خرید نهال گردو در ابرکوه✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار ابرکوه

گردو تقریباً در همه جا رشد می کند؛ برخی از گونه­ها کاملاً برای کاشت در مناطق شمالی سازگار هستند. برخی از گونه­ها می­توانند یخبندان­های طولانی مدت را تحمل کنند و عملاً در برابر آفات حشرات مصون هستند. این درخت در مکان­هایی با آب و هوای معتدل بسیار سریع رشد می کند، با این حال، با عرضه انواع نهال­های مقاوم در برابر گرما و دمای هوای بالای 40 درجه آن­ها را می­توان در مناطق جنوبی نیز پرورس داد.

نمایش محصولات


شرایط اقلیمی ابرکوه

شهر ابرکوه از شهرهای استان یزد می­باشد این شهرستان تقزیبا در مرکز ایران و در منطقه کویری واقع شده است. آب و هوای این شهر گرم و خشک بیابانی است، ارتفاع ابرکوه از سطخ دریا در حدود 1510 متر می­باشد. از آنجا که این شهر در مناطق بیایانی واقع شده است جز مناطق خشک و بی آب محسوب می­شوند میزان بارش در ابرکوه در حدود 73 میلی لیتر گزارش سده است. در فصل گرم سال دمای به حدود 39 درجه سانتیگراد و در ماه­های سرد سال به 4 درجه می­رسد.

تاریخچه باغات گردو در ابرکوه

شهرستان ابرکوه دارای باغات فراوانی می­باشد. باغات انار و پسته در این شهر از جمله فراوان­ترین باغات هستد که بسته به آب و هوای این شهرستان بهترین گزینه برای پرورش هستند. در استان یزد و بخصوص در شهرستان ابرکوه انواع درختان گردو نیز وجود دارند که از جمله کهنسالترین درختان این منطقه هستند.

درختان گردو بومی مناطق معتدل و سردسیری هستند پرورش آن­ها در مناطقی مانند ابرکوه که بیابانی و خشک هستند کار محالی بنظر می­رسد. اما امروزه با ارائه انواع نهال­های اصلاح شده که قابلیت تحمل دماهای بالای 40 درجه را دارند امکان احداث باغات گردو در این مناطق بوجود آمده است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در ابرکوه

چیدن نوع اصلاح شده گردو برای رشد در شهرستان بیابانی ابرکوه مناسب هستند. در نظر گرفتن تمامی عوامل مورد نیاز برای رشد درخت گردو باید در نظر گرفته شود:

  • مناسب بودن آب و هوا
  • دسترسی به آب مورد نیاز
  • مساحت مورد نیاز برای احداث باغ
  • نوع خاک

را در نظر بگیرید.

در صورت داشتن شرایط اولیه و انتخاب گونه مناسب برای کاشت شما می­توانید نتیجه ای مطلوب را از باغ گردوی خود دریافت کنید.

آیا کاشت نهال گردو در ابرکوه حالت اقتصادی دارد؟

در حال حاضر شغل باغداری یکی از شغل­های پردرآمد محسوب می­شود. علاوه بر میوه این درخت که بسیار با ارزش است، چوب درخت گردو نیز خریداران بسیار دارد و می­توان با جایگزینی درختانی جوان، می­توان درخت­های کهنسال را فروخت.

نگهداری­های منظم حین داشت درختان می­تواند بازده اقتصادی را چندین برابر کند:

  • آبیاری منظم
  • هرس بموقع
  • کوددهی
  • سمپاشی و مبارزه با آفات

در صورتیکه این شرایط برای درختان محیا باشد میزان باردهی آن­ها افزایش خواهد یافت هر هکتار باغ گردو در شرایط مطلوب در حدود 10تن محصول می­دهد.

خرید نهال گردو در ابرکوه

در نهالستان­ها انواع نهال گردو برای کاشت عرضه می­شوند که بهترین انتخاب برای شروع باغداری هستند این درختان در همان سال اول محصول می­دهند و هزینه­های نگهداری را تا حدود زیادی کاهش می­دهند. برای پرورش درخت گردو در مناطقی مانند ابرکوه که جز مناطق اقلیمی مناسب برای پرورش گردو نیستند خرید نهال گردو از نهالستان­های معتبر بایستی اولویت اول باغداران باشد تا بهترین نتیجه را دریافت کنند.

فروش نهال گردو در ابرکوه

در حال حاضر مجموعه ­های زیادی به فروش انواع نهال­های میوه بخصوص نهال­های گردو در ارقام مختلف می­پردازند. برای پرورش و کاشت گردو بهتر است بجای تکثیر آن­ها از طریق قلمه و یا تولید نهال از طریق جوانه زدن دانه­ها، نهال­های اصلاح شده و مقاوم آن­ها را از نهالستان­ها خریداری کنید.

همچنین برای خرید نهال گردو در تبریز اینجا کلیک کنید.

نهال گردو مناسب ابرکوه

ازآنجایی که ابرکوه دارای آب­ و هوای گرم وخشک است باید نهال گردوی مناسب را در آنجا کاشت تا بتواند رشد کرده و محصول دهد.

  • گردو ژنوتیپ پالیز یکی از انواع نهال­های گردویی است که مناسب براس مناطق کویری همچون ابرکوه می­باشد این گردو تحمل گرما تا ۴۵ درجه را دارد و از انواع دیرگل گردو محسوب می­شود.
  • گردو چندلر در مناطقی با ارتفاع ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متر کاشته می­شود و تحمل گرما را تا ۴۰ درجه دارد این گردو نیز دیرگل می­باشد.

انواع نهال گردو در ابرکوه

مجموعه پالیز نهال با ارائه گردو ژنوتیپ پالیز شرایطی را فراهم آورده تا بتوان در مناطق کویری باغات پرمحصولی از گردو را احداث نمود. این درختان در برابر شرایط کویری مقاوم بوده و مقاوم در برابر دماهای بالا و بی­آبی هستند.

گردوی چندلر نیز با قابلیت تحمل گرما گونه­ای دیگر از گردو مناسب برای ابرکوه هستند.

گردوی پکان با نیاز به آبیاری 15 روز یکبار و تحمل گرمای بالای مناطق کویری و گرمسیری پیشنهادی مناسب برای کاشت در ابرکوه می­باشد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو یزد

قیمت نهال گردو در ابرکوه

برای استعلام قیمت نهال گردو در ابرکوه می­توانید به سایت ما مراجعه کرده و قیمت انواع نهال­ها را مشاهده کنید. علاوه بر این شما می­توانید با تماسی تلفنی نیز قیمت نهال گردو ژنوتیپ را دریافت کنید.

بهترین نهال گردو

نهالی که زودبازده بوده و مقاوم در برابر انواع آفات و تنش­های محیطی باشد بهترین نهال گردو محسوب می­شود.

نهالستان گردو در ابرکوه

در سال­های اخیر نهالستان­های گردو در این شهرستان احداث شده و به عرضه انواع نهال گردو مناسب با این منطقه، به باغداران می­پردازند.

کلام آخر

با توجه به ارائه انواع ارقام، گردو تقریباً در هر منطقه رشد می­کند. با ایجاد شرایط بهینه رشد برای درخت، می­توانید برداشتی پربار و با کیفیت داشته باشید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت نتیجه مطلوب از باغ گردوی خود می­توانید با کارشناسان ما درارتباط باشید. همچنین باغداران عزیز برای کسب اطلاعات بیش‌تر در رابطه با انواع نهال‌های میوه که قابلیت کاشت در ابرکوه را دارند می‌توانند به صفحه خرید نهال میوه در ابرکوه مراجعه کنند.

مقالات مرتبط
نظرات کابران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *