خرید نهال گردو در کوار✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار کوار

شهر کوار یکی از شهرستان‌های توابع استان فارس است که به دلیل سطح ارتفاع ۱۵۹۰ متری از دریا دارای آب و هوای معتدل و مدیترانه‌ای و مستعد برای احداث انواع باغات میوه است. از این رو سرمایه‌گذاری در کوار برای احداث باغاتی همچون گردو می‌تواند جنبه اقتصادی داشته و بسیار هوشمندانه باشد. اگر علاقمند به احداث باغ گردو در شهر کوار هستید مطالعه این بخش را از دست ندهید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی کوار

شهر کوار به دلیل ارتفاع ۱۵۸۹ متری از سطح دریا دارای آب و هوای مدیترانه‌ای و معتدل است، این شهرستان واقع در استان فارس و یکی از سرسبز ترین اقلیم‌ها و نواحی برای باغداری و کشاورزی به شمار می‌آید. سردترین شب‌های آن در زمستان دمای منفی ۵ درجه داشته و گرم‌ترین روزهای تابستان آن دمای ۳۴ درجه‌ای را تجربه می‌کند.

این شهر دارای ۳۲۴ میلی‌متر متوسط بارندگی در سال است و به دلیل بارش‌های مناسب و هوای مدیترانه‌ای و معتدل از جمله بهترین منطقه برای پرورش نهال گردو و احداث باغ آن جهت درآمدزایی و سودآوری است.

تاریخچه باغات گردو در کوار

شهر کوار به دلیل قرارگیری در دامنه رشته کوه‌های زاگرس و همچنین وجود بادهای سردسیری و ناحیه‌ای کوهستانی دارای اقلیمی سرد و خشک با آب و هوای مدیترانه‌ای است. این بستر مناسب و حاصلخیزی خاک باعث شده سرمایه‌گذاری در بخش احداث باغ گردو افزایش چشمگیری داشته باشد. آنجایی که آب و هوای شهر کوار جهت پرورش نهال گردو بسیار مناسب است می‌توان با انتخاب رقم مناسب بیشترین بهره‌وری و بازدهی باغات گردو را مشاهده کرد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در کوار

هدف سرمایه گذاران داشتن باغی است که بتواند بیشترین محصول دهی را در سال داشته و در کنار تناژ بالا، مطلوب‌ترین کیفیت گردو را نیز داشته باشد. در این راستا سرمایه‌گذاران باید قبل از احداث باغ گردو موارد زیر را مد نظر قرار دهند.

 • شرایط اقلیمی مناسب: باید میزان نوسانات دمایی، بارش منطقه و آب و هوای آن مورد بررسی قرار گرفته و بهترین اقلیم جهت بازدهی بهتر نهال انتخاب شود.
 • انتخاب رقم مناسب نهال: هنگام خرید نهال گردو باید رقم انتخابی بیشترین سازگاری و سنخیت را با شرایط اقلیمی مورد نظر داشته باشد.
 • خاک مناسب
 • میزان بارش منطقه
 • مهیا سازی زمین
 • آشنایی کامل باغدار از زمان کاشت نهال گردو و رعایت اصول کاشت آن

آیا کاشت نهال گردو در کوار حالت اقتصادی دارد؟

با توجه به آب و هوای مدیترانه‌ای و نیمه خشک شهر کوار و متنوع بودن ارقام نهال گردو، کاشت نهال گردو در این شهر زمانی حالت اقتصادی پیدا می‌کند که باغدار بتواند با کمترین هزینه باغداری و نگهداری بیشتر بازدهی، کیفیت و باردهی و بهره‌وری را از باغ خود به دست آورد. در کنار تناژ بالا کیفیت و مرغوبیت میوه را داشته و با بازارپسندی بالا و فروش ایده‌آل، سود چندین برابری را تجربه کند. از این رو ارقام معتدله و نیمه سردسیری نهال گردو که مقاومت و سازگاری بیشتری با این اقلیم دارند می‌توانند بهترین گزینه برای کاشت باشند.

خرید نهال گردو در کوار

مهمترین اقدام در پروسه احداث باغ گردو در شهر کوار خرید نهال گردو است، اینکه از چه مرجع و نهالستان، نهال گردوی مورد نظر خود را خریداری می‌کنید بسیار حائز اهمیت است. نحوه پرورش نهال مورد نظر می‌تواند در مقاومت، کیفیت و باردهی آن بسیار تاثیرگذار باشد. از این رو انتخاب نهالستان معتبر جهت خرید نهال گردو ولو با قیمتی بالاتر می‌تواند در آینده با سودآوری بیشتر سرمایه اولیه شما را برگردانده و باغی اقتصادی و تجاری برای شما به ارمغان آورد.

فروش نهال گردو در کوار

با توجه به پرسود بودن کاشت نهال گردو در شهر کوار مراکز متعددی برای فروش نهال گردو فعالیت دارند اما اینکه به کدام مرجع  فروش نهال جهت خرید با کیفیت مراجعه کرد، حتماً نهالستانی را انتخاب کنید که دارای ویژگی‌های زیر باشد.

 • مراکز فروش نهال گردو یا نهالستان‌هایی معتبر بوده که تمامی فعالیت‌های آنها زیر نظر نهادهای مربوطه از جمله جهاد کشاورزی باشد.
 • کارگروه و متخصصین نهالستان دارای تجربه و تخصص بوده و نهال‌های مذکور با بهترین روش‌ها در حاصل خیزترین بستر و جدیدترین متدهای علمی رشد و پرورش یابند.
 • نهالستان مذکور مجهز بوده و بتواند ارقام مختلف نهال گردو را با توجه به شرایط اقلیمی ارائه دهد.

همچنین برای خرید نهال گردو در ارومیه اینجا کلیک کنید.

نهال گردو مناسب کوار

 • گردو ژنوتیپ برتر: دیرگل بوده مقاوم به گرما۴۵ درجه و سرمای منفی ۳۰ درجه، قابل کشت در ارتفاع ۰ تا ۳۰۰۰ متر از دریا، با باردهی ۱۶ تن در هکتار
 • نهال گردوی چندلر: مناسب برای ارتفاع ۲۰۰ تا ۱۵۰۰، تحمل گرمای ۴۰ درجه و سرمای ۳۰ درجه، دیرگل با باردهی ۸ تن در هکتار
 • نهال گردوی فرنور: مقاوم در زمستان‌های سرد تا منفی ۳۰ درجه و تابستان‌های ۴۰ درجه، نهالی سردسیری برای اقلیم‌های با سطح ارتفاع از دریای ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متری، با باردهی ۸ تن

انواع نهال گردو در کوار

گردو جزو خشکباری است که به دلیل انبارداری بسیار کم هزینه و سودآوری فوق العاده بسیار مورد توجه بوده و به لطف نهالستان‌های تخصصی دارای ارقام مختلف با توجه به اقلیم‌های متنوع است اما توجه به نوع رقم نهال و شرایط اقلیمی می‌تواند بر میزان باردهی و کیفیت محصول بسیار تاثیر گذار باشد.

نهال گردو فرنور

نهال گردو چندلر

نهال گردو ژنوتیپ برتر

نهال گردو تویسرکان

نهال گردو اسرائیلی

نهال گردو پالیز کانادایی

 

قیمت نهال گردو در کوار

با توجه به متنوع بودن ارقام نهال گردو و میزان باردهی و بازدهی آنها قیمت تمام شده این ارقام متغیر بوده، در این راستا نوع مرکز فروش و نهالستان در تفاوت قیمت بی‌تأثیر نیست. در کل قیمت نهال گردو می‌تواند تحت تاثیر موارد زیر متفاوت باشد.

 • نوع نهال( پیوندی، بومی، بذری، اصلاحی)
 • سلامت نهال در چه حدی است؟ آیا دارای کارت ضمانت، تاییدیه سلامت و لیبل اصالت است.
 • میزان اعتبار و مجوزدار بودن نهالستان
 • خرید نهال از نهالستان تولید کننده یا خرده فروشی
 • سن نهال

بیشتر بخوانید : خرید نهال گردو شیراز

بهترین نهال گردو

در مجموع می‌توان گفت بهترین نهال گردو برای شهر کوار نهالی است که بتواند در برابر آفات و بیماری‌ها بالاترین مقاومت را داشته و با توجه به شرایط جوی، نوسانات دمایی و میزان بارندگی بتواند با مقاومت بالا بیشترین رشد و عملکرد بهینه را داشته و در نتیجه با میزان تناژ بالا و مرغوبیت میوه بتواند سودآوری باغ را افزایش دهد.

نهالستان گردو در کوار

با توجه به استقبال سرمایه‌گذاران از نهال گردو نهالستان‌های زیادی در شهر کوار در زمینه پرورش و تولید نهال گردو فعالیت می‌کنند. باغداران عزیز می‌توانند به معتبرترین نهالستان گردو در کوار مراجعه کرده و مناسب‌ترین ارقام را خریداری کنند.

کلام آخر

با در نظر گرفتن شرایط جوی شهر کوار و میزان بارندگی سالیانه آن باید ارقام مقاوم و نیمه سردسیری و معتدل برای این ناحیه انتخاب شود تا بتواند سازگاری و مطابقت بیشتری را داشته و باروری و بازدهی خوبی را ارائه دهد. عزیزان سرمایه‌گذار می‌توانید از برتر نهال مجهز‌ترین نهالستان کشور جهت خرید نهال گردو اقدام کنید‌، شما می‌توانید پس از استعلام قیمت نهال گردو متناسب‌ترین آنها را با توجه به اقلیم منطقه خریداری و در طول پروسه باغداری از مشاوره‌های تخصصی این نهالستان معتبر بهره‌مند شوید.همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر کوار می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال در کوار مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال