خرید نهال گردو در بلداجی✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار بلداجی

گردو بومی مناطق سرد و کوهستانی است و در شمال غرب کشور کاشت می‌شود. با ارائه انواع نهال‌های اصلح شده این امکان به وجود آمده که در مناطق وسیعی از کشور قابل‌کشت باشد و در حال حاضر شاهد رشد باغات گردو هستیم.

این گیاه به‌طور گسترده در سراسر دنیا کاشته شده است و در کل مناطق با خاک لومی با زهکشی خوب، حاصلخیز و قلیایی را ترجیح می‌دهد. با اصلاحات صورت گرفته توسط مهندسین کشاورزی درختان گردو را می‌توان در اقلیم‌ها و شرایط متفاوت نیز پرورش داد. در این نوشته ما به بررسی باغات گردو در شهرستان بلداجی خواهیم پرداخت.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی بلداجی

بلداجی شهری سرسبز از شهرهای استان چهارمحال بختیاری با آب و هوایی معتدل هست. ارتفاع این شهر از سطح دریا 2220 متر هست این شهر زمستان‌هایی سرد و تابستان‌هایی خنک دارد. میزان بارش سالیانه در بلداجی 700 میلی‌متر هست. آب فراوان و خاک حاصلخیز در این شهر شرایط را برای کشاورزی و باغداری به وجود آورده است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شهر بروجن

تاریخچه باغات گردو در بلداجی

باغات میوه و گردوی فراوانی در بلداجی وجود دارند. تاریخچه کاشت درخت گردو در بلداجی به زمان‌های خیلی دور برمی‌گردد. کهن‌سال‌ترین درخت گردو در این منطقه در روستای کریم‌خانی هست که به دوران زندیه برمی‌گردد. در حال حاضر باغداری، کشاورزی و دامداری فعالیت اصلی ساکنین این شهر هست.

در این شهر باغات گردو، سیب، انگور گسترده‌ای وجود دارند و باغات گردوی جدید در حال احداث می‌باشند. جهاد کشاورزی شهر بلداجی با تشویق مردم به احداث باغات گردو گامی اساسی در جهت رشد اقتصادی باغداران برداشته است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در بلداجی

برای کاشت درخت گردو اولین گام خرید نهال گردو مرغوب هست، در گام بعدی باید درخت گردو را با رعایت اصول اولیه کاشت و مراقبت‌های لازم را انجام داد تا محصول دهد.

برای کاشت نهال گردو ابتدا زمین را شخم بزنید تا هرگونه علف، علف‌های هرز یا سایر گیاهانی که برای آب و مواد مغذی درختان جدید رقابت می‌کنند حذف شوند. سپس، گودالی بزرگ‌تر از توپ ریشه نهال گردو حفر کنید. نهال را در سوراخ قرار دهید و سوراخ را پرکنید و به سمت پایین فشار دهید تا هوای اطراف ریشه‌ها از بین برود. درخت را آبیاری کنید. درختان گردو سیستم ریشه‌ای وسیعی دارند و به همین دلیل نیازی به آبیاری مکرر ندارند.

هرس و کود دهی و مالچ پاشی از دیگر شرایط رشد بهینه گردو هستند که سبب رشد و محصول دهی هر چه‌بهتر گردو می‌شود.

آیا کاشت نهال گردو در بلداجی حالت اقتصادی دارد؟

گردو در ابتدا برای آجیل کشت می‌شد. بعداً آن را برای الوارهای محکم پرورش دادند. چوب گردو ازجمله چوب‌های محکم و مقاوم و گران‌قیمت محسوب می‌شود که در ساخت مبلمان و لوازم چوبی بسیار استفاده می‌شود.

گردو دارای طیف وسیعی از خواص دارویی است. از برگ در درمان بیماری‌هایی ازجمله تورم پوست، آکنه، زخم، اسهال و تعریق زیاد استفاده می‌شود. گفته می‌شود مغز گردو به کاهش کلسترول کمک می‌کند، درحالی‌که پوسته آن در درمان مسمومیت خون استفاده می‌شود. از برگ در مواد برنزه کننده و رنگ مو نیز استفاده می‌شود.

تولید محصولات باارزش افزوده بالا از فرآورده‌های فرعی فرآوری گردو می‌تواند سودآوری فرآورده‌های گردو را افزایش دهد و مزایای زیست‌محیطی و اجتماعی-اقتصادی متعددی را به دنبال داشته باشد.

خرید نهال گردو در بلداجی

برای خرید نهال گردو در بلداجی شما می‌توانید نهال موردنیاز خود را از نهالستان‌های محلی خریداری کنید. با داشتن آنالیز خاک باغ خود می‌توانید بهترین رقم نهال گردو را خریداری کنید. برای خریدی بهتر می‌توانید با کارشناسان این امر مشورت کنید.

فروش نهال گردو در بلداجی

در شهرستان بلداجی می‌توانید با مراجعه به نهال فروشی‌ها انواع نهال را بخرید. نهال گردو در ارقام متنوع و اصلاح‌شده در این شهر در دسترس هستند و بدون دغدغه می‌توان به احداث باغ گردو پرداخت.

 

نهال گردو مناسب بلداجی

برخی از نهال‌ها ارائه‌شده در نهالستان‌های گردو برای کاشت در بلداجی مناسب هستند. انواع ارقام مناسب برای اقلیم معتدل را می‌توان در بلداجی پرورش داد.

انواع نهال گردو در بلداجی

در این قسمت متن چندین رقم گردو که مناسب برای کاشت در بلداجی هستند را نام می‌بریم:

  • گردو ژنوتیپ پالیز
  • گردو چندلر
  • گردو فرنور مناسب برای مناطقی با ارتفاع ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ بوده، تحمل سرما منفی سی و گرمای چهل درجه را دارد و از انواع دیر گل هست.
  • گردو اسرائیلی برای مناطق معتدل مناسب است، زود گل بوده و در مناطق بدون سرمای بهاره کاشت می‌شود.
  • گردو تویسرکان رقم قدیمی و زود گل گردو مناسب برای مناطق معتدل بدون سرمای بهاره است.

گردوی بوانات، اسرائیلی، توسرخ، فرنور خوشه‌ای ایران را نیز می‌توان در بلداجی کاشت.

 

قیمت نهال گردو در بلداجی

با مراجعه به نهال فروشی‌ها می‌توانید قیمت انواع نهال گردو را به دست آورید. بسته به رقم نهال قیمت آن‌ها متغیر است. توصیه ما به شما سرمایه‌گذاری مناسب جهت خرید نهال گردو هست چون‌که سرمایه‌گذاری امن بشمار می‌رود. قیمت نهال گردو تقریبی در حدود 80-200 هزار تومان دارد.

بهترین نهال گردو

درختانی که پربار باشند و در برابر شرایط جوی، کم‌آبی و آفات و بیماری‌ها مقاوم باشند بهترین نهال گردو به‌حساب می‌آیند. انواع نهال گردو اصلاح‌شده و پیوندی این ویژگی‌ها را دارند.

نهالستان گردو در بلداجی

در بلداجی نهالستان‌های گردو این امکان را فراهم آورده‌اند تا بتوان نهال گردو را به‌راحتی و از منطقه خود خریداری نمود البته این امکان نیز وجود دارد که خرید خود را ازنهالستانهای  برتر نیز انجام دهید.

کلام آخر

مجموعه نهال برتر با ارائه بیش از 20 رقم نهال گردو برای همه باغداران در اقصی نقاط کشور این امکان را ایجاد کرده تا بتوانند نهال گردوی مناسب را خریداری کنند. همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر بلداجی می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال در بلداجی مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال