خرید نهال گردو در احمدآباد✔️ قیمت انواع نهال گردو احمدآباد

گردو به دلیل خواص تغذیه‌ای و درمانی که دارد از تقاضای بالای برای خرید برخوردار بوده و همین افزایش تقاضا و محبوبیت باعث شده به طور گسترده و ثابتی دارای بازارهای فروش پر مشتری باشد. لذا پرورش نهال آن شغلی بسیار سودآور، کم ریسک و مستمر است. جهت شناخت شرایط و امکان کاشت نهال گردو در احمدآباد و نهال‌های سازگار آن تا انتهای مطلب با ما باشید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی احمدآباد

شرایط آب و هوای جغرافیایی و اقلیمی احمدآباد به گونه‌ای است که این شهر در ۶۵ کیلومتری یزد و در ۵ کیلومتری اردکان شهر پررونق و معروف در زمینه تولید پسته است، به طوری که رتبه چهارمی کشوری را نیز در تولید پسته از آن خود کرده است. این شهر در ارتفاع ۱۰۲۰ متری از سطح آب‌های آزاد قرار گرفته است و شهر با قدمت و تاریخی است که دارای جمعیت ۷۰۰۰ نفری بوده و سیمای شهر با مزارع پسته سر برافراشته از دل کویر، این منطقه را به شهری توریستی، گردشگر پذیر با جاذبه‌های تاریخی و طبیعی تبدیل کرده است.
در کنار باغات متعدد پسته صادراتی این شهر به دلیل برخورداری از ارتفاعات سیاکوه، چک چک و هریشت در مناطق مرتفع از آب و هوای معتدل‌تر برخوردار بوده و گرمای هوا به واسطه خنکی جریانات توده‌ای تعدیل شده و امکان کاشت خشکبار ارزشمندی مانند گردو نیز فراهم شده است. این شهر در ۲۳ درجه و ۳۵ دقیقه عرض شمالی و ۵۴ درجه ۱۵ دقیقه طول شرقی قرار گرفته و از این نظر می‌توان با مهیاسازی بستر خاکی با زهکشی و نفوذپذیری مناسب در مناطق دامنه‌ای کاشت نهال گردو را دنبال کرد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در یزد

تاریخچه باغات گردو در احمداباد

علیرغم قرارگیری در نزدیکی شهر یزد و برخورداری از اقلیم گرم و خشک، شهر احمدآباد قادر شده با تنوع اقلیمی در کاشت نهال گردو نیز موفق ظاهر شود. شایان ذکر است که وجود کوه‌هایی مانند ندوشن، سیاه کوه و چک چک در اطراف احمدآباد باعث شده مزارع نزدیک به این ارتفاعات از رطوبت و کیفیت خاک بهتری برای گردوکاری برخوردار باشد. در این گونه مناطق باغداران با کاشت نهال‌هایی مانند پکان آمریکایی، ژنوتیپ پالیز، کاغذی، چندلر و اسرائیلی گردوهای درخور توجهی از نظر کمیت و کیفیت تولید می‌کنند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در احمداباد

نهال گردو بهترین رشد را در مناطق مرتفع، خاک‌های با رطوبت بیشتر از ۲۵ درصد، ph خنثی، دمای بین منفی ۲۰ تا ۳۷ درجه خواهد داشت. پس در احداث باغ گردو در احمدآباد با توجه به اقلیم گرم و خشک این منطقه باید مناطق دامنه‌ای و معتدل انتخاب کرده، سپس نهال‌های زودگل و پربار و گرمسیری را برای کاشت تهیه کرد. احداث باغ محدود به این موارد نبوده و منابع مالی درخور توجهی را برای خرید تجهیزات، طرح‌های عملیاتی و خرید نهال و زمین می‌طلبد.

 

آیا کاشت نهال گردو در احمداباد حالت اقتصادی دارد؟

به بیان ساده‌تر حتی اگر بهترین اقلیم و با حاصلخیزترین و غنی‌ترین خاک برای کاشت نهال مهیا باشد اما در انتخاب نهال سازگار سهل انگاری و کم توجهی صورت بگیرد کلیه سرمایه‌گذاری برای منطقه کاشت نهال و پرورش آن می‌تواند با شکست روبرو شود. لذا برای برداشت بالاترین سود از کاشت این نهال در میان مزارع متعدد پسته، انتخاب رقم‌های مقاوم به گرما و زودگل از نژادهای پایه کوتاه و رسیدگی‌هایی مانند آبیاری به موقع و قطره‌ای، استفاده از کودهای پتاسیم‌دار، رعایت کردن مختصات و نقاط کاشت می‌تواند از جمله راهکارهای ارتقای عملکرد باغات و در نتیجه افزایش سود حاصل از فروش میوه با کیفیت و پربار این نهال باشد.

 

خرید نهال گردو در احمداباد

با کمی هوشمندی و داشتن اطلاعات دقیق و مهیاسازی منطقه کاشت غنی و حاصلخیز برای نهال گردو و برخورداری از نهال‌های منطبق با اقلیم و مقاوم به گرما و خشکی می‌توان در شهر احمدآباد باغستان‌های گردوی تجاری، مدرن و سودآوری را داشت. برتر نهال با داشتن تنوع ارقام گرمسیری و مقاوم به خشکی می‌تواند باغداران عزیز را در فرایند خرید نهال گردو در احمدآباد همراهی کند. این نهالستان به صورت اینترنتی با مشاوره‌های تخصصی بهترین نهال را برای کاشت معرفی کرده و آن را با ضمانت برگشت، گارانتی ۲ ساله، شاخص کنترل، گواهی عدم بیماری برای باغداران عزیز ارسال می‌کند.

فروش نهال گردو در احمداباد

جدا از نهالستان‌های مطرح و موفق فروش نهال گردو در احمدآباد در نهال فروشی‌ها یا بازارچه‌های محلی نیز انجام می‌شود لذا نسبت به کیفیت و سلامت نهال‌ها نباید سهل انگاری صورت گرفته و حتماً از اعتبار فروشنده مطلع شوید. هنگام خرید نیازهای نهال، رقم و مناسبت آن با اقلیم را به همراه کیفیت و سلامت بالای آن در نظر بگیرید.

نهال گردو مناسب احمداباد

برای انتخاب نهال گردو مناسب احمدآباد باید حتماً به زودگل بودن نهال، مقاومت آن در برابر کم آبی، خشکسالی و بادهای گرم و سوزان توجه داشته و در نهایت نهال‌هایی مانند پکان آمریکایی، اسرائیلی، لارا، کاغذی و محلی را انتخاب کنید.

انواع نهال گردو در احمداباد

اگرچه انواع نهال گردو در احمدآباد در دسترس بوده و می‌توان آن را خریداری کرد اما نهال‌های زیر مطابقت و مناسبت بهتری با این اقلیم خواهند داشت.
 نهال گردوی پکان آمریکایی: نهالی زودگل است که در این اقلیم کویری تا ۵۰ درجه گرما را تحمل می‌کند، باردهی ۵ الی ۶ تن داشته و مقاوم به کم آبی و خشکی است.
 نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: رقمی است که تا گرمای ۴۵ درجه را نیز تحمل می‌کند و برای این اقلیم گرمسیر مطابقت دارد، دارای محصول آوری ۸ الی ۱۲ تن در هکتار بوده، پایه کوتاه، اصلاحی دیرگل و زود بازده است.
 نهال گردوی چندلر: رقمی معتدله و دیرگل است که تا گرمای ۴۰ درجه را می‌تواند تحمل کرده بنابراین برای مناطق دامنه‌ای و کوهپایه‌ای احمدآباد مناسب است. این نهال کم ارتفاع پیوندی باردهی ۶ تن در هکتار دارد.

قیمت نهال گردو در احمداباد

فرایند قیمت گذرای نهال با توجه به خصوصیات باردهی، عمر و سن نهال‌ها پر نوسان است که این متغیر بودن با نوسانات ارزی، متفاوت بودن شیوه‌های پرورشی، هزینه‌های تولیدی همراه است. برای آگاهی از قیمت نهال گردو در احمدآباد لینک زیر می‌تواند بسیار جامع و مفید باشد.
قیمت نهال:

بهترین نهال گردو در احمداباد

از جمله اهداف مشترک تمامی باغداران و سرمایه‌گذاران در سراسر جهان داشتن نهالی سودآور کمتر چالش و سازگار با اقلیم منطقه است. نهالی که نسبت به تغییرات اقلیمی و دمایی، کم آبی، خشکی و تنش‌های بیماریگر مقاومت و سازگاری بالایی داشته باشد و در نتیجه میوه‌های بدون آفات، سنگین و با کیفیتی را در تناژ بالا تولید کند می‌تواند بهترین نهال گردو در احمدآباد باشد.

نهالستان گردو در احمداباد

نهالستان بزرگ برتر نهال با ۵ دهه سابقه در زمینه تولید انواع نهال گردوی پیوندی، تجاری، اصلاحی و پربار می‌تواند بهترین نهالستان گردو در احمدآباد برای خرید باشد. به واسطه سایت تجاری و جامع آن می‌توانید بدون مراجعه حضوری، نهال‌های ضمانت شده، لیبل‌دار را با قیمت مناسب انتخاب کنید.
کما اینکه تیم مهندسی این مجموعه با مشاوره‌های رایگان اختصاصی می‌توانند هرگونه چالش و سوال باغدار در پروسه احداث باغ و پرورش نهال را در کمترین زمان مرتفع سازند.
با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه احمدآباد با نهال‌های قابل کاشت در آن آشنا شوید.
خرید نهال گردو:

کلام آخر

شهر احمدآباد به دلیل تنوع اقلیمی در بخش‌های مختلف می‌تواند شرایط رشدی و نمو خوبی را برای نهال گردو داشته باشد. با خرید نهال گردو می‌توان در میان مزارع متعدد پسته این بخش، سود چشمگیری را چشمگیری را با آبیاری و رسیدگی بهینه داشت.برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب احمداباد و خرید نهال در احمداباد اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال