خرید نهال گردو در شهر گلستان✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار شهر گلستان

خرید نهال گردو در شهر شهر گلستان

شهرستان شهر گلستان از جمله مناطقی است که در حومه پایتخت واقع شده و در چند سال اخیر بافت آن تقریباً شهری شده اما با وجود اراضی کشاورزی می‌توان شغل باغداری را در آن احیا کرد. همچنان که تعدد باغات نشان مساعد بودن شرایط این اقلیم برای باغداری است.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

شرایط اقلیمی شهر گلستان

از جمله توابع استان تهران که در شهرستان بهارستان واقع شده است شهر شهر گلستان است که در حد فاصله ۲۴ متری از جنوب تهران قرار دارد. سطح ارتفاع آن ۱۰۵۰ متر از دریا بوده و از غرب با رباط کریم و از شرق با اسلامشهر همجواری دارد. آب و هوای آن در بیشتر اراضی گرم و نیمه خشک بوده و تنها ۱۰ روز در سال دچار یخبندان می‌شود و زمستان‌های آن تقریباً سرد و تابستان‌های آن گرم و خشک است. با توجه به اینکه این شهر در جنوب غربی تهران واقع شده و از دامنه‌های کوهستانی دورتر است و اراضی آن مسطح و کم شیب و هموار است جز اقلیم‌های گرم و نیمه خشک محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در تهران 

تاریخچه باغات گردو در شهر گلستان

مسلماً با توجه به کم آبی و آب و هوای معتدل و نیمه خشک شهر گلستان ارقام نیمه گرمسیری و معتدله می‌توانند بهترین انتخاب برای کاشت باشند هرچند توجه به پیشینه باغات گردو و رصد آنها می‌تواند شناخت درستی را از رقم‌های سازگار با آفات منطقه شهر گلستان و شرایط جوی و کم آبی آن در اختیار باغداران تازه کار قرار دهد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در شهر گلستان

سرمایه‌گذارانی که اقدام به خرید زمین و احداث باغ گردو در شهر گلستان بهارستان می‌کنند باید توجه داشته باشند که این اقلیم از نظر آب و هوا زمستان‌های نسبتاً معتدل  و سردی دارد. برای برآورد کردن نیاز سرمایی نهال گردو باید شناخت درستی از رقم مناسب با این اقلیم داشته باشند تا بتوانند با توجه به آب و هوای این شهر نهالی را خریداری کنند از نظر آبی، دمایی و خاکی بیشترین مقاومت را داشته باشد.

آیا کاشت نهال گردو در شهر گلستان حالت اقتصادی دارد؟

با توجه به اینکه شهر شهر گلستان دارای میانگین بارش ۱۰۵ میلیمتری در سال است و این نشان از کمبود منابع آبی در این اقلیم دارد باید ارقامی برای کاشت استفاده شود که برای سودآوری و اقتصادی بودن نیاز آبی کمی داشته باشد و مقاومت خوبی به خشکسالی و کم آبی داشته و هزینه‌های تامین آب برای باغدار کمتر شود. از این رو اگر در این اقلیم از ارقام نیمه گرمسیری و معتدل جهت کاشت استفاده شود می‌توان پرورش آن را اقتصادی و سودآور برآورد کرد. همچنین برای خرید نهال گردو در شهر مشهد اینجا کلیک کنید.

خرید نهال گردو در شهر گلستان

سرمایه‌گذاران بخش شهر گلستان بهارستان اگر می‌خواهند خرید نهال گردو با کیفیت و سالم را انجام دهند جدا از اینکه باید به مراکز معتبر مراجعه کنند باید شناخت درستی از نهال خوب و استاندارد داشته باشند.

 • نهالی که درصد موفقیت بالایی در رشد و عملکرد خواهد داشت.
 • نهالی که ریشه‌های آن جوان و مویی بوده و گره خوردگی و در هم تنیدگی نداشته باشد.
 • ارتفاع نهال گردو باید یک و نیم الی ۲ متر و قطر آن نیز در حد ۲ سانتی‌متر باشد تا بتواند بیشترین سازگاری را با زمین جدید داشته باشد.
 • نهالی که قیمت آن بر حسب پیوندی یا اصلاحی یا بومی بودن متناسب باشد.
 • اگر نهال جزو ارقام پیوندی است محل پیوندک بدون زخم و برآمدگی باشد.
 • تنه نهال کاملاً سالم، بدون شکستگی و دارای چندین جوانه سلامت باشد.
 • نهال از نظر سلامتی و مبتلا نبودن به بیماری دارای کارت قرنطینه باشد.
 • همچنین کیفیت نهال و باردهی آن با ضمانت ۲ ساله تضمین شود.

فروش نهال گردو در شهر گلستان

عمده تفاوت‌های مرکز معتبر با مراکز دیگر در شیوه تولید و تکثیر نهال‌ها است. نهالستان‌های مجوزدار و معتبر با استفاده از جدیدترین و به روزترین تکنیک‌های علمی ارقام پیوندی را با استفاده از پایه‌های مقاوم و سازگار با آب و هوای شهر گلستان تکثیر می‌کنند. از این رو نهالستان‌های معتبر و مجوزدار باید برای خرید در دستور کار سرمایه‌گذاران بگیرد تا در نهایت با خریدهای بی‌کیفیت و ناسالم سرمایه‌گذاری آنها به مخاطره نیافتد.

نهال گردو مناسب شهر گلستان

 1. گردوی پکان آمریکایی: نهالی که در ارتفاعات ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ متری سازگاری کاشت دارد و با باردهی ۳ الی ۴ تن در هکتار جز ارقام تجاری و زودگل است.
 2. گردو گرمسیری: نهالی زودگل مناسب برای ارتفاعات صفر تا ۲۵۰۰ متری، با باردهی بالای ۳ تن در هکتار و مقاوم به آفات
 3. گردو تویسرکان: رقم قدیمی، زودگل برای مناطق معتدل بدون سرمای بهاره
 4. گردو اسرائیلی : برای مناطق معتدل، زودگل، مقاوم به سرمای بهاره
 5. گردو ژنوتیپ پالیز: از ارتفاع صفر تا ۳۰۰۰ متر از سطح دریا، تحمل سرما منفی سی درجه، تحمل گرما تا ۴۵ درجه، دیرگل، پاکوتاه، پربار
 6. گردو چندلر: از ارتفاع ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متر تحمل سرما منفی ۳۰ گرما تا ۴۰ درجه، دیرگل

انواع نهال گردو در شهر گلستان

 • نهال گردوی دماوند
 • نهال گردوی سجنو
 • نهال گردوی خوشه‌ای
 • گردوی چندلر
 • گردوی سانلند
 • گردوی اسرائیلی
 • گردوی پکان
 • گردوی گرمسیری
 • گردوی ژنوتیپ پالیز
 • گردوی تویسرکان
 • گردوی لارا

قیمت نهال گردو در شهر گلستان

با توجه به اینکه کیفیت و رقم نهال‌های گردو در هر نهالستانی متفاوت است تفاوت قیمت‌ها می‌تواند نشأت گرفته از ضمانت‌دار بودن و تاییدیه دار بودن نهال‌ها باشد. مسلماً نهال‌هایی که سالم، پربار و بدون آفات باشند آزمایشات لازم را پشت سر گذاشته و سپری کردن این مراحل دارای هزینه برای نهالستان است که آن را در قیمت نهایی لحاظ می‌کنند. از این رو برای استعلام قیمت نهال گردو در شهر گلستان می‌توانید به برتر نهال مراجعه کرده و با خیال آسوده همه ارقام را از نظر قیمت مورد بررسی قرار دهید.

بهترین نهال گردو

فارغ از هر اقلیم و آب و هوایی بهترین نهال گردو برای هر بخش من جمله شهر شهر گلستان  نهالی است که سازگار با شرایط جوی این ناحیه باشد و با مقاومت در برابر آفات و کم آبی کمتر دچار صدمه شود و در هر هکتار بیشترین محصول دهی را با میوه‌های پرمغز و سالم داشته باشد.

نهالستان گردو در شهر گلستان

برای انتخاب و خریداری نهال گردو در شهر گلستان می‌توانید جدا از مراجعه به نهالستان‌ها سطح شهر به مراکز معتبر مانند برتر نهال نیز مراجعه و رقم مناسب را انتخاب کنید. زیرا تمامی نهال‌ها همراه با ضمانت و کاملاً ایزوله شده تحویل مشتری خواهد شد. همچنین امکان پیش خرید نیز وجود دارد تا در زمان کاشت تحویل باغدار شود. خرید از این نهالستان به جهت ضمانت ۲ ساله می‌تواند خریدی مطمئن باشد. برای داشتن آگاهی از ارقام نهال میوه مراجعه به صفحه خرید نهال میوه برتر نهال  به شما عزیزان توصیه می‌شود.

کلام آخر

از آنجایی که آب و هوای شهر گلستان به لحاظ قرارگیری در اراضی مسطح و بادخیز جز آب و هواهای نیمه خشک و  گرم است می‌توان با خریداری ارقام معتدله که نیاز آبی کمتری دارند و کمک از شیوه‌های نوین باغبانی و باغداری باغات پرثمر و پرباری را داشت.

اطلاعات بیش‌تر: خرید نهال در شهر شهر گلستان

 

مقالات مرتبط
نظرات کابران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال