خرید نهال گردو در زابلی✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار زابلی

اقلیم غالب شهر زابلی اقلیم معتدل رو به گرمسیری است، این شهر در ارتفاع ۱۲۶۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است و از شهر زاهدان ۲۷۰ کیلومتر فاصله دارد؛ یکی از مناطق کوهستانی و معتدل استان سیستان و بلوچستان شناخته می‌شود و در شهرستان مهرستان واقع شده است، طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ تعداد ۲۴٬۰۶۳ نفر در این شهر زندگی کرده و اقتصاد آن بر پایه کشاورزی و دامپروری است؛ ما در این مقاله می‌خواهیم شرایط اقلیمی دهستان زابلی را به طور کامل به شما توضیح داده و سودآور بودن احداث باغ گردو در زابلی را مورد بررسی قرار دهیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی زابلی

شناختن ویژگی اقلیمی شهر زابلی به کشاورزان این منطقه کمک می‌کند تا با علم و آگاهی بیشتر نهال گردو سازگار با این منطقه را انتخاب کنند؛ بنابراین برای خرید نهال گردو در زابلی موارد زیر را مد نظر قرار دهید:

 • میانگین دمای سالانه در این منطقه ۱۸ درجه سانتیگراد است تابستان معتدل و زمستان نسبتا سردی را تجربه می‌کند.
 • بارش سالانه در شهر زابلی برابر با ۲۰۰ میلی‌متر هست.
 • میانگین رطوبت این شهر در طول سال کمتر از ۵۰ درصد است.
 • روزهای یخبندان سالانه در شهر زابلی ۴۰ روز بوده و از اواسط دی ماه آغاز می‌شود. بنابراین برای خرید نهال گردو در این منطقه نهال‌های دیرگل را انتخاب کنید که نسبت به تنش‌های فروردین ماه مقاومت بیشتری داشته باشد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در زاهدان

تاریخچه باغات گردو در زابلی

با اینکه اقلیم شهر زابلی برای احداث باغ گردو مناسب است و پتانسیل بالایی برای تولید نهال گردو دارد ولی میزان تولید میوه گردو در این شهر نشان دهنده اشتیاق کم کشاورزان برای تولید گردو است ما در این مقاله می‌خواهیم انواع نهال سازگار با منطقه را به شما معرفی کنیم.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در زابلی

برای احداث باغ گردو در زابلی موارد زیر را رعایت کنید:

 1. انتخاب مکان مناسب برای کاشت نهال گردو که در منطقه کوهستانی با اقلیم معتدل و خشک قرار دارد.
 2. آماده‌سازی خاک با حفر یک گودال عمیق و وسیع برای کاشت نهال گردو
 3. انتخاب نهال‌های سالم و با کیفیت برای کاشت در این نوع اقلیم
 4. آماده‌سازی نهال‌ها برای کاشت شامل خریداری از مراکز معتبر و آبیاره‌ی کافی
 5. کاشت نهال‌ها در گودال آماده‌شده و پوشش خاکی مناسب برای حفظ رطوبت و حمایت از ریشه‌ها
 6. آبیاری منظم نهال‌ها در مواقع لازم و به مقدار کافی
 7. مراقبت از نهال‌ها در مقابل آفات و بیماری‌های مختلف
 8. کنترل علف‌های هرز و حشرات مخرب در اراضی کاشت
 9. مراقبت و نگهداری از نهال‌ها در فصول سرد و گرم

 

آیا کاشت نهال گردو در زابلی حالت اقتصادی دارد؟

گردو یکی از محصولات مهم در بازار جهانی بوده و تقاضای قابل توجهی دارد؛ این محصول به دلیل خواص غذایی و سلامتی فراوانی که دارد، در بین مصرف‌کنندگان بسیار محبوب است؛ بازار هدف شما می‌تواند شامل صنایع غذایی، خشکبار، تولید روغن گردو و حتی محصولات آرایشی باشد؛ این تقاضای بالا به معنی فروش و درآمد مناسب برای کشاورز هست؛ اگر باغداران در خرید نهال گردو توجه کرده نهال سازگار با ویژگی‌های خاص را خریداری کنند کاشت نهال گردو در زابلی اقتصادی و مقرون به صرفه خواهد بود.

 

خرید نهال گردو در زابلی

برای خرید نهال گردو در زابلی حتماً به منابع آبی منطقه توجه داشته باشید، چون نهال گردو برای باروری اقتصادی و مقرون به صرفه احتیاج به آبیاری منظم در طول فصول مختلف دارد؛ حداقل آبیاری درختان گردو مخصوصاً در فصل تابستان سه بار در ماه به صورت عمیق است.

فروش نهال گردو در زابلی

چون شهر زابلی یک منطقه کوهستانی بوده دارای فراز و نشیب‌های بالایی است؛ بنابراین مهندسین نهالستان به هنگام فروش نهال گردو در زابلی شیب زمین و بافت خاک را از کشاورزان می‌پرسند تا با نهال‌های با ریشه زایی عمیق را به آنها معرفی کنند.

نهال گردو مناسب زابلی

نهال گردو مناسب زابلی نهال سردسیری و میانگل است که بتواند در ارتفاع ۱۲۰۰ متر از سطح زمین رشد کرده و گلدهی آن اواسط یا اواخر فروردین ماه آغاز شود.

انواع نهال گردو در زابلی

از انواع نهال گردو در زابلی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹ جزو نهال‌های دیرگل بوده گلدهی آن عواقب فروردین ماه آغاز می‌شود برای مناطق معتدل و سردسیری مانند شهر زابلی مناسب است میزان باردهی آن حداقل ۶ تن در هکتار گزارش داده‌اند.
 • نهال گردو فرنور پیوندی به دو روش ژنوتیپ و پیوندی تکثیر می‌شود؛ این درخت سرعت رشد بالایی داشته و بعد از یک الی دو سال پس از کاشت باربری آن آغاز می‌شود میزان باردهی درخت گردو فرنور در یک هکتار زمین حداقل ۴ تن بوده و میوه‌هایی با پوسته کاغذی تولید می‌کند اصالت این درخت فرانسوی است.
 • نهال گردو تویسرکان جزو نهال‌های کلاسیک کشور ایران است میوه با کیفیت تولید می‌کند میوه‌های این درخت مرغوب بوده و برند صادراتی است؛ این درخت میانگل بوده و اواسط فروردین ماه گلدهی آن آغاز می‌شود ۲ الی ۳ سال پس از کاشت نیز اولین باربری خود را آغاز می‌کند.
 • نهال گردو خوشه‌ای اسرائیلی جزو درختان محبوب در بین کشاورزان است، این درخت به صورت خوشه‌ای میوه گردو را تولید کرده و در هر خوشه آن ۱۸ الی ۲۵ عدد میوه گردو با پوسته کاغذی وجود دارد.

قیمت نهال گردو در زابلی

برای آشنای بیشتر با انواع نهال گردو سردسیری و نهال گردو گرمسیری؛ همچنین انواع نهال‌های ژینوتیپ و پیوندی می‌توانید به لینک زیر مراجعه کرده و با دانلود کاتالوگ شرکت قیمت نهال گردو در زابلی را استعلام بگیرید.

بهترین نهال زابلی

بهترین نهال گردو در زابلی، نهال گردو ژنوتیپ کانادایی و نهال گردو فرنور پیوندی است که سازگاری بیشتری با این منطقه از خود نشان می‌دهد.

نهالستان گردو در زابلی

یکی از ویژگی‌های اصلی نهالستان گردو در زابلی، دارا بودن تنوع بالای نهال گردو است؛ اینجا شما می‌توانید انواع درختان گرمسیری سردسیری میانگل را پیدا کرده همچنین انواع نهال گردو پایه کوتاه و پایه بلند را مشاهده کنید، این تنوع به کاربران امکان می‌دهد بر اساس نیاز و سلیقه خود، نهال گردو سازگار با زابلی را برای خرید انتخاب کنند.

کلام آخر

اقلیم معتدل گرمسیری شهر زابلی باعث شده تا باغداران این منطقه با چالش‌ها و مشکلات کمتری برای احداث باغ تجاری و مدرن گردو و دیگر میوه‌ها روبرو باشند؛ برای شناختن انواع نهال گرمسیری نیز می‌توانید به سایت تخصصی برتر نهال و صفحه خرید نهال میوه در زابلی مراجعه کنید. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب زابلی و خرید نهال در زابلی اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال