش‌های دمایی و محیطی شود. از تعدد باغات سربیشه اینطور برمی‌آید که یکی از سودآورترین نهال‌ها، نهال گردو است.

 

خرید نهال گردو در سربیشه

گفتیم که خرید نهال باید از نهالستان‌های معتبر و مجوزدار صورت بگیرد، این خرید می‌تواند تمامی عملکرد نهال را در سال‌های آتی تحت شعاع قرار دهد. زیرا اگر این خرید از نهال‌های ارزان، بی‌کیفیت و ضعیف صورت بگیرد و نهالستان هیچگونه ضمانتی بابت آن ارائه نکند می‌تواند هم باغ شما را دچار آفت و بیماری کند و هم در کنار رسیدگی‌های پرهزینه عملکرد ضعیفی را داشته باشد. پس سعی کنید خرید نهال را از مراکز شناخته شده و معتبر در سطح کشور ولو به صورت اینترنتی از نهالستان‌هایی مانند برتر نهال تهیه کنید.
این مجموعه در خصوص کیفیت، مقاومت و پایداری نهال‌های خود پاسخگو بوده و برای آن گارانتی در نظر می‌گیرد. همچنین می‌توانید از مزایایی مانند مشاوره‌های تخصصی رایگان کارشناسان آن بهره‌مند شوید.

فروش نهال گردو در سربیشه

زمانی که به مراکز فروش نهال گردو در سربیشه مراجعه می‌کنید باید با اطلاعات خوب زیر در این مسیر قدم گذارید.
. هرگونه پوکیدگی، زخم و جراحت بر روی تنه نهال نشانه ضعف و بیماری آن خواهد بود، پس هنگام خرید، نهال‌های سالم ترکه‌ای، بدون شکستگی و زخم را انتخاب کنید.
. نهال‌های مورد نظر خود را از ارقام ۱ الی ۲ ساله انتخاب کنید زیرا نهال‌های جوان دارای ریشه‌های پر و مویی بوده و می‌توانند عملکرد بهتری را در زمین جدید داشته باشد.
. نهال‌هایی که دارای شناسنامه، کارت قرنطینه و گواهی سلامت هستند هرچند با قیمتی بالاتر به فروش میرسند اما می‌توانند عملکرد و کیفیت بهتری داشته باشند.
. سعی کنید با افراد متخصص مشورت کرده و با توجه به اقلیم شهر سربیشه نهال‌های مقاوم به سرما و یخبندان را انتخاب کنید همچنین رقم تجاری نهال نیز مد نظر قرار گیرد.

نهال گردو مناسب سربیشه

. نهال گردوی فرنور: نهال مناسب برای ارتفاعات ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متری، مقاوم در برابر سرمای ۳۰ درجه، پربار پر بازده با باردهی ۶ تن در هکتار
. نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی مقاوم به یخبندان و سرمای بهاره، قابلیت تحمل تا گرمای ۴۵ درجه و سرمای زیر ۳۰ درجه، قابلیت کاشت در ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری، دیرگل با باردهی ۹ تن در هکتار، پیوندی، پا کوتاه
. نهال گردوی کانادایی: نهالی مقاوم به سرما و یخبندان، قابلیت کاشت در ارتفاعات ۰ تا ۲۵۰۰ متری، زودبازده، باردهی هشت تن در هکتار، عمر اقتصادی بالا

انواع نهال گردو در سربیشه

. نهال گردوی مقاوم به سرما
.نهال گردوی ژنوتیپ پالیز
. نهال گردوی فرنور
. نهال گردوی کانادایی
. نهال گردوی خوشه‌ای
. نهال گردوی سجنو
. نهال گردوی کاغذی

قیمت نهال گردو در سربیشه

اگرچه در حوزه باغداری و نهال‌ها قیمت نهال گردو بستگی زیادی به اعتبار نهالستان، رقم نهال و سن نهال دارد اما شما عزیزان می‌توانید با در نظر گرفتن تمامی این فاکتورها قیمت نهال گردو را در معتبرترین و موفق‌ترین نهالستان کشور با کمک لینک زیر جویا شده و با ذهنی آگاه خرید اقتصادی آن را داشته باشید.

بهترین نهال گردو

با توجه به اینکه شهر سربیشه در ارتفاعات ۱۹۰۰ متری از سطح دریا واقع شده و دارای آب و هوای نسبتا سردسیری و معتدل است می‌توان بهترین نهال‌ها را نهال‌هایی دانست که به سرمای دیررس بهاره و یخبندان زمستان مقاوم بوده و کمتر دچار یخ زدگی می‌‌شود. همچنین بیشترین محصول دهی را با میوه‌های پرمغز و سنگین داشته و در مواجهه با جمعیت آفات مقاومت خوبی را بروز دهند.

نهالستان گردو در سربیشه

در کنار نهالستان‌هایی که در سربیشه برای خرید می‌توانید به آن مراجعه کنید اگر به دنبال خرید شیرین، ایده‌آل و قیمت مناسب همراه با گارانتی هستید می‌توانید به مجهز‌ترین نهالستان گردو در کشور یعنی برترنهال مراجعه کنید و با کمک مهندس و متخصصین این مجموعه نهال‌های گردوی سازگار با اقلیم سربیشه را به درستی انتخاب کنید. همچنین می‌توانید برای شناخت نهال‌های میوه و خصوصیات آن به صفحه خرید نهال میوه برتر نهال مراجعه کنید.

کلام آخر

شهر سربیشه به دلیل آب و هوای سرد و نسبتا معتدل دارای بارندگی‌های خوبی بوده و توانسته در زمینه باغداری و کشاورزی بسیار پررونق و حاصلخیز باشد. پس می‌توان با سرمایه گذاری در این شهر حاصلخیز و خرید نهال‌های سازگار با اقلیم آن هم اشتغال زایی ایجاد کرد و هم سود بالایی را از طریق فروش محصولات بازار پسند و صادراتی به دست آورد و تا سالیان متمادی درآمد بالا را تامین کرد.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر سربیشه می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در سربیشه مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال