خرید نهال گردو در آمل✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار آمل

آمل را به عنوان یک قطب بسیار مهم در صادرات استان مازنداران می­شناسند و ورود گردشگران زیاد به این شهر نیز سبب شده که علاوه بر توسعه­ی صنعت گردشگری محصولات کشاورزی و باغداری در این شهر نیز دغدغه­ی فروش نداشته باشد، یکی از محصولات پرطرفدار در آمل گردو است که تولید آن نیز برای باغداران بسیار به صرفه و اقتصادی است و در این مقاله شما را با کاشت ارقام مختلف گردو در آمل آشنا خواهیم کرد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی آمل

شرایط اقلیمی آمل نیز مانند دیگر شهرهای استان مازندران معتدل سردسیری به همره میزان رطوبت و بارندگی بالا است، اما به هر حال میزان سرما در زمستان و میزان گرما در تابستان هیچ کدام محدودیتی برای کاشت ارقام مختلف گردو ایجاد نکرده است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شهر ساری

تاریخچه باغات گردو در آمل

گردو از درختان میوه ای است که در بسیاری از شهرهای سردسیر کشور کاشته می­شده است و بنابراین سابقه­ی کاشت گردو در آمل نیز به سال­ها قبل بر می گردد، همین امر سبب شده باغداران آملی تجربه­ی بالایی در نگهداری از درختان گردو داشته باشند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در آمل

در مورد احداث باغ گردو در آمل محدودیتی از نظر شرایط خاک و آب و هوا وجود نداشته و دست باغداران در انتخاب رقم از این لحاظ باز است، باغداران پس از انتخاب رقم و با توجه به نیازهای خاص آن رقم زمین مورد نظر را آماده کرده، چاله حفر می­کنند و در فصل کاشت نهال که بیشتر در اواخر زمستان و یا اوایل پاییز است اقدام به کاشت نهال می­کنند، کاشت هر رقم تجاری نهال گردو شریط خاص خود را دارد که باید در زمان کاشت حتما در نظر گرفته شود، شرایط کاشت نهال گردو را می­توانید با مراجعه به سایت اختصاصی فروش نهال گردو مانند برتر نهال مطالعه کنید.

آیا کاشت نهال گردو در آمل حالت اقتصادی دارد؟

نهال گردو برای باردهی اقتثادی چیزی به جز شرایط آب و هوایی مناسب و خاک با بافت و کیفیت مناسب نمی­خواهد که این شرایط در آمل وجود دارد و بنابراین می توان با قاطعیت گفت بله کاشت نهال گردو در آمل کاملا اقتصادی و به صرفه است.

خرید نهال گردو در آمل

برای خرید نهال گردو در آمل بهتر است به نهالستان­های معتبر در آمل و یا حتی در شهرهای دیگر مراجعه کنید، توصیه می­شود به نهالستانی مراجعه کنید که ارقام مختلف و زیادی را تولید می­کند و می­تواند پیشنهادهای مختلفی برای بهره برداری بیشتر از باغتان ارائه کند.

فروش نهال گردو در آمل

در شهر هایی که کشاورزی و باغداری رواج بیشتری دارد دسترسی به نهال سخت نیست، فروش نهال در امل نیز توسط فروشنده­های مختلف از دوره گرد گرفته تا مغازه دارها و نهالستان­ها انجام می­شود چیزی که اهمیت بسیار بیشتری در این مورد دارد پیدا کردن نهالستان معتبر و مجوز دار و تولید کننده­ی ارقام مختلف نهال گردو است.

نهال گردو مناسب آمل

همانطور که می­دانید در آمل شرایط آب و هوایی و خاک برای کاشت نهال گردو محدود کننده نیستند اما یک عامل محدود کننده در مورد انتخاب نهال گردو مناسب آمل وجود دارد و آن ارتفاع کم آمل از سطح دریا است، بنابراین در زمان انتخاب نهال گردو باید توجه داشته باشید که ارتفاع آمل 78 متر از سطح دریا بوده و رقمی را انتخاب کنید که قابلیت کشت در این ارتفاع کم را داشته باشد.

انواع نهال گردو در آمل

با توجه به ارتفاع کم آمل از سطح دریا ارقامی مانند نهال گردو ژنوتیپ پالیز و ژنوتیپ برتر که قابلیت کاشت در ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریا را دارند گزینه­های بسیار مناسب­تری خواهند بود. همچنین می‌توانید برای خرید نهال در شهر مشهد اینجا کلیک کنید.

قیمت نهال گردو در آمل

یکی از فاکتورهای مهم تعیین کننده­ی هزینه ی احداث باغ گردو قیمت نهال گردو در آمل است، قیمت نهال گردو بستگی به این دارد که شما چه رقمی را از چه نهالستانی بخرید، بنابراین در درجه­ی اول نهالستان مناسب را انتخاب کرده و سپس قیمت نهال را از مشاوران آن نهالستان استعلام کنید.

بهترین نهال گردو

با توجه به شرایط آب و هوایی و جغرافیایی آمل بهترین نهال گردو برای باغداران آملی نهال گردو ژنوتیپ پالیز و نهال گردو ژنوتیپ برتر است که علاوه بر زود بازده بودن می­تواند بیش از ده تن باردهی طی صد سال عمر مفید خود داشته باشد به شرط اینکه از آنها به خوبی مراقبت شود.

نهالستان گردو در آمل

در آمل برای سهولت دسترسی باغداران به نهال نهالستان­های مختلفی حضور دارند و علاوه بر نهالستان­هایی که در آمل هستند نهالستان­های معتبر خارج از آمل نیز می­توانند برای انتخاب اراقم تجاری و انحصاری به باغداران ارائه­ی خدمات به صورت غیر حضوری و اینترنتی کنند.

کلام آخر

باغداران آملی باید از امکانات خدادادی آب و هوا و خاک حاصلخیز بیش از پیش استفاده کرده و با کاشت ارقام تجاری و پربار از این منابع استفاده­ی بهینه داشته باشند، برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال‌های میوه و بادام و خرید نهال در آمل با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال