خرید نهال گردو در راسک✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار راسک

یکی از عجایب کشاورزی استان سیستان و بلوچستان شهر راسک است، شما می‌توانید همزمان درختان گرمسیری نیمه گرمسیری و سردسیری را در این شهر مشاهده کنید، اقلیم متفاوت شهر راسک باعث شده تا کشاورزی و باغداری در این منطقه رونق زیادی داشته باشد، این شهر تازه تاسیس بوده و سال تاسیس آن ۱۳۷۹ خورشیدی ثبت شده است.
طبق سرشماری که در سال ۱۳۹۵ انجام شده ۹۴،۸۹۱ نفر در شهر زندگی کرده و شغل اکثر آنها کشاورزی و دامداری است، مساحت شهر راسک ۵،۱۶۸ کیلومتر مربع بوده و منطقه وسیعی از آن را به احداث باغ میوه اختصاص داده‌اند؛ همسایگی شهر راسخ با منطقه تفتان باعث شده تا اقلیم این منطقه کمی خنک‌تر از شهرهای دیگر استان سیستان و بلوچستان باشد، به طوری که شما می‌توانید همزمان با باغات موز انبه و انواع مرکبات باغات درختان سردسیری از جمله سیب آلو زردآلو و انگور را نیز در آن مشاهده کنید، باید بدانید بزرگترین باغات انبه در شهر راسک قرار گرفته است جهت آشنایی با شرایط اقلیمی راسک و احداث باغ گردو در راسک همراه ما باشید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی طبس

با اینکه اقلیم شهر راسک تحت تاثیر اقلیم تفتان قرار گرفته و آب و هوای خنکی دارد ولی میزان بارندگی کمتر از ۱۵۰ میلیمتر بوده و به عنوان یک اقلیم خشک شناخته می‌شود، باغداران این منطقه برای خرید نهال گردو در راسک حتماً اطلاعات کاملی از سرعت ورزش باد در شهر راسک را داشته باشند، و مطمئن با چند باغ آنها در کدام قسمت شهر راسک قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در زاهدان

تاریخچه باغات گردو در طبس

در مورد تاریخچه باغات گردو در راسک اطلاعات موثق و کاملی در دسترس نیست ولی ما در این مقاله می‌خواهیم درختان گردو اصلاح شده و ژنوتیپ را به شما معرفی کنیم که امکان کاشت در منطقه راسک را دارد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در طبس

با توجه به اقلیم متفاوت شهر راسک کشاورزان در رابطه با احداث باغ گردو در راسک مطمئن باشد که باغ آنها در کدام مرز این شهر قرار گرفته است؛ سپس آنها مراحل احداث باغ گردو را انجام دهند:
• تعیین و انتخاب نهالستان
• تعیین و انتخاب نهال گردو
• شناختن بافت خاک و مغذی کردن آن
• شخم زدن و گودبرداری
• کندن گودال‌ها
• نصب تجهیزات آبیاری
• آشنایی با هرس کود دهی سمپاشی درختان گردو

 

آیا کاشت نهال گردو در طبس حالت اقتصادی دارد؟

درختان گردو گرمسیری به صورت ژنتیکی آب زیادی احتیاج ندارند، این درختان در ماه دو بار آبیاری عمیق شده و سیراب می‌شوند بنابراین درختان گردو گرمسیری قابلیت رشد در مناطقی با محدودیت آبی مانند شهر راسک را دارند، البته کشاورزان برای تامین آب مورد نیاز باغات گردو در راسک و افزایش میزان سوددهی آن باید از تجهیزات نوین آبیاری استفاده کنند تا اطمینان داشته باشند رطوبت خاک را همواره تامین خواهند کرد برای اقتصادی بودن کاشت نهال گردو در راسک موارد زیر توصیه می‌شود:
• استفاده از استخرهایی برای ذخیره آب باران که در فصول پاییز و زمستان می‌بارد.
• مجهز کردن باغ گردو به آبیاری‌های قطره‌ای و زیر سطحی
• استفاده از کودهای دامی پوسیده برای جذب رطوبت و مالچ پاشی برای جلوگیری از تبخیر رطوبت سطح خاک

 

خرید نهال گردو در طبس

با توجه به اقلیم متفاوت این شهر کشاورزان باید مطمئن باشند که باغ آنها در کدام منطقه قرار گرفته است تا بر اساس آن نهال‌های گرمسیری یا سردسیری را خریداری کنند.

فروش نهال گردو در طبس

نکات مهم برای فروش نهال گردو در راسک عبارتند از:
• بودن نهال و دریافت مجوز لازم از وزارت جهاد کشاورزی
• گارانتی دار بودن نهال و تضمین کیفیت توسط نهالستان عرضه کننده.
• مشاوره رایگان پس از فروش نهال گردو توسط نهالستان

نهال گردو مناسب طبس

پس از مشخص کردن مختصات نهال گردو کشاورز باید نهال‌های گرمسیری یا سردسیری برای منطقه خود را انتخاب کنند، انواع نهال‌های آمریکایی، ایرانی، فرانسوی و اسرائیلی برای کاشت در منطقه راسک ایده آل بوده و باروری بالایی دارد؛ البته کارشناسان نهالستان معتقدند که تنها نهال گردو ژنوتیپ و نهال گردو پیوندی برای کاشت در این منطقه مناسب هستند.

انواع نهال گردو در طبس

از انواع نهال گردو در راسک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹
• نهال گردو فرنور پیوندی
• نهال گردو چندلر
• نهال گردو پکان
• نهال گردو اسرائیلی خوشه‌ای
• نهال گردو اسرائیلی خوشه‌ای

قیمت نهال گردو در طبس

برخی از درختان گردو به صورت ژنوتیپ و پیوندی تکثیر می‌شوند، تکثیر ژنوتیپ و پیوندی هزینه بیشتری لازم دارد؛ بنابراین مدیران نهالستان برای تعیین قیمت نهال گردو در راسک این موضوع را اعمال کرده و قیمت نهال را مشخص می‌کنند.

بهترین نهال گردو

بهترین نهال گردو در راسک نهالی است که باروری بالایی داشته و محصولات با کیفیتی تولید کند،‌ در واقع کمیت و کیفیت محصولات تولیدی باعث تضمین سرمایه اولیه کشاورزان و باغداران در این منطقه خواهد شد، نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹، نهال گردو فرنور و نهال گردو پکان جزو ارقام برتر برای کاشت در منطقه راسک شناخته می‌شود.

نهالستان گردو در طبس

معتبرترین نهالستان گردو در راسک برای تولید نهال گردو با کیفیت و اصلاح شده از تکنولوژی‌های مدرن و سیستم‌های هیدروپونیک استفاده می‌کنند، کارشناسان نهالستان برای تغذیه خاک آبیاری کوددهی و سمپاشی نهال‌های تازه کاشته شده برنامه‌ریزی خاصی برای خود داشته تا نهال‌ها در بهترین شرایط رشد و آماده عرضه به بازار شوند.

کلام آخر

راسک جزو شهرهایی از استان سیستان و بلوچستان است که برای احداث باغ‌های گرمسیری و سردسیری کاملاً ایده‌آل بوده و شما می‌توانید تنوع درختان را در آن مشاهده کنید، بنابراین علاوه بر نهال گردو پیشنهاد می‌شود انواع نهال میوه در این منطقه را مورد مطالعه قرار داده و درختان پرسود و پولساز را برای احداث باغ خود انتخاب کنید، برای مطالعه جدول نهال میوه سازگار با راسک به صفحه خرید نهال میوه در راسک در سایت برتر نهال مراجعه کنید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر طبس می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در طبس مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال