خرید نهال گردو در شمشک✔️ قیمت انواع نهال گردو شمشک

در این مقاله سعی داریم شهر شمشک را که یک منطقه توریستی به لحاظ وجود پیست‌های اسکی است مورد بررسی قرار دهیم تا بدانیم در این منطقه کوهستانی و سردسیری با توجه به  اقلیم آن کدام نهال گردویی بیشترین بازدهی و باردهی را دارد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

شرایط اقلیمی شمشک

شمشک شهری در ۶۰ کیلومتری شمال شرقی پایتخت است که به جهت پیست اسکی بین المللی شمشک بعد پیست دیزین بزرگترین پیست بین المللی ایران را به خود اختصاص داده است. به واسطه قرارگیری در ارتفاع ۲۶۰۰ متری از سطح دریا، دارای آب و هوای قاره‌ای با زمستان‌های سرد و مرطوب و تابستان‌های گرم و خشک است. متوسط دمایی آن ۱۹ درجه و میانگین بارشی ۲۶۰ میلی متر است.

شهر شمشک در بخش شمیرانات واقع شده است و به دلیل نزدیکی به رشته کوه‌های البرز و دریای خزر و قرارگیری در ارتفاعات منطقه ای حاصلخیز بوده که از دیرباز شغل بسیاری از مردم در آن باغداری بوده است.

تاریخچه باغات گردو در شمشک

این منطقه مرتفع دارای بارندگی‌های مطلوبی در طول سال است و به لحاظ ذخیره آبی دارای منابع غنی بوده و با خاک مرطوب و آب و هوای قاره‌ای و کوهستانی بستری مناسب برای تاسیس انواع باغات از جمله باغ گردو بوده است. سالانه چندین هزار تن تولید گردو در این شهر اتفاق می‌افتد که سرمایه‌گذارانی که قصد احداث باغ گردو دارند می‌توانند با در نظر گرفتن پیشینه باغداری و باغات گردوی این بخش ارقام سازگار را به خوبی شناخته و با خرید این ارقام باغداری خود را شروع کنند.

 

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در شمشک

برای اینکه نهال‌های گردو شروع به گلدهی کنند باید نیاز سرمایی آنها مرتفع گردد که این نیاز می‌تواند با توجه به آب و هوای سردسیری و کوهستانی شمشک تامین گردد. متقابلاً برای  شکل‌گیری میوه و باردهی بهتر درخت گردو نیازمند گرمای مطلوب نیز است. پس می‌توان با خرید ارقام سردسیری و نیمه سردسیری نهال گردو احداث باغ گردو را در آن شروع کرد به شرط اینکه شناخت کلی از موارد زیر نیز حاصل گردد.

 • موقعیت جغرافیایی شهر شمشک
 • وضعیت منابع آبی و میزان بارندگی‌ها
 • وضعیت آب و هوایی شهر
 • شناخت بیماری‌های شایع و راه‌های مقابله با آن
 • سطح ارتفاع از دریا
 • خریداری ارقام سردسیری و نیمه سردسیری نهال گردو

آیا کاشت نهال گردو در شمشک حالت اقتصادی دارد؟

اگر گذری به شهر شمشک داشته باشید متوجه باغات گردو در اطراف و ارتفاعات این شهر خواهی شد که نشان از مساعد بودن شرایط برای کاشت آن دارد. در این منطقه باغات گردو بسیار پررونق هستند و به جهت سرمای مطلوب و همچنین منابع آبی فراوان کشت آن بسیار سودآور و اقتصادی است.

 

خرید نهال گردو در شمشک

برای خرید نهال گردو در شمشک مسلماً مراجعه حضوری به نهالستان‌ها نیاز نیست و افراد می‌توانند از طریق اینترنتی با مراجعه به نهالستان‌های معتبر همچون برتر نهالارقام سازگار با این شهر را خریداری و کاملاً با ریشه و پرالیناژ شده به همراه کارت ضمانت تحویل بگیرند. کافیست شرایط اقلیمی منطقه شمشک را با کارشناسان و متخصصان در میان بگذارند تا انتخابی صحیح و اقتصادی با قیمت مناسب را انجام دهند.

فروش نهال گردو در شمشک

افراد زیادی به جهت رونق باغداری در شمشک اقدام به فروش نهال گردو در آن می‌کنند که از دست فروشان گرفته تا نهالستان‌های کوچک و بزرگ در این زمینه فعالیت دارند. مساحت نهالستان هیچ ربطی به کیفیت کار آن ندارد این سلامت و مرغوبیت نهال است که برای باغدار مهم است. پس هنگام خرید به موارد زیر دقت کنید.

 • برای اطمینان از خرید و سرمایه‌گذاری که انجام داده‌اید، نهال‌ها را به همراه کارت گارانتی ۲ ساله دریافت کنید.
 • به دلیل مشخص نبودن بیماری و وجود آفات در نهال آن را به همراه کارت قرنطینه دریافت کنید تا تضمینی بر سلامت نهال باشد.
 • هنگام انتخاب نهال آن را از نهال‌های پربار بومی و سازگار به شرایط آب و هوایی و جغرافیایی شمشک انتخاب کنید تا بالاترین عملکرد و مقاومت را داشته باشند.
 • از نظر اصالت نهال و نوع رقم آن حتماً نهال‌های دارای لیبل و شناسنامه را انتخاب کنید.

نهال گردو مناسب شمشک

گفتیم که به دلیل زمستان‌های سخت و پر برف و یخبندان‌هایی که در طول ماه‌های سرد در شمشک اتفاق می‌افتد، برای در امان ماندن نهال‌های گردو و پایین نیامدن عملکرد باردهی و بازدهی و رشد آنها مناسب‌ترین نهال‌های گردو برای این شهر ارقام سردسیری و نیمه سردسیری هستند که مقاومت بالایی به سرما دارند و جز ارقام دیرگل هستند.

انواع نهال گردو در شمشک

 • گردو فرنور: مناسب برای ارتفاع ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰، تحمل سرما منفی سی و گرما چهل درجه، دیرگل با تناژ ۶ تن
 • نهال گردوی خوشه‌ای: مناسب برای ارتفاع ۱۵۰۰ به بالا، با باردهی بالای ۴ تن پایه کوتاه با مغز با کیفیت
 • نهال کانادایی: نهالی دیرگل، زود بازده با باردهی بالای ۸ تن در هکتار
 • گردو ژنوتیپ پالیز: نهالی پایه کوتاه، پربازده، با میوه نیمه کاغذی، از ارتفاع صفر تا ۳۰۰۰ متر از سطح دریا، تحمل سرما منفی سی درجه، تحمل گرما تا ۴۵ درجه، دیرگل

قیمت نهال گردو در شمشک

اگر از قیمت نهال گردو آگاه نیستید و وقت کافی برای مقایسه قیمت ارقام چندین نهالستان را ندارید می‌توانید با چندین سرچ ساده قیمت هر رقم را جویا شوید یا به کمک صفحه استعلام قیمت نهال میوه در برتر نهال  اطلاعات خود را در خصوص نرخ هر رقم ارتقا دهید.

 

بهترین نهال گردو

نهالی که بیشترین مقاومت را به جمعیت آفات دارد و به دلیل قوی بودن بنیه کمتر دچار درگیری و خسارت می‌شود و می‌تواند با شرایط موجود هر منطقه بیشترین باردهی را داشته باشد می‌تواند به عنوان بهترین نهال گردوی هر شهر انتخاب شود. مسلماً اگر رسیدگی‌های نهال کمتر باشد در نتیجه هزینه‌های باغداری نیز کمتر است و متقابلاً نهالی که بیشترین میوه‌های صادراتی و مرغوب را تولید کند جز بهترین نهال‌ها است.

نهالستان گردو در شمشک

با معرفی ارقام سازگار در شمشک و شناخت اقلیم آن سرمایه‌گذاران عزیز می‌توانند با مراجعه به نهالستان‌های شناخته شده و معتبر همچون برتر نهال، رقم گردوی سازگار با این شهر را انتخاب و خریداری کنند و در خصوص تضمین سلامت و کیفیت کارت قرنطینه و ضمانت دو ساله دریافت کند. برای مشاهده انواع نهال میوه می‌توانید به صفحه خرید نهال میوه مراجعه کرده و مطالعات مفید را داشته باشید.

کلام آخر

شهر شمشک یک منطقه توریستی است که به لحاظ پیست‌های اسکی بین المللی در سطح جهان نیز شناخته شده است. به دلیل نزدیکی به پایتخت و آب و هوای کوهستانی و قاره‌ای می‌تواند بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری در بخش خرید زمین و احداث باغ گردو و باغ ویلا باشد و با تولید گردوهای مرغوب و با کیفیت سود کلانی را عاید باغداران این بخش کند.

بیش‌تر بخوانید: خرید نهال در شمشک

مقالات مرتبط
نظرات کابران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال