خرید نهال گردو در اسلامیه✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار اسلامیه

باغ گردو از جمله باغاتی است که در صورت رسیدگی‌های اصولی و کاشت نهال‌های سازگار با منطقه می‌تواند بالاترین بازدهی و باردهی را داشته و باغداران بتوانند با فروش میوه آهن سود هنگفتی را به دست آورند. از این رو در باغشهر اسلامیه توجه و تمایل به احداث باغ گردو بالاست که در این بخش می‌خواهیم نهال‌های سازگار در آن را مورد بررسی قرار دهیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی اسلامیه

شهر اسلامیه یکی از بخش‌های فردوس و شهرستان‌های استان خراسان جنوبی است که در ارتفاع متری ۱۳۳۰ از سطح دریا واقع شده و دارای دو اقلیم آب و هوایی است. زیرا بخش‌هایی آن به دلیل همجواری با کویر لوط و مرکزی دارای آب و هوای صحرایی و نیمه خشک و بخش‌هایی از آن که در دامنه کوه‌های کم ارتفاع واقع شده از آب و هوای معتدل‌تری برخوردار هستند. میانگین بارشی در این شهر از ۱۰۰ الی ۱۵۰ میلی‌متر در سال متغیر است و این بستگی به مناطق مرتفع و هموار آن دارد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بیرجند

تاریخچه باغات گردو در اسلامیه

شهر اسلامیه از گذشته به دلیل وجود باغات میوه خصوصاً باغات گردو به باغشهر معروف بوده و از جمله مناطق ییلاقی نزدیک شهرستان فردوس است که عمده باغات اهالی آن در این بخش واقع بوده است. ارقام معتدله و نیمه گرمسیری نهال گردو در این منطقه بسیار عملکرد و باردهی خوبی دارند. البته برای احداث باغ باید به اقلیم منطقه توجه کرد، در بخش‌های مرتفع هوای معتدل‌تری نسبت به مناطق همجوار و خشک آن وجود دارد. پس باید شناخت خوبی از اقلیم منطقه صورت گرفته و ارقام سازگار خریداری شوند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در اسلامیه

مهمترین فاکتورهایی که باید هنگام احداث باغ گردو شناخت خوبی از آن به دست آمده و رقم نهال گردو مطابق با آن خریداری شود موارد زیر هستند.
. میزان بارش‌ها و ذخایر آبی منطقه
. بافت خاک و میزان عناصر غذایی آن
. انتخاب زمین حاصل خیز با مساحت مناسب
. توجه به شرایط اقلیمی منطقه
. میزان ارتفاع از سطح دریا
. نوسانات دمایی
. اطلاع از تنش‌ها و آفات منطقه و راه‌های دفع آن
. اطلاع از نحوه کاشت و زمان کاشت نهال
. رعایت اصولی مراحل آبیاری، کوددهی و سمپاشی

 

آیا کاشت نهال گردو در اسلامیه حالت اقتصادی دارد؟

با توجه به اینکه بخشی از شهر اسلامیه نزدیک به ناحیه کویری است و میزان بارش‌ها در آن کمتر شده، به دلیل کمبود منابع آبی و گسترش شنزارها، حفظ باغات میوه از جمله باغ گردو به رعایت اصولی و باغداری و آبیاری نوین وابسته شده است. پس برای اینکه کاشت نهال گردو در آن سودآور و اقتصادی شود باید ارقام نهال گردوی مقاوم به گرما و نیمه گرمسیری در آن کاشته شده و مراقبت‌های آن به شیوه‌های نوین انجام شود.

 

خرید نهال گردو در اسلامیه

برای خرید نهال گردو در اسلامیه نهالستان‌های سطح شهر می‌توانند مراکز خوبی برای دریافت نهال‌های متنوع آن باشند. البته در صورتی می‌توانید از این نهالستان خریداری کنید که کیفیت و سلامت نهال‌های خود را تضمین کنند تا در صورت وجود مشکل یا عدم باردهی چ پاسخگو باشند. پس با خرید نهال گردو از مراکز بدون مجوز و نامعتبر و دست فروش سرمایه خود را به خطر نیندازید، شما می‌توانید از نهالستان‌های اینترنتی و معروف و مجوزدار به راحتی رقم سازگار با شهر اسلامیه را به صورت اینترنتی دریافت کنید.

فروش نهال گردو در اسلامیه

افراد متخصص توصیه می‌کنند هنگام خرید نهال به این مشخصه‌ها دقت شود.
• نهال‌های مناسب و سالم و از نظر تراکم ریشه دارای ریشه‌های پر، مویی و با رنگ قهوه‌ای روشن باشند.
• هیچگونه سوختگی و لهیدگی در قسمت ریشه وجود نداشته باشد، همچنین تنه آن ترکه‌ای بدون شکستگی، زخم و فرورفتگی یا برآمدگی باشد.
• نهال انتخابی را از ارقام پربار و سازگار با آب و هوای منطقه خود انتخاب کنید و در نهایت در جهت سلامت و ضمانت آن گواهی سلامت و کارت قرنطینه دریافت کنید.
• قیمتی که برای نهال پرداخت می‌کنید باید با توجه به رقم و میزان باردهی و خصوصیات ژنتیکی نهال مناسبت داشته باشد.

نهال گردو مناسب اسلامیه

. گردوی پکان آمریکایی: نهالی تجاری، زودگل مناسب برای ارتفاعات هزار تا ۲۵۰۰ متری با باردهی ۳ الی ۴ تن در هکتار
. نهال گردوی اسرائیلی: نهالی مقاوم به خشکی و گرما، مناسب برای مناطق معتدل بدون سرمای بهاره، زودگل
. نهال گردوی گرمسیری: نهالی مقاوم به آفات، زودگل تناژ محصول دهی سه تن در هکتار، مناسب برای مناطقی با ارتفاع صفر تا ۲۵۰۰ متری
. نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی پایه کوتاه، دیرگل، مقاوم به گرمای بالای ۴۵ درجه و سرمای زیر ۳۰ درجه، نهالی پیوندی با تناژ ۹ تن در هکتار
. نهال گردوی تویسرکان: نهالی قدیمی مناسب برای مناطق گرم و خشک، بدون سرمای بهاره و زودگل با باردهی ۳ تن در هکتار
. نهال گردوی چندلر: سازگار برای مناطق با ارتفاع ۲۰۰ الی ۱۵۰۰ متری، مقاوم به گرمای ۴۰ درجه، پر بازده و پربار با محصول دهی ۶ تن در هکتار

انواع نهال گردو در اسلامیه

o نهال گردوی ژنوتیپ پالیز
o نهال گردوی خوشه‌ای
o نهال گردوی یالووا
o نهال گردوی فرنور
o نهال گردوی پکان آمریکایی
o نهال گردوی چندلر
o نهال گردوی روند
o نهال گردوی فرانکت
o نهال گردوی پوست کاغذی
o نهال گردوی تو سرخ

قیمت نهال گردو در اسلامیه

اگر به دنبال استعلام قیمت نهال گردو در اسلامیه با تفاوت قیمت‌ها مواجه شده‌اید، هیچ جای نگرانی نیست تفاوت قیمت‌ها احتمالا برگرفته از رقم نهال‌ها است. مسلماً صفات ژنتیکی هر رقم و میزان باردهی آن متفاوت است. البته معروفیت نهالستان فروشنده نیز در متغیر بودن قیمت نقش دارد، اما شما می‌توانید قبل از خرید قیمت هر رقم نهال گردو را از سایت برتر نهال و لینک مقابل دریافت کنید.

بهترین نهال گردو

برای دانستن بهترین نهال گردو ویژگی‌های نهال و مقاومت آن می‌تواند کمک کننده باشد، نهال‌هایی مانند نهال‌های پیوندی ژنوتیپ پالیز، نهال‌ پکان آمریکایی و نهال گرمسیری گردو که مقاوم به گرما و خشکی هستند، می‌توانند با هر نوع اقلیمی سازگاری داشته و بیشترین عملکرد خود را ارائه کنند. البته ناگفته نماند رقم‌های بومی و بذری که رسیدگی‌های راحت‌تری داشته و سازگاری بیشتری با آب و هوای اسلامیه داشته باشند هم می‌توانند جزو بهترین‌ها شناخته شوند.

نهالستان گردو در اسلامیه

برتر نهال یکی از موفق‌ترین نهالستان‌های گردو در کشور و خاورمیانه است که همه افراد می‌توانند از هر شهری به واسطه فروش اینترنتی نهال و ارسال به موقع آن، رقم مورد نظر خود را خریداری و تحویل بگیرند. حسن شهرت این مجموعه به دلیل کیفیت و سلامت و ضمانت نهال‌ها بوده و شما می‌توانید از تخصص پرسنل آن نیز در جهت باغداری کم چالش استفاده کنید. همچنین می‌توانید با مطالعه صفحه خرید نهال میوه با نهال‌های میوه و ارقام آن آشنا شوید.

کلام آخر

اگرچه در گذشته شهر اسلامیه به باغشهر معروف بوده و امروزه نیز باغات آن پررونق و پر تعداد است، اما رفته رفته با گرمایش جهانی زمین و کمبود بارش‌ها و افزایش بادهای خشک باید برای افزایش سود، باغداری از روش سنتی به روش مکانیزه و نوین تغییر یافته و با اطلاعات تخصصی در رابطه با مراقبت‌ها و آبیاری نهال پیش رود.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر اسلامیه می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در اسلامیه مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال