خرید نهال گردو در کاج ✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار کاج

یکی از شهرهای شهرستان اردل که ظرفیت‌ بی‌نظیری در زمینه کشاورزی و باغداری الخصوص باغ گردو دارد شهر کاج است. به دلیل وجود رودخانه کازرون که بسیار پر آب است این منطقه از نظر خشکسالی و کمبود آب حفاظت شده است، در این نوشتار سعی کرده‌ایم که به مهم‌ترین نکات و جزئیاتی که در احداث باغ گردو در شهر کاج باید به آن توجه کرد بپردازیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی کاج

شهر کاج از ارتفاع ۱۸۰۰ متری از سطح دریا برخوردار است معمولاً آب و هوای این شهر نسبتا معتدل و نیمه مرطوب و سرد است به طور معمول در روزهای بسیار گرم این شهر از دمای ۳۵ درجه ی در روزهای سرد فصل زمستان منفی ۷ درجه برخوردار است، به طور معمول در روزهای عادی این شهر دارای دمای ۱۲ درجه‌ای است. کاج از نظر شرایط جغرافیایی کوهستانی و سردسیر است اما به طور کل می‌توان گفت شرایط اقلیمی شهر کاج بستر مناسبی برای احداث باغ گردو است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شهرکرد

تاریخچه باغات گردو در کاج

شهرهای استان چهارمحال و بختیاری جزو قدیمی‌ترین شهرهای کشور ایران است در زمان قدیم در مناطقی که رودخانه و چشمه‌های طبیعی وجود داشته است به طور حتم می‌توان گفت کشاورزی و باغداری در آن به وفور انجام می‌شده است. در شهر کاج رودخانه کازرون واقع شده هست بنابراین احداث باغات خصوصا باغ گردو در این شهر به صورت فراوان انجام می‌شده است، شهر کاج در محدوده رودخانه کازرون قرار گرفته است و ۱۰۰ هکتار از منطقه کاج را اراضی آن تشکیل داده است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در کاج

باغ گردو جزو باغاتی است که با سودآوری خوبی همراه است کسانی که قصد احداث باغ در شهر کاج را دارند باید در ابتدا خاک منطقه مورد نظر را مورد بررسی و آزمایش قرار دهند بدین منظور باید از افراد متخصص کمک بگیرند، نهالستان برتر نهال علاوه بر فروش ارقام نهال میوه پشتیبانی ۲۴ ساعته در رابطه با احداث با، کاشت نهال، شناسایی و آزمایش خاک،  کوددهی و سمپاشی ارائه می‌دهد.

آیا کاشت نهال گردو در کاج حالت اقتصادی دارد؟

بله زیرا نه تنها مغز گردو بلکه پوست و روغن گردو و همچنین تنه درخت در صنایع مختلف به کار می‌رود بنابراین یک باغدار علاوه بر فروش مغز گردو می‌تواند از دیگر منابع آن استفاده سودآوری داشته باشد، احداث باغ تنها در ابتدای مراحل اولیه اندکی سختی دارد اما پس از جای گیر شدن نهال گردو در خاک سختی‌ها بسیار کاسته می‌شود، اما حتماً در امور احداث باغ گردو تمام مراحل را با اصول و دقت طی کنید تا در آینده از یک باغ تجاری بهره‌مند شوید در جامعه امروزی اقتصاد کشور دچار بحران شده است باغداران عزیز با همدلی یکدیگر می‌توانند کمک بزرگی به اقتصاد کشور کنند.

خرید نهال گردو در کاج

در خرید نهال سعی کنید به مواردی که ذکر می‌شود دقت به عمل آورید

  • نهال مورد نظر باید دارای شناسنامه و تضمین کالا باشد.
  • ریشه و ساقه نهال نباید هیچ گونه صدمه و آسیب دیدگی داشته باشد.
  • نهال باید از ریشه‌های پرتراکم، مویی و به رنگ قهوه‌ای برخوردار باشد.
  • نامه گارانتی محصول و بازگشت کالا در صورت نامرغوب بودن توسط نهالستان باید به خریدار ارائه گردد.

متاسفانه به دلیل شباهت نهال‌ها افراد نا وارد نمی‌توانند مرغوبیت و یا غیر مرغوب بودن آن را تشخیص دهند تنها خرید از یک مرکز معتبر و صاحب نام و ارائه خدمات پس از فروش‌می‌توانند تا حدی کیفیت آن را تضمین کند.

فروش نهال گردو در کاج

فروشندگان نهال باید برای جلب بیش‌تر مشتریان خود از محصولات با کیفیت و دارای اصالت کالا استفاده کنند، شهر کاج یک منطقه خوش آب و هوا است که کشاورزی و باغداری در آن رواج دارد بنابراین فروش و خرید نهال در این منطقه بسیار انجام می‌گیرد. ساختار نهالی که در این شهر به فروش می‌رسد باید با آب و هوای کوهستانی و سردسیر همخوانی داشته باشد، یکی از مهم‌ترین مراکزی که ارقام نهال گردو را با متدهای علمی نوین پرورش می‌دهد نهالستان برتر نهال است.

 

نهال گردو مناسب کاج

ارقام نهال گردو که در شهر کاج بار باردهی مناسبی همراه خواهد بود نهال گردو فرنور است، برای کاشت این نوع رقم نهال گردو باید از خاک لومی که دارای منگنز و روی است استفاده شود، این رقم در مناطق سردسیر و کوهستانی رشد بهتری خواهد داشت. نهال گردو ژنوتیپ پالیز هم جزو ارقامی است که در بین باغداران محبوبیت بالایی دارد تحمل سرما در این رقم نهال گردو منفی ۳۰ درجه و تحمل گرمای ۴۵ درجه است. به دلیل سازگار بودن آن با هوای سرد و یخبندان گل دهی آن دیر آغاز می‌شود.

انواع نهال گردو در کاج

نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۷، نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹، نهال گردو چندلر، نهال گردو فرنور،نهال گردو کانادایی و نهال گردو اسرائیلی جزو ارقامی هستند که ساختار آن با شرایط جوی سردسیر و نسبت معتدل سازگار است. برای کاشت این ارقام باید از اطلاعات کافی برخوردار باشید در صورتی که سوال و یا ابهاماتی برایتان درباره کاشت و نگهداری این نوع ارقام نهال گردو پیش آمده است به کارشناسانی که که در نهالستان برتر نهال به صورت رایگان و ۲۴ ساعته مشاوره می‌دهند مراجعه کنید.

قیمت نهال گردو در کاج

یکی از شهرهای که در آن نهال‌های با نژاد عالی و کیفیت بالا پرورش می‌یابد شهر کاج است، به دلیل تنوع ارقام نهال گردو در این منطقه قیمت آن به نسبت دیگر شهرها کمتر است، در سایت زیر قیمت نهال گردو به صورت روزانه درج می‌شود.

بهترین نهال گردو

در این بخش به رقم نهال گردو که می‌توان در شهر کاج با توجه به شرایط جوی و جغرافیایی و ارتفاع شهر از سطح دریا کشت کرد را بیان کرده‌ایم.

  • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۷: سال اول باردهی آغاز می‌شود، سرمای فروردین بر این ارقام تاثیری ندارد، دارای پایه‌ی قوی و اصلاح شده است عمر اقتصادی آن بالای ۱۰۰ سال است.
  • نهال گردو فرنور: دیر گل است، در سرمایه بهاره در امان است، از فاصله ۶ متری برای کاشت باید استفاده کرد، روزهای پایانی پاییز و فصل زمستان بهترین موقع کاشت نهال فرنور است.
  • نهال گردو چندلر: خاستگاه آن آمریکا است، هر یک هکتار ۲۸۰ اصله درخت گردو فرنور را در خود جای می‌دهد، عمر مفید و اقتصادی آن ۹۰ سال است و مغز آن در جهان پرطرفدار و بسیار محبوب است.

نهالستان گردو در کاج

نهالستان‌های بسیاری در استان چهارمحال و بختیاری تاسیس شده‌اند که در کیفیت و مرغوبیت نهال‌ها ادعای بهترین بودن را دارند، اما کیفیت و مرغوبیت نهال‌ها پس از جایگیر شدن در خاک مشخص می‌شود و پس از آن مراکز می‌توانند ادعای خود را ثابت کنند، برای خرید نهال از نهالستان برتر نهال می‌توانید به لینک سایت رجوع کنید اگر رفت و آمد به مرکز نهالستان برایتان مشکل است می‌توانید از نحوه خرید اینترنتی این مراکز استفاده کنید.

کلام آخر

رسیدگی به باغ گردو از عوامل تاثیرگذار در تجاری شدن باغ گردو در آینده است باغداران گرامی سعی کنید که از ارقام نهال پر بازه استفاده کنید تا در چند سال آینده از سودآوری قابل توجه آن بهره‌مند شوید، اگر قصد خرید ارقام نهال میوه شهر کاج را دارید باید به صفحه خرید نهال میوه در شهر کاج مراجعه نمایید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال