خرید نهال گردو در شوسف✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار شوسف

نهال گردو در برابر کم آبی و گرما مقاومت مطلوبی دارد و از آنجایی که هم چوب و هم پوست میوه و مغز آن بازار فروش بسیار خوبی دارد، احداث باغ گردو در شهر شوسف از رونق بالایی برخوردار است. در این نوشتار سعی می‌کنیم اقلیم آب و هوایی و کمینه بیشینه دمایی این منطقه را مورد بررسی قرار دهیم تا بدانیم چه نوع نهال گردویی برای آن مناسب خواهد بود.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی شوسف

شهر شوسف یکی از بخش‌های شهرستان نهبندان در خراسان جنوبی در شرق ایران واقع است که در ارتفاع ۱۴۶۲ متری از سطح دریا واقع شده است. این شهر از آب و هوای گرم و خشکی برخوردار است به طوری که زمستان‌های آن سرد و خشک و تابستان‌های آن گرم است. بیشینه دمایی آن ۳۹ درجه و کمینه دمایی آن در زمستان ۱ درجه سانتیگراد را نشان می‌دهد.
این منطقه از بارندگی‌های کمی برخوردار است و میانگین بارشی آن از ۹۰ الی ۱۰۰ میلی‌متر متغیر است. البته در بخش‌های مرتفع و کوهستانی این مقدار به ۱۵۰ میلی‌متر نیز می‌رسد. اختلاف دمایی آن و همچنین همجواری با ناحیه کویری باعث شده این شهر از بارندگی‌های کم و اقلیم نیمه خشک برخوردار باشد. البته سد شوسف که در غرب آن واقع شده و رودخانه هنگر که از که از ارتفاعات کوه هوری جریان می‌گیرد توانسته در تامین آبی اراضی و باغات آن بسیار مثمر ثمر باشد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بیرجند

تاریخچه باغات گردو در شوسف

با توجه به شرایط آب و هوایی شهر شوسف و سرد بودن زمستان‌های آن کاشت نهال گردو در این شهر به وفور صورت می‌گیرد و بیشتر اهالی این بخش به باغداری مشغول هستند. تعداد باغات در زمین‌های پهناور و دامنه کوهپایه‌ای آن نشان از سازگار و مساعد بودن شرایط این بخش برای احداث باغ گردو است. با توجه به نیاز آبی کم نهال گردو، نهال‌های مقاوم به گرما و نیمه گرمسیری می‌تواند برای این بخش بسیار مناسب باشد و سرمایه‌گذاران می‌توانند با رصد باغات گردوی موجود از آفات منطقه و اقلیم آن شناخت دقیق‌تری پیدا کنند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در شوسف

برای احداث باغ گردو در شوسف باید زمین باغ از مناطق حاصلخیز و مرغوب انتخاب شود، زیرا این املاح و توان خاک است که می‌تواند برای سالیان طولانی با مواد آلی و عناصر تغذیه‌ای نیازهای نهال را تامین کند. همچنین زمین باید نزدیک به منابع آبی باشد تا بتوان به راحتی نهال‌های خود را آبیاری و سیراب کرد. گذشته از این موارد شناخت آفات منطقه، وجود یخبندان و نوسانات دمایی نیز در احداث باغ بسیار موثر است. پس در این رابطه باید مشاوره‌های تخصصی را از مهندسین کشاورزی دریافت کنید.

 

آیا کاشت نهال گردو در شوسف حالت اقتصادی دارد؟

ایجاد باغ‌های گردو چه در ابعاد کوچک و مساحت بزرگ نیازمند تعداد بالای نهال گردو و سرمایه‌گذاری برای خرید و مراقبت از این نهال‌ها تا رسیدن به باردهی است. شهر شوسف به واسطه داشتن اراضی حاصلخیز و پهناور می‌تواند با آبیاری منظم و دقیق در احداث باغ گردو و بهره‌برداری از آن موفق عمل کند. کما اینکه استفاده از نهال‌های سالم و مقاوم و همچنین زود بازده می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان با مقاومت خوب در برابر تنش‌های محیطی و آبی به سودآوری مطلوب برسد.

 

خرید نهال گردو در شوسف

پروسه خرید نهال گردو در شهر شوسف علیرغم ظاهر ساده، دارای حساسیت بالایی است. شما باید با اطلاعات کافی وارد این مرحله شوید و از نوع نهال مناسب با اقلیم شوسف و نحوه کاشت آن آشنا باشید. در این رابطه باید با نهالستان‌هایی که دارای مشاوران متخصص هستند در ارتباط باشید. آنها می‌توانند در خصوص نحوه پرورش، نگهداری و رفع نیازهای نهال و جزئیات کاشت آن اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دهند. پس باید به نهالستانی مراجعه کنید که بتواند این خدمات را به شما ارائه کند.

فروش نهال گردو در شوسف

برای اینکه افراد بتوانند در زمینه فروش نهال گردو در شهر شوسف موفق عمل کنند باید نهال‌های خود را در بستری حاصلخیز و مناسب پرورش دهند و برای نهال‌های خود گواهی‌های لازم و ضمانت در نظر بگیرند تا تعداد مشتری‌ها و میزان فروش آنها افزایش پیدا کند. خریداران نیز در مراجعه به مراکز فروش نهال گردو باید به تنه و ریشه نهال و ضمانت دار بودن آن دقت کنند.

نهال گردو مناسب شوسف

. نهال گردوی پکان آمریکایی: نهالی است که مقاومت بالایی در برابر گرما و خشکی دارد، مناسب برای مناطقی با ارتفاع ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ متری، از ارقام نیمه گرمسیری و میان رس با باردهی سه تن در هکتار
. نهال گردوی تخم مرغی: نهالی مناسب برای ارتفاع صفر تا ۲۰۰۰ متری، تناژ سه تن در هکتار، پر بازده رقم تجاری با میوه ریز تخم مرغی شکل
. نهال گردوی ژنوتیپ پالیز تیپ۹: نهالی با باردهی ۱۰ تن در هکتار، پوست میوه نیمه کاغذی، زود بازده، پربازده، پایه کوتاه مناسب برای مناطقی با ارتفاع صفر تا ۳۰۰۰ متری، قابل کاشت در تمامی اقلیم‌ها
. نهال گردوی سانلند: از جمله نهال‌های مقاوم به کم آبی و مناطق نیمه خشک، جز رقم‌های نیمه گرمسیری باردهی ۴ تن در هکتار، پربار و نسبتا پایه بلند

انواع نهال گردو در شوسف

. نهال گردوی ژنوتیپ پالیز
. نهال گردوی گرمسیری
. نهال گردوی پوست کاغذی
. نهال گردوی پکان آمریکایی
. نهال گردوی سانلند
. نهال گردوی تخم مرغی
. نهال گردوی لارا
. نهال گردوی روند

قیمت نهال گردو در شوسف

برای قیمت نهال گردو فاکتورهای مانند: رقم نهال، نوع خرید، مرجع خرید و سن نهال و ضمانت دار بودن آن نیز نقش دارند. در این میان برتر نهال از جمله نهالستان‌های موفق و مجهزی است که برای افزایش رفاه حال مشتریان خود صفحه جامعی از قیمت تمامی ارقام را تشکیل داده است و شما می‌توانید با مراجعه به لینک زیر در خصوص این ارقام و قیمت آنها اطلاعات مفیدی کسب کنید.

بهترین نهال گردو

با توجه به اقلیم گرم و خشک شهر شوسف و کمبود بارش‌ها در آن بهترین نهال، ارقام نهال‌های مقاوم به خشکی و گرما هستند نهال‌هایی که بیشترین سازگاری را با این اقلیم داشته و بالاترین رشد و محصول دهی را ارائه کنند.

نهالستان گردو در شوسف

شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به مجهزترین نهالستان گردو در کشور یعنی برتر نهال ارقام سازگار با اقلیم شوسف را به درستی با کمک کارشناسان این مجموعه انتخاب کنید و به طور کاملاً ضمانت شده همراه با کارت قرنطینه تحویل بگیرید. همچنین می‌توانید برای مطالعه ارقام متنوع نهال میوه به صفحه خرید نهال میوه این مجموعه مراجعه کنید.

کلام آخر

اگرچه میزان بارندگی‌ها در اقلیم شوسف کاهش پیدا کرده و گرما و خشکی در آن چیرگی دارد، اما تعدد باغات آن نشان دهنده این است که باغداران و کشاورزان این بخش توانسته‌اند از ذخایر آبی موجود و بارندگی‌های صورت گرفته بهترین استفاده را در جهت رشد و با پرباری باغات خود داشته و تولیدات خود را با این شرایط تطبیق دهند.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر شهر شوسف می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در شهر شوسف مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال