خرید نهال گردو در قهستان✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار قهستان

در زمان احداث باغ گردو در منطقه سوالات متداولی برای باغدار پیش می‌آید، اینکه چه نهالی بیشترین سازگاری را با این اقلیم دارد یا نوع آب و هوای منطقه قهستان چگونه است یا چه شرایط و زیرساخت‌هایی برای رشد و پرورش بهترین نهال لازم است. در این مقاله قصد داریم با بررسی آب و هوای قهستان به این سوالات نیز پاسخ دهیم با ما باشید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی قهستان

شهر قهستان که به کوهستان نیز معروف است یکی از توابع شهرستان درمیان در خراسان جنوبی است که در سال ۱۳۸۷ به عنوان یک بخش مستقل و مرکز دهستان به شهر ارتقا پیدا کرد. این منطقه دارای جمعیت ۲۳۲۲ نفری است و یکی از مناطق بکر با آب و هوای مطلوب است . به دلیل قرارگیری شهر در دامنه شیبدار کوه پایه‌ای و محیطی دره مانند از بارندگی‌های خوبی برخوردار بوده و باغات متعددی در آن وجود دارد. به جهت قرارگیری در ارتفاعات و مناطق کوهستانی این ارتفاع از ۱۸۰۰ تا ۲۰۲۰ متری تخمین زده می‌شود و تحت تاثیر جریانات توده‌ای باران‌زا ناشی از رشته کوه‌های پیرامون آن از نزولات جوی بسیار خوبی برخوردار است. سرسبزی باغات انگور، زرشک، گردو، بادام، زردآلو و انگور آن باعث توریستی شدن این منطقه نیز شده است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بیرجند

تاریخچه باغات گردو در قهستان

در شهر قهستان باغات گردوی بسیار زیادی وجود دارد و این به دلیل کوهستانی بودن منطقه و داشتن آب و هوای سردسیری در زمستان است که شرایط را برای رشد نهال‌های گردو مناسب می‌کند. با توجه به اینکه کل تولیدات باغی شهرستان درمیان ۱۸۶۶۲ تن محصول است و قهستان نیز در این بخش قرار گرفته، سهم باغات آن در این تولیدات قابل چشم پوشی نیست و تعدد باغات گردو و دیگر باغات نشان دهنده این است که این بخش برای سرمایه گذاری و احداث باغ گردو منطقه بکر، حاصل خیز و مستعدی است. پس می‌توان با کمک سابقه باغداری و خرید و کاشت ارقام سازگار باغداری در آن را شروع کرد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در قهستان

در فرایند احداث باغ گردو چندین مورد بسیار تاثیرگذار وجود دارد که هر کدام می‌تواند در موفقیت باغ حائز اهمیت باشد و محصول دهی نهال را در سال‌های پیش رو تحت شعاع قرار دهند. از جمله این پارامترها نکات زیر هستند.

. انتخاب زمین باغ در اراضی حاصلخیز با بافت خاکی مناسب و غنی
. خریداری نهال‌های سالم و سازگار با این اقلیم
. استفاده از سیستم آبیاری نوین و اصولی
. رعایت زمان کاشت و مراحل کاشت گردو
. رعایت فواصل کاشت
. توجه به ارتفاع از سطح دریای منطقه
. میزان بارندگی‌ها و نوسانات دمایی آن
مطالعه در خصوص آفت‌های درخت گردوی منطقه و راه‌های

 

آیا کاشت نهال گردو در قهستان حالت اقتصادی دارد؟

تولید میوه‌هایی مانند گردو که جز خشکبار و آجیل هستند به لحاظ انبارداری طولانی مدت، ماندگاری و فروش بالا و همچنین ارزش تغذیه‌ای بالا همیشه به صرفه بوده و جنبه اقتصادی داشته است. علاوه بر این آب و هوای شهر قهستان کوهستانی و سردسیری بوده و به دلیل قرارگیری در ارتفاعات و تحت تاثیر توده‌های باران‌زا دارای منابع آبی پربار و اراضی حاصلخیز بوده و زمینی ایده‌آل ، مستعد و مناسب برای کاشت نهال گردو و بهره‌برداری از آن است.

 

خرید نهال گردو در قهستان

بسیاری از نهالستان‌ها دارای اعتبار و مجوز نبوده و در قبال کیفیت نهال‌ها جوابگو نیستند و خرید نهال‌های ناسالم می‌تواند دیگر درختان باغ شما و باردهی آنها را نیز تحت تاثیر قرار دهد. پس اگر در پی یافتن معتبرترین، مجهزترین و بزرگترین نهالستان کشور هستید ما به شما نهالستان اینترنتی برتر نهال را توصیه می‌کنیم. می‌توانید نهال‌های سالم، دارای گواهی و ضمانت را از این مجموعه به عنوان نهال‌های اصیل خریداری کنید و با توجه به لیبل و شناسنامه‌دار بودن نهال‌ها از اصالت آن مطمئن شوید.

فروش نهال گردو در قهستان

گفتیم که نهالستان‌ها برای بالا بردن میزان فروش خود امروزه خدمات متنوعی ارائه می‌دهند و هر یک از این خدمات در نهایت می‌تواند به نفع باغدار باشد. به توصیه مهندسین کشاورزی خرید نهال باید با موارد زیر همراه باشد.
• نهال از ارقام مطابق و سازگار با اقلیم شهر قهستان باشد.
• همچنین در مورد سن و رقم آن لیبل و شناسنامه صادر شود.
• از نظر عدم بیماری و مقاومت در برابر باکتری‌ها، بیماری‌ها و آفت‌های رایج درختان گردو دارای گواهی قرنطینه باشد.
• نهالستان مرجع نهال فروخته شده را با ضمانت دو ساله از نظر کیفیت و سلامت گارانتی کند.
• نهال به دست متخصصین و طبق آنالیز‌های گیاه شناسی تولید شده باشد و برای آن گواهی سلامت در نظر گرفته شود.

نهال گردو مناسب قهستان

. نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی مناسب برای مناطق کوهستانی و سردسیری با ارتفاع صفر تا ۳۰۰۰ متر از سطح دریا، نهالی مقاوم به گرمای ۴۵ و سرمای زیر ۳۰ درجه، نهالی پیوندی، پاکوتاه، پربار پر بازده با تناژ ۸ الی ۱۰ تن در هکتار
. نهال گردوی فرنور: نهالی مناسب برای مناطقی با ارتفاع ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متری، مقاوم به سرمای بهاره و دمای منفی ۳۰ درجه، دیرگل با باردهی ۶ تن در هکتار
. نهال گردو کانادایی: نهالی سازگار در ارتفاعات صفر تا ۲۵۰۰ متری، خودگرده افزا، باردهی پس از دو سال، دیرگل مقاوم به سرمای بهاره، با تناژ ۷ الی ۸ تن در هکتار
. نهال گردوی پوست کاغذی: نهالی که در تمامی ارتفاعات قابلیت کاشت دارد و محدودیتی برای آن وجود ندارد، باردهی سه و نیم الی ۴ تن در هکتار، با پوستی بسیار نازک و مغز میوه بیشتر، عمر اقتصادی بالای ۱۰۰ سال، نهالی پربار دیرگل، با میوه بیضی شکل پرمغز و ۷۰ درصد چربی

انواع نهال گردو در قهستان

از دسته ارقامی که در این اقلیم بیشترین راندمان تولید و سازگاری را دارند می‌توان به نهال‌های زیر اشاره کرد.
1. نهال گردوی ژنوتیپ پالیز
2. نهال گردوی کانادایی
3. نهال گردوی پوست کاغذی
4. نهال گردوی سانلند
5. نهال گردوی فرنور
6. نهال گردوی سردسیری
7. نهال گردی پدرو

قیمت نهال گردو در قهستان

قیمت نهال گردو در قهستان بر اساس تابع‌ها و فاکتورهای متفاوتی تعریف می‌شود. این فاکتورها می‌تواند به نوع خرید، اعتبار نهالستان، سن نهال و رقم و کیفیت آن بازگردد. اما شما عزیزان می‌توانید برای استعلام راحت‌تر، دقیق‌تر و به روزتر قیمت نهال گردو در قهستان به سایت اینترنتی برتر نهال و لینک زیر مراجعه کنید و در رابطه با نرخ هر رقم نهال گردو به اطلاعات دقیق و جامعی برسید.

بهترین نهال گردو

با توجه به اینکه شهر قهستان در مناطق مرتفع و کوهستانی قرار گرفته و مسلماً دارای زمستان‌های سرد و طولانی و یخبندان‌ها است، بهترین نهال گردو برای این بخش نهال‌های سردسیری و نیمه سردسیری هستند که دیرگل بوده و مقاوم به یخبندان هستند و می‌توانند بیشتر بازدهی و باردهی خود را ارائه دهند. به شرط آنکه مراقبت‌ها و آبیاری‌های آن اصولی و علمی پیش برود.

نهالستان گردو در قهستان

گفتیم که نوع خرید و حساسیت در خریداری نهال‌های گردو می‌تواند سلامت و کیفیت آنها را نیز تضمین کند. پس با مراجعه به بزرگترین، مجهز‌ترین و معروف‌ترین نهالستان گردو یعنی برتر نهال می‌توانید به صورت اینترنتی بدون مراجعه حضوری و با صرفه‌جویی در وقت خود، نهال‌های سازگار با اقلیم قهستان را با لیبل اصالت و ضمانت در خریداری و دریافت کنید. جهت مطالعه و مشاهده بیشتر ارقام نهال گردو می‌توانید به صفحه خرید نهال گردوی قهستان مراجعه کنید.

کلام آخر

شهر قهستان علیرغم قرارگیری در استان خراسان جنوبی که با معضل خشکسالی مواجه است به دلیل قرارگیری در مناطق کوهستانی و مرتفع یک اقلیم بسیار خوش آب و هوا، سرسبز، حاصلخیز و پربار است. کسانی که قصد سرمایه‌گذاری دارند این شهر می‌تواند یک گزینه ایده‌آل جهت سرمایه‌گذاری باشد.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر قهستان می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در قهستان مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال