خرید نهال گردو در زهک✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار زهک

شهری زهک در استان بوشهر در جنوب کشور ایران مستقر شده و مختصات جغرافیایی شهر زهک بر روی نقشه ایران ۳۰٫۸۹۴۴° شمالی و ۶۱٫۷۰۶۷° شرقی هست؛ زهک شهر تازه تاسیس است که در سال ۱۳۷۰ مجوز شهر شدن را دریافت کرده است، طبق آمار به دست آمده در سال ۱۳۹۵ نزدیک به ۱۸۳۵۳ نفر در آن زندگی می‌کنند و اکثر آنها مشغول کشاورزی و دامداری هستند؛
مساحت شهر زهک نزدیک به ۹۴۵ کیلومتر مربع بوده و اقلیم غالب آن گرمسیری و خشک است؛ از دیگر اطلاعات مهم در مورد شهر زهک باید به ارتفاع آن اشاره کرد که ۴۸۳ متر از سطح دریا ارتفاع دارد؛ کشاورزان این منطقه بیشتر مشغول تولید محصولات جالیزی از جمله هندوانه خربزه و غلات از جمله گندم و جو همچنین صیفی جات مانند گوجه و خیار هستند.
درصد کمی از آنها به احداث باغ مشغول بوده و میوه‌های گرمسیری مانند انگور را تولید می‌کنند، ما در این مقاله می‌خواهیم به تولید میوه گردو در شهر زهک پرداخته و سودآور بودن آن را بررسی کنیم، برای آشنایی با نهال گردو گرمسیری سازگار با شهر زهک همراه ما باشید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی زهک

شرایط اقلیمی غالب در شهر زهک آب و هوای گرم و خشک است؛ معمولاً کشاورزان و باغداران برای آبیاری باغات خود از آب دریاچه هامون و یا آب چاه و قنات استفاده می‌کنند؛ از دیگر ویژگی‌های بارز اقلیمی شهر زهک که تاثیر مثبتی در خرید نهال گردو در زهک گذاشته است، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• میزان بارندگی در این منطقه کمتر از ۲۰۰ میلی‌متر است.
• این شهر به عنوان یک شهر خشک شناخته شده است چون درصد رطوبت آن در طول سال کمتر از ۳۰ درصد است.
• این منطقه دارای زمستان معتدل با میانگین دمای یک الی ۲ درجه هست.
• زهک دارای تابستان گرمسیری با میانگین دمای ۴۵ الی ۴۷ درجه هست.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در زاهدان

تاریخچه باغات گردو در زهک

شهر زهک یک شهر تازه تاسیس بوده و به خاطر اقلیم گرمسیری و خشک نمی‌توان در مورد تاریخچه باغات گردو در زهک اظهار نظر کرد، ما صرفاً می‌خواهیم به صورت تئوری به بررسی سودآور بودن احداث باغ گردو در زهک بپردازیم.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در زهک

همانطور که اشاره کردیم، اطلاعات چندان موثق و کاملی در مورد احداث باغ گردو در زهک وجود ندارد؛ ما در این مقاله می‌خواهیم نهال‌های گردو گرمسیری را به کشاورزان معرفی کنیم که امکان کاشت در اقلیم زهک را داشته باشد؛ از مواردی که کشاورزان باید برای احداث باغ گردو در این منطقه به آن توجه داشته باشند عبارتند از:
• چون فصل تابستان در شهر زهک طولانی بوده و تابش نور خورشید نیز مستقیم هست، می‌توانید مکان‌های سایه روشنی را انتخاب کنید که از میزان تابش نور خورشید بکاهد تا مانع آفتاب سوختگی در باغات گردو شده و از تنش خشکی و تنش کم آبی نیز جلوگیری کنید.
• قبل از کاشت درختان گردو، خاک باغ را بررسی کنید؛ این آزمایش شامل تعیین pH خاک، مقدار عناصر غذایی و ساختار خاک است؛ بر اساس نتایج آزمایش، می‌توانید نیازهای خاک را تعیین کنید و اقدامات لازم را برای بهبود خاک انجام دهید.
• آماده سازی خاک: قبل از کاشت درختان گردو، خاک را آماده کنید که شامل خذف علف های هرز، گودبرداری و اضافه کردن مواد آلی مانند کودهای ازته و فسفره است؛ اگر خاک شما خیلی سنگین است، از ماسه، کود حیوانی پوسیده و کمی خاک رس استفاده کنیم تا بهتر زهکشی شود.
• آبیاری: در ابتدای رشد درختان گردو، آبیاری منظم و کافی بسیار مهم است، درختان گردو به آبیاری عمیق و نه آبیاری سطحی نیاز دارند؛ بررسی رطوبت خاک و آبیاری در صورت نیاز انجام شود.

 

آیا کاشت نهال گردو در زهک حالت اقتصادی دارد؟

اولین سوالی که ذهن کشاورزان را درگیر می‌کند آیا کاشت نهال گردو در زهک حالت اقتصادی دارد؟ با توجه به اینکه نهال گردو تحمل زیادی به شرایط و اکوسیستم منطقه خود دارد برخی از ارقام گرمسیری نهال گردو را می‌توان در زهک کاشت و محصولات با کیفیت و صادراتی را برداشت کرد، البته برای احداث باغ گردو در زهک حتماً از کارشناسان و متخصصین جهاد کشاورزی و نهالستان کمک بخواهید.

 

خرید نهال گردو در زهک

انتخاب نهال‌های سالم و قوی با ریشه‌های خوب بسیار مهم است، در واقع در مناطق گرمسیری ریشه زایی درختان گردو کمک زیادی به درختان خواهند کرد که عمر طولانی و اقتصادی داشته باشند؛ بنابراین برای خرید نهال گردو در دهک حتماً از کارشناسان مربوطه کمک بخواهید.

فروش نهال گردو در زهک

به خاطر اقلیم گرمسیری و خشک شهر زهک فروش نهال گردو در زهک با محدودیت‌های زیادی روبرو است، بنابراین مدیران نهالستان تنها نهال‌های مقاوم و آمریکایی را برای کشاورزان این منطقه پیشنهاد می‌دهند که به صورت ژنتیکی سیستم دفاعی قوی در برابر تنش‌های محیطی داشته باشد.

نهال گردو مناسب زهک

از نظر کارشناسان نهال گردو مناسب زهک باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:
• میزان باردهی بالایی داشته باشد تا کشاورز با فروش محصولات آن به درآمد مناسبی برسد.
• کیفیت محصول تولیدی نیز مهم است مطمئن شود که محصول به دست آمده در بازار تقاضای زیادی دارد.
• بتواند بازه دمایی منفی ۲ تا ۴۸ درجه سانتیگراد را تحمل کند.
• نسبت به سایر ارقام درختان گردو نیاز آبی کمتری داشته باشد.

انواع نهال گردو در زهک

از انواع نهال گردو در زهک تنها می‌توان به نهال گردو پکان اشاره کرد؛ درخت گردو پکان به عنوان یک درخت گرمسیری بوده و اصالت آمریکایی دارد.

قیمت نهال گردو در زهک

کشاورزان باید به این موضوع توجه کنند که قیمت نهال گردو در نهالستان‌های مختلف متفاوت است؛ آنها به هنگام انتخاب نهالستان مطمئن باشند که قیمت نهال گردو را بر حسب کیفیت آن تعیین کرده‌اند، همچنین مطمئن شوند نهال‌های خریداری شده با بودجه آنها سازگاری داشته باشد، در نظر بگیرید که علاوه بر قیمت نهال گردو در زهک باید هزینه‌های دیگری مانند هزینه حمل و نقل و نگهداری را نیز به آن اضافه کنید، برای استعلام قیمت نهال گردو در زهک می‌توانید وارد لینک زیر شوید:

بهترین نهال گردو

درخت پکان یکی از درختان بزرگ و معروفی است که در اکثر مناطق گرمسیری و خشک کشور ایران کاشته می‌شود، از مهم‌ترین ویژگی‌های درخت پکان می‌توان به ارتفاع آن اشاره کرد چون به هنگام رشد تا ۳۰ متر رسیده و شاخه و برگ ضخیمی دارد؛ کشاورز سالانه با هرس کردن شاخ و برگ‌های اضافی آن می‌تواند آنها را فروخته و درآمدی را کسب کند؛ همچنین برگ‌های درخت پکان بزرگ و به شکل سبز تیره هستند که باعث می‌شود فتوسنتز این درخت به خوبی انجام شود.

نهالستان گردو در زهک

برای خرید نهال گردو در زهک لازم نیست مستقیماً از نهالستان منطقه خرید کنید می‌توانید، سایت بهترین نهالستان گردو در زهک را شناسایی کرده و این محصول را با تضمین قیمت و تضمین کیفیت از مراکز معتبر خریداری کنید.

کلام آخر

با توجه به اقلیم گرمسیری و خشک شهر زهک در استان بوشهر سعی کردیم نهال گردو پکان را به شما معرفی کنیم که در حاشیه رودخانه هیرمند و دیگر مناطقی که چاه‌های عمیق و نیمه عمیق دارد قابل کاشت است؛ البته برای آشنایی با انواع نهال گرمسیری به جز نهال گردو می‌توانید به صفحه خرید نهال میوه در زهک در سایت برتر نهال مراجعه کنید

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر زهک می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در زهک مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال