خرید نهال گردو در دستنا✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار دستنا

یکی از مهم‌ترین عواملی که باعث رونق گرفتن کشاورزی و باغداری در شهر و روستاهای مختلف کشور می‌شود، شرایط جوی و جغرافیایی منطقه است که شهر دستنا در استان چهارمحال و بختیاری از یک شرایط جوی و جغرافیای ایده آل و بی‌نظیری برخوردار است که طبق گفته‌ها باعث رونق گرفتن باغداری و کشاورزی می‌شود، در این بخش سعی می‌کنیم به تمام نکات احداث باغ گردو در شهر دستنا می‌پردازیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی دستنا

این شهر در ۴۵ کیلومتری شهر باختر بروجن و ۳ کیلومتری شلمزار قرار دارد تقریبا ۲۰۰۰ نفر در این شهر ساکن هستند، که شغل اصلی و درآمد زندگی آن‌ها از طریق باغداری و کشاورزی به دست می‌آید. با توجه به اقلیم بسیار مناسب این منطقه احداث باغ و فعالیت در حوزه باغداری و کشاورزی در این شهر بسیار پیشنهاد می‌شود،  برای خرید ارقام نهال میوه و کاشت آن در اراضی شهر دستنا می‌توانید برتر نهال را انتخاب کنید و با استفاده از خدمات بی‌نظیر آن خرید خود را به آسانی انجام دهید.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شهرکرد

تاریخچه باغات گردو در دستنا

بدون شک باغات و مزارع در شهر دستنا از قدمت بسیار بالایی برخوردار هستند، پدیدار شدن این شهر به زمان تیموریان برمی‌گردد که از همان زمان هم دشت‌ها و اراضی این منطقه بستر ایده‌آلی برای باغداری و کشاورزی بوده است، مطالعه این مقاله و مقاله‌های مرتبط در زمینه باغداری در شهرستان‌ها می‌تواند اطلاعات مفیدی را به اطلاع شما برساند، گردو جزو مغزیجات بسیار خوشمزه و گران قیمت است که کاشت آن در یک منطقه مناسب و با شرایط جوی معتدل بدون شک یک درآمد پرسودی را رقم خواهد زد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در دستنا

شهر دستنا یک دهی است که در بخش بروجن شهرستان شهرکرد قرار گرفته است در این منطقه باغات میوه بسیار دیده می‌شود، یکی از باغاتی که به وفور وجود دارد باغ گردو است با توجه به اینکه این منطقه از شرایط اقلیمی کوهستانی و نسبتا سردسیر برخوردار است درخت گردو رشد ایده آلی را تجربه خواهد کرد. همچنین این شهر از زمستان‌های سردسیری برخوردار است که برای رشد محصولات درخت گردو بسیار نیاز و ضروری است.

آیا کاشت نهال گردو در دستنا حالت اقتصادی دارد؟

بدون شک در پاسخ به این سوال می‌توان گفت بله مصرف گردو در استان چهارمحال و بختیاری رکورددار است با آن حال که این مغز از قیمت بالایی برخوردار است، اما یکی از پر اهمیت‌ترین و پرنقش‌ترین محصولات غذایی در سبد خانوار است با توجه به ویتامین و مغذی بودن این مغز قیمت آن هم متقابلاً نسبت به دیگر مغزیجات افزایش خواهد داشت. بنابراین خرید نهال این میوه در شهر دستنا بسیار انجام می‌گردد و در نتيجه باغات گردوی بسیار پرثمر در دستنا احداث شده است.

خرید نهال گردو در دستنا

  • نهال گردو ژنوتی پالیز
  • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۷
  • نهال گردو ژنوتی پالیز تیپ ۸
  • نهال گردو ژنوتی پالیز تیپ ۹
  • نهال گردو فرنور
  • نهال گردو چندلر
  • نهال گردو تویسرکان

خرید ارقام نهال گردوی ذکر شده در شهر دستنا به دلیل همخوانی ساختار آن‌ها با شرایط جوی استان پرثمر واقع شده است،  با توجه به محبوبیت این ارقام در استان چهارمحال و بختیاری در نهالستان‌های این منطقه این نوع ارقام با بهترین سیستم‌ها پرورش و نگهداری می‌شوند.

فروش نهال گردو در دستنا

فروش نهال گردو در شهر دستنا به دلیل رونق باغداری و کشاورزی در این شهر با سوددهی بالایی برخوردار است، بر اساس تقاضای بالای نهال میوه در این شهر وجود یک نهالستان و نهال فروش در این نوع مناطق بسیار ضروری و پراهمیت است. انتخاب یک نهالستان باید بر اساس سابقه، همکاری‌ها، رضایت مشتریان و مجوز دار بودن آن انجام شود، اما امروزه به دلیل سرسام آور بودن مراحل برای کسب مجوز از وزارت جهاد کشاورزی بسیاری از اشخاص به صورت فردی در اطراف خیابان‌ها به فروش ارقام نهال گردو و میوه پرداخته‌اند.

نهال گردو مناسب دستنا

اگر شما یک باغدار و به دنبال خرید نهال گردو مناسب شهر دستنا هستید پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه از ارقام نهال با کیفیت و سازگار با شرایط جغرافیایی و آب و هوای این منطقه آگاه شوید، از کارشناسان برتر نهالستان برتر نهال درخواست کمک و راهنمایی کنید تا در خصوص این زمینه اطلاعات بسیار ارزنده و جامعی را بهرای شما بیان کنند، اما به طور کلی نهال گردویی در شهر دستنا با ثمردهی خوبی همراه خواهد بود که طبع آن با آب و هوای سردسیر و کوهستانی تطابق داشته باشد.

انواع نهال گردو در دستنا

نهال گردو از انواع مختلفی برخوردار است با توجه به ارتفاع بالایی که شهر دستنا از سطح دریا دارد در این شهر باید از ارقامی که مناسب ارتفاع ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متر است استفاده شود به عنوان مثال رقم نهال گردو ژنوتیب پالیز تیپ ۷ و نهال گردو ژنوتیپ که کاشت آن در شهر دستنا باعث رقم زدن یک باغ پرثمر و پر محصول خواهد شد، کاشت رقم نهال گردوی پربازده بدون شک باعث ایجاد یک باغ تجاری با محصولات صادراتی خواهد شد.

قیمت نهال گردو در دستنا

بر اساس سن، ارتفاع ساقه، ریشه پرتراکم، کیفیت، مقاوم بودن در برابر آفات، پربازده و پیوندی بودن نهال‌ها قیمت گذاری آن انجام می‌شود، در نهالستان‌هایی که از مجوز فعالیت برخوردار هستند ارقام نهال میوه‌ها توسط سازمان جهاد کشاورزی بررسی و چک می‌شود پس از تایید کیفیت نهال به آن شناسنامه و تضمین‌نامه ۵ ساله کالا تعلق می‌گیرد. قیمت ارقام نهال گردویی که از شناسنامه و تضمین نامه و گارانتی ۵ ساله برخوردار هستند به نسبت ارقام نهالی که از موارد گفته شده برخوردار نیست گرانتر خواهد بود.

بهترین نهال گردو

بدون شک انتخاب یک نهال گردو که با آب و هوای منطقه شما سازگار باشد کاری بسیار پیچیده و سختی است که در این مقاله سعی می‌کنیم، حدا الامکان شما را راهنمایی کنیم. با توجه به پر بازده بودن نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۷ و مقاومت بالای آن در برابر آفات و مناسب ارتفاع ۲۰۰۰ متری از سطح دریا کاشت آن در شهر دستنا بسیار ایده آل است. ارقام دیگری همچون نهال گردو فرنور، نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۷،  نهال گردو فرنور، نهال گردو چندلر و نهال گردو ژنوتیپ پالیز نسبت به دیگر ارقام نهال گردو  با شرایط آب و هوایی و جغرافیایی منطقه دستنا سازگارتر هستند.

نهالستان گردو در دستنا

انتخاب یک نهالستان برای خرید نهال گردو و احداث باغ کاری سخت و پر ریسکی است به عنوان مثال نهالستان برتر نهال از سابقه حدود یک قرن برخوردار است علاوه بر آن فروش سالانه حدوداً یک میلیون اصله نهال میوه و محبوب بودن آن در بین باغداران از عواملی است که می‌تواند باعث انتخاب آن توسط دیگر باغداران شود. خریداران گرامی می‌توانید از طریق لینک‌های درج شده در مقاله به سایت نهالستان برتر نهال وارد شوید.

کلام آخر

تمام تلاش پرسنل و دست‌اندرکاران برتر نهال آن است که شما باغداران عزیز که برای اولین بار قصد احداث باغ دارید، حدالامکان بهترین مرکز و بهترین  و پربازده ترین نوع رقم نهال میوه را برای کاشت انتخاب کنید زیرا با کیفیت بودن نهال میوه در سودآوری باغ بسیار تاثیرگذار است برای خرید دیگر نهال ‌های میوه می‌توانید به صفحه خرید نهال میوه در شهر دستنا مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال