خرید نهال گردو در زیارت✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار زیارت

قبل از خرید نهال گردو لازم است که از افراد با تجربه و باسواد در این زمینه کمک گرفته و آن را طبق آب و هوا منطقه و وضعیت جغرافیایی شهر زیارت انتخاب کنید. لذا لازمه خرید صحیح، انتخاب مراکز معتبر و نهالی منطبق بر ظرفیت ها، منابع و جغرافیای طبیعی است.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی زیارت

شهر زیارت شهری واقع در استان خراسان شمالی و ۵ کیلومتری شهرستان شیروان است که در فاصله ۶۶ کیلومتری مرکز استان یعنی بجنورد است. قرارگیری مرقد مطهر امامزاده حمزه بن موسی الرضا باعث نامگذاری این خطه به نام زیارت شده است. این منطقه طی چند سال اخیر به شهر ارتقا یافته اما شکل و شمایل آن هنوز مانند روستاست و شغل اکثر مردم در آن کشاورزی باغداری و دامداری است. این شهر در ارتفاع ۱۱۲۴ متری از سطح آب‌های آزاد قرار گرفته است و شهری با آب و هوای معتدل و اقلیم سرد و نیمه خشک است.
اراضی کشاورزی و باغی شهر زیارت به دلیل وجود منابع آب پربار از جمله سد بارزو و رودخانه قلجق محصولات زراعی و باغی بسیار با کیفیت و پر ثمری مانند انگور، کشمش، حبوبات، گندم، جو، هندوانه، خربزه، چغندر قند، گردو، بادام، سیب، زردآلو، آلو بخارا، انار، انجیر، گلابی، آلبالو و گیلاس دارد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در زیارت

شهرستان شیروان به همراه بجنورد و فاروج از جمله مهم‌ترین بخش‌های تولید کننده گردو در استان خراسان شمالی هستند. این شهرستان دارای ۱۹۴۵ هکتار باغ گردو است و شهر زیارت نیز تقریباً با ۶۰۰ هکتار باغ گردو در میزان برداشت گردوی استان سهم چشمگیری دارد. عمده این باغات در مناطق شمالی و مشرف به دامنه‌های کوهپایه‌ای ایجاد شده و ارقامی مانند نهال‌های محلی، ارقام پیوندی مانند چندلر، تویسرکان و اسرائیلی در آن کشت می‌شود و عمده محصولات در استان‌های همجوار و همچنین بازارهای خارجی به فروش می‌رسد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در زیارت

احداث باغ گردو دربرگیرنده فاکتورهای متنوعی است که در این بخش به فاکتور دما آن اشاره می‌کنیم.
حساسیت نهال گردو به تغییرات دمایی قابل انکار نیست اما این حساسیت‌ها وابسته به رقم آن متفاوت است و یخبندان و سرمای باعث عدم گلدهی یا تاخیر در گلدهی و کاهش کیفیت و کمیت تشکیل میوه شود. لذا دمای بالا نیز می‌تواند باعث سوختگی برگ و گل و همچنین پوک شدن آجیل و خشک شدن مغز آن شود پس لازم است نسبت به نوسانات دمایی دقت داشته باشید.

 

آیا کاشت نهال گردو در زیارت حالت اقتصادی دارد؟

با توجه به اینکه تعداد باغات گردو در شهر زیارت بالاست و اکثر افراد تمایل زیادی به کشت و پرورش این نهال و برداشت طلای سبز از آن دارند می‌توان نتیجه گرفت که با مهیا بودن شرایط طبیعی، برای اقتصادی‌تر شدن و سوددهی کلان استفاده از رقم‌های معتدله مانند فرانکت، چندلر، تویسرکان، اسرائیلی و ژنوتیپ پالیز با تامین نیازهای نهال می‌تواند بسیار نتیجه بخش باشد. همچنین با توجه به کمتر بودن تولید مواد سمی توسط این نهال امکان کاشت محصولات دیگر نیز پای درختان وجود دارد و می‌تواند درآمدزایی جانبی نیز از این باغات داشت.

 

خرید نهال گردو در زیارت

یکی از حساس‌ترین مراحل در فرایند احداث باغ گردو پروسه خرید است که باید با شناخت نهال‌های استاندارد، شناخت وضعیت اقلیمی، شرایط آب و هوایی، میزان بارندگی‌ها و میزان ارتفاع منطقه صورت بگیرد. شما عزیزان می‌توانید برای خرید نهال گردو در زیارت به نهالستان اینترنتی برتر نهال واقع در شمال غرب کشور مراجعه کرده و نهال‌های شناسنامه‌دار، سالم و مناسب با شهر زیارت با باردهی و عمر باردهی بالا را همراه با گواهی عاری از آفات و ضمانت دو ساله با قیمت بسیار ایده‌آل بدون حضور واسطه‌ها خریداری کنید.

فروش نهال گردو در زیارت

نهالستان‌های متعددی با توجه به رواج گردوکاری و مساعد بودن شرایط در شهر زیارت وجود دارد که در زمینه پرورش تولید و فروش نهال گردو در زیارت فعالیت می‌کنند و باغداران می‌توانند بر حسب تجربه، سلیقه یا اعتماد از نهالستان‌های دارای مجوز خرید خود را انجام دهند. مهمترین مسئله توجه به دریافت نهال‌های سالم و سازگار با این خطه است.

نهال گردو مناسب زیارت

با توجه به قرارگیری شهر زیارت در این استان این بخش نیز متاثر از ارتفاعات البرز شرقی و همچنین ارتفاعات پیرامون تقریبا کوهستانی و معتدل است. پس نهال گردو مناسب زیارت، نهال‌های معتدله مقاوم به سرما هستند. با کمک این نهال‌ها و کاشت آنها از مخاطرات مانند سرمازدگی، یخبندان و آفات جلوگیری شده و میزان برداشت محصول نیز افزایش می یابد.

انواع نهال گردو در زیارت

با توجه به آب و هوای معتدل، بارش‌های بالا و وجود رودخانه‌های فصلی و دائمی و همچنین خاک‌های آبرفتی و غنی، انواع نهال گردو در زیارت قابل کاشت هستند فقط کافی است متناسب با ارتفاع این منطقه و نوسانات دمایی آن رقم انتخاب شود.
• نهال گردوی تویسرکان: نهالی معتدله قابل کاشت در مناطقی با ارتفاعات ۰ تا ۲۸۰۰ متری و مناطق کوهستانی، محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین نهال در این استان با مغز گردوی ۱۴ گرمی به رنگ سفید روشن با باردهی ۶ تن در هکتار، زودگل
• نهال گردوی چندلر: نهالی مناسب برای مناطق معتدل و کوهستانی با ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، رقمی بومی آمریکا، باردهی شاخه‌های جانبی تا ۹۰ درصد، شروع محصول‌آوری از سال اول با تناژ ۷ تن در هکتار، دیرگل مقاوم به سرما و یخبندان تا منفی ۳۰ درجه و گرمای ۴۵ درجه
• نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی پرفروش و محبوب، پیوندی پایه کوتاه و دیرگل، قابل کاشت در ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری و مناطق معتدل کوهستانی و نیمه سردسیری مقاوم به سرمای زیر ۳۰ درجه و گرمای ۴۵ درجه باردهی ۸ الی ۱۲ تن در
• نهال گردوی فرنور: نهالی فرانسوی مناسب برای مناطق نیمه سردسیری و معتدل با ارتفاعات هزار تا ۲۵۰۰ متری مقاومت تا دمای منفی ۲۵ درجه مقاوم به آفات و گرمای ۴۰ درجه با محصول آوری ۷ تن در هکتار

قیمت نهال گردو در زیارت

قیمت نهال‌های گردو بر حسب شرایط آب و هوایی، منطقه محل نهالستان، هزینه‌های پرورشی تولید جابجایی تا بازار، ضمانت‌دار بودن نهال‌ها از نظر کیفیت و سلامت، نام تولید کننده، میزان بازدهی و سن نوع رقم آن تعیین می‌شود. پس لازم است قبل از خرید نهال گردو با کمک لینک به روز و جامع زیر از قیمت نهال گردو در زیارت مطلع شوید.

بهترین نهال گردو

محصول دهی یک نهال گردو بستگی بالایی به میزان گلدهی و تشکیل میوه‌های پرمغز و بدون آفت آن دارد می‌توان میزان مقاومت نهال در برابر سرمازدگی، آفات و تنش‌های دمایی را ملاک بهترین نهال گردو در زیارت عنوان کرد. رقمی با چنین ویژگی‌هایی میوه‌های پرمغز و بازار پسند را تولید کرده و می‌تواند برای باغدار با سوددهی بالا بهترین نهال گردو باشد

نهالستان گردو در زیارت

برتر نهال معتبرترین و بزرگترین نهالستان گردو در زیارت است که به شکل اینترنتی فعالیت می‌کند و شما عزیزان می‌توانید خرید نهال گردو در زیارت را از این مرجع همراه با قیمتی مناسب، گواهی عاری از آفات، لیبل اصالت و تاییدیه‌های معتبر با شناسه معتبر و فاکتور فروش دریافت کنید
صفحه خرید نهال میوه زیارت می‌توانید با رقم‌های پربار و مناسب با این بخش بیشتر آشنا شوید.

کلام آخر

در این نوشتار شهر زیارت را از نظر پوشش گیاهی، ذخایر آبی، نوع اقلیم و رقم‌های قابل کاشت نهال گردو مورد بررسی قرار دادیم تا شناخت اولیه شما از مراحل احداث باغ گردو و خرید نهال گردو بیشتر شود کما اینکه می‌توانید در صورت تمایل کلیه مراحل مربوط به احداث باغات گردو را با کمک تیم مهندسی مجرب و متخصص برتر نهال پیش ببرید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر زیارت می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در زیارت مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال