خرید نهال گردو در جونقان✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار جونقان

درخت گردو نسبت به سایر درختان میوه در برابر شرایط ناگوار مقاومت بالایی دارند همچنین این درختان با آب کم و دفعات بلند مدت می‌توانند رشد و رویش مطلوب خود را داشته باشند.  درختان گردو معمولاً در شهرهایی که شرایط جوی سردسیر و یخبندان حاکم است میوه‌های با کیفیت و انبوهی را تولید می‌کنند، در این نوشتار مطالبی در رابطه راه‌اندازی باغ گردو در شهر جونقان درد شده است که توصیه می‌کنیم با دقت آن را مطالعه کنید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی جونقان

شهر جونقان در دل کوه‌های زاگرس و در همجواری کوه جهان‌بین قرار گرفته هست ، در گزارش هواشناسی میانگین بارش سالانه شهر جونقان ۴۶۱ میلی‌متر ثبت شده است. آبشار کردیت در همسایگی شهر جونقان قرار دارد که بسیار پر آب و خروشان است. با وجود همسایگی شهر جونقان با آبشار و رودخانه‌های  اصلی استان چهارمحال و بختیاری اراضی این خطه سیراب هستند به همین علت خاک منطقه جونقان بستر ایده‌آلی برای کاشت نهال گردو است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شهرکرد

تاریخچه باغات گردو در جونقان

شهر جونقان در سال ۱۳۶۵ به دستور مسئولان مربوطه و وجود اماکن پراهمیت و طبیعت بکر به شهر تبدیل شد. با توجه به دشت و اراضی پهناور و سرسبزی که در این خطه وجود دارد در سده‌های قبل پادشاه‌ها و حاکمان این منطقه را تفرجگاه خود می‌دانستند، عمر درختان گردوی شهر جونقان بیش از۸۰ سال است با آن که درختان گردو معمولاً از عمر اقتصادی ۶۰ سال بهره‌مند هستند اما شرایط جوی و اقلیمی و ارتفاع مناسب شهر جونقان از سطح دریا باعث سلامت و سرحال ماندن درختان گردو و در نهایت افزایش طول عمر اقتصادی درخت ان شده است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در جونقان

معمولاً درختان گردو در خاک‌های شنی و کم عمق رشد مطلوبی را تجربه نخواهند کرد به دلیل آن که درصد منگنز و آهن در این نوع خاک‌ها در کمترین حالت است، بنابراین بهترین و مطلوب‌ترین خاکی که برای رشد درخت گردو مناسب است خاک لومی و نیمه سنگین است که ریشه‌های درختان گردو می‌توانند به راحتی در آن نفوذ و رشد کنند. لازم به ذکر است که به صورت کلی مناسب‌ترین ارتفاع از سطح دریا برای کاشت نهال گردو صفر تا ۳۰۰۰ متر است شهر جونقان از ارتفاع ۲۰۲۷ متری برخوردار است که مناسب کاشت اکثر گونه‌های نهال گردو است.

آیا کاشت نهال گردو در جونقان حالت اقتصادی دارد؟

یکی از پارامترهای اصلی برای اقتصادی شدن باغ گردو منبع آبی است که جهت رشد درخت گردو استفاده می‌شود در حالت کلی درخت گردو به ۸۰۰۰ الی ۱۰ هزار متر مکعب در هر یک هکتار آب نیاز دارد. اگر آب به صورت اصولی و استاندارد به ریشه‌های درخت گردو برسد بدون شک باعث عملکرد بهتر و افزایش کیفیت محصولات درخت گردو خواهد شد. برای آن که بتوانید از یک باغ مدرن و اصولی بهره‌مند شوید توصیه می‌کنیم در هر امور از یک کارشناس باغداری راهنمایی بگیرید.

خرید نهال گردو در جونقان

خرید نهال گردو در جونقان باید بر اساس شرایط اقلیمی منطقه انجام شود شهر جونقان به دلیل آن که در یک منطقه سردسیر قرار دارد باغداران این منطقه برای خرید نهال گردو از ارقام سردسیری همچون نهال گردو فرنور، نهال گردو چندلر ، نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۷ و نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹ استفاده می‌کنند. علاوه بر آن که ساختار ارقام ذکر شده با شرایط سردسیر همخوانی دارند جزو محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین نهال گردو در بازار هستند، برای خرید ارقام نهال گردو که با متدهای علمی نوین پرورش یافته‌اند می‌توانید به سایت نهالستان برتر نهال مراجعه کنید.

فروش نهال گردو در جونقان

نهال گردو در لیست ارقام نهال خشکبار قرار دارد با توجه به امتیازات بالایی که درخت گردو نسبت به سایر درختان دارد خرید و فروش آن در شهر جونقان بسیار انجام می‌شود. فروش نهال گردو در جونقان باید زیر نظر سازمان جهاد کشاورزی انجام شود، برخی از نهال فروشان بدون جواز فعالیت نسبت به تولید و عرضه ارقام نهال میوه می‌پردازند که از نظر سازمان جهاد کشاورزی غیرقانونی است. با مراجعه به سایت نهالستان برتر نهال می‌توانید از انواع نهال گردو پر بازده و متناسب با شرایط اقلیمی و جغرافیایی شهر جونقان اطلاع پیدا کنید.

نهال گردو مناسب جونقان

با توجه به آن که نهال گردوی پیوندی به نسبت نهال گردوی بذری باردهی بیش‌تر و مقاومت بالایی دارد توصیه می‌شود برای کاشت نهال گردو در شهر جونقان از نوع پیوندی آن استفاده شود.
• نهال گردو چندلر
• نهان گردو فرنور
• نهال گردو پدرو
• نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۷
• نهال گردو فرانک
• نهال گردو ژنوتیپ پالیز
ارقام ذکر شده جزو نهال گردو پیوندی هستند که با توجه سازگاری آن می‌توان از آن برای کاشت در شهر جونقان استفاده کرد.

انواع نهال گردو در جونقان

نهال گردو به چهار دسته تقسیم می‌شود، نهال گردو بذری، نهال گردو پیوندی، نهال گردو خوشه‌ای و نهال گردو ژنوتیپ پالیز، با توجه به شرایط جوی و خاک منطقه می‌توان از این دسته‌ها جهت کاشت در منطقه جونقان استفاده کرد. نهالستان برتر نهال جزو با سابقه‌ترین نهالستان‌های کشور است که سالانه یک میلیون اصله نهال را در سطح کشور عرضه می‌کند. با توجه به رضایت مشتریان این مرکز فروش نهال می‌توان به کیفیت اعلای محصولات آن پی برد برای مراجعه به نهالستان نهال می‌توانید آدرس شعبات را از وبسایت آن به دست آورید.

قیمت نهال گردو در جونقان

در شرایطی که امروزه اکثر محصولات افزایش قیمت را تجربه کرده‌اند محصولات کشاورزی و باغداری نسبتاً در نمودار رشد قیمت در مابین افزایش و کاهش قیمت قرار گرفته است، در همه امور و زمینه‌ها افرادی وجود دارند که قصد دارند محصولات بی‌کیفیت خود را با بالاترین قیمت به مشتریان ناآگاه عرضه کنند. برای پیشگیری از این نوع مسائل در خرید نهال گردو سعی کنید که وارد سایت کاتالوگ قیمت نهالستان برتر نهال شوید و از رقم مورد نظر خود استعلام قیمت بگیرید با مراجعه به لینک زیر می‌توانید قیمت نهال گردو در جونقان را به دست آورید.

بهترین نهال گردو

از نظر باغداران بهترین نهال گردو نوع پیوندی آن است با توجه به آن که نهال گردو به چهار دسته تقسیم شده است اما پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین ارقام نهال گردو در دسته پیوندی‌ها قرار دارد.
1. نهال گردو فرنور
2. نهال گردو چندلر
3. نهال گردو ژنوتیپ پالیز
4. نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۷
5. نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹
۵ رقم ذکر شده از ویژگی‌های درجه یک و ارزنده‌ای برخوردار هستند که کاشت آن در باغ می‌تواند در آینده یک باغ مدرن و اصولی با محصولات تجاری رغم بزند.

نهالستان گردو در جونقان

به دلیل وجود پرسنل‌های بسیار متخصص در این مرکز محصولاتی که در نهالستان گردو در جونقان تولید می‌شوند به نسبت محصولات سایر مراکز با کیفیت و درجه یک هستند با فروش اینترنتی که نهالستان برتر نهال ایجاد کرده است این امکان را به تمامی باغداران کشور داده‌اند که به صورت اینترنتی و بدون دشواری رفت و آمد محصولات خود را با کیفیت عالی و قیمت منصفانه درب منزل تحویل بگیرند.

کلام آخر

شهر جونقان یک منطقه کوهستانی است که در شهرستان فارسان استان چهارمحال و بختیاری قرار گرفته است همانطور که در مطالب درج شده است می‌توانید رقم مورد نظر خود را از نهالستان برتر نهال تهیه کنید، برای خرید انواع گونه‌های نهال میوه که ساختار آن با اقلیم شهر جونقان تناسب دارد باید وارد صفحه خرید نهال میوه در جونقان شوید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال