خرید نهال گردو در زهان✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار زهان

نهال گردو از جمله نهال‌هایی است که علاوه بر میوه لذیذ، پرخاصیت و صادراتی از چوب بسیار محکم و ارزشمندی برخوردار است که در صنعت چوب و فرآورده‌های چوبی بازار فروش بالایی دارد. لذا پرورش این نهال می‌تواند از چند منظور موجب سودآوری برای باغدار باشد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی زهان

این شهر از توابع زیرکوه واقع در خراسان جنوبی و شرق ایران است. از نظر دامنه جغرافیایی این شهر در ارتفاعات ۱۷۱۷ متری از سطح دریا واقع شده و دارای جمعیت ۲۰۰۰ نفری بوده و دارای ۲۱۰۰ کیلومتر مربع مساحت است. شهر زهان در مناطق کوهستانی و مرتفع واقع شده و دارای اقلیم آب و هوایی معتدل و نسبتاً خشک و سردی است.
این شهر از جنوب با قهستان، از شرق با روستای پیشبر بخش مرکزی، از شمال با اسفدن و از غرب با قائنات همسایگی دارد و در ۱۰۰ کیلومتری بیرجند قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بیرجند

تاریخچه باغات گردو در زهان

اگرچه در تمامی شهرهای خراسان جنوبی کاشت یاقوت سرخ یا همان زرشک در اولویت است اما نهال گردو از جمله نهال‌های سودآور و محبوبی است که در این اقلیم نیز از سطح زیر کشت خوبی برخوردار است. بیشتر اهالی در اراضی حاصلخیز خود به باغداری و پرورش نهال گردو نیز مشغول هستند.
با توجه به هزینه‌های بالای احداث باغ برای حفظ این هزینه و موفقیت باغ باید باغات موجود در شهر که دارای محصول دهی بالایی هستند از نزدیک رصد شده و در رابطه با چگونگی کاشت داشت و برداشت آن از باغداران موفق یا افراد متخصص سوال شود.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در زهان

از جمله باغات میوه‌ای که جز سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت، کم ریسک و پر تقاضا و سودآور است احداث باغ گردو است که کاشت و پرورش کم دردسری دارد و فروش میوه آن به دلیل تقاضا بالا به راحتی در هر برهه‌ای از سال امکان‌پذیر است. برای ایجاد باغ گردو باید اصول احداث باغ گردو و هزینه‌ها و سرمایه‌های لازم در نظر گرفته شود. همچنین با توجه به مساحت کلی باغ تعداد نهال‌های قابل کاشت نیز برآورد شود. سپس خرید نهال از نهالستان‌های معتبر و با کیفیت متناسب با بافت خاک منطقه، میزان بارندگی‌ها، نوسانات دمایی و شرایط آب و هوایی آن انجام شود.

 

آیا کاشت نهال گردو در زهان حالت اقتصادی دارد؟

از جمله ویژگی‌های شهر زهان قرارگیری آن در ارتفاع ۱۷۱۷ متری از سطح دریا است که این پارامتر به تنهایی می‌تواند یکی از دلایل مناسب بودن کاشت نهال گردو در این شهر باشد. قرارگیری شهر در مناطق مرتفع باعث بالا رفتن میزان فشار هوا، رطوبت و در نتیجه بارندگی‌های مطلوب می‌شود و متقابلاً شرایط برای پرورش و کاشت نهال مهیا می‌شود.
برای اینکه بتوانید بالاترین سود را از نهال کاشته شده در این بخش دریافت کنید باید از ارقام دیرگل و مقاوم به سرما جهت کاشت استفاده کنید. همچنین مراقبت‌های اصولی از آن انجام داده و برداشت و فروش میوه را به طور هوشمندانه‌ای مدیریت کنید.

 

خرید نهال گردو در زهان

بسیاری از باغداران برای سرمایه‌گذاری بلند مدت و برداشت سود چشمگیر، کیفیت خرید و حساسیت خرید را مهم‌تر شمرده و آن را از نهالستان‌های اینترنتی معتبر و مجهز و بزرگ انجام می‌دهند. از جمله مجهزترین و پرسابقه‌ترین نهالستان کشور برتر نهال است که می‌توانید نهال‌های مورد نظر را به صورت اینترنتی سفارش دهید و به همراه موارد زیر دریافت کنید.
. نهال‌های پربار، سازگار، سالم به همراه کارت سلامت و ضمانت دو ساله
. بسته‌بندی ریشه‌های نهال به صورت بهداشتی و آفت زدایی شده و تحویل در موعد مقرر
. خریداری نهال‌هایی که تحت آزمایشات گیاهی پرورش یافته و هیچگونه کمبود و بیماری در آنها وجود ندارد و برای آن کارت قرنطینه صادر می‌شود.

فروش نهال گردو در زهان

فروش نهال گردو در زهان هم در بازارهای محلی و در نهالستان‌های گوناگون عرضه می‌شود. اما امروزه فروش نهال به صورت اینترنتی در کنار فروش حضوری و تلفنی نیز انجام می‌شود. بستر و درگاه‌های اینترنتی کمک می‌کند افراد بتوانند از نهالستان‌های سطح کشور نیز به راحتی کنند و در قبال هزینه‌ای که برای آن پرداخت می‌کنند نهال‌های با کیفیت و ضمانت شده تحویل بگیرند.

نهال گردو مناسب زهان

در وهله اول مناسب بودن نهال گردو برای اقلیمی مانند زهان از قابلیت کاشت آن در ارتفاعات این منطقه مشخص می‌شود که بتواند در این اقلیم مرتفع سازگاری داشته باشد و با وجود سرما و یخبندان باردهی خود را حفظ کند. نهال‌های معتدله و نیمه سردسیری که بتوانند متناسب با بافت خاکی این منطقه، نوسانات دمایی و آب و هوای آن بیشترین بازدهی را داشته باشند مناسب‌ترین نهال گردو خواهند بود.

انواع نهال گردو در زهان

. نهال گردوی پوست کاغذی: نهالی سازگار در تمامی ارتفاعات و اقلیم‌ها، مناطق سرد و معتدل، با مغز گردوی کامل، پوست بسیار نازک، باردهی سه و نیم الی ۵ تن در هکتار، مقاوم در برابر آفات، زود بازده، دیرگل
. نهال گردوی کانادایی: نهالی با تناژ ۷ الی ۸ تن در هکتار، مغز میوه ۹۰ درصد، دیرگل، زود بازده، مناسب برای مناطقی با ارتفاع صفر تا ۲۵۰۰ متری
. نهال گردوی فرنور: نهالی مقاوم به یخبندان و سرمای زیر ۳۰ درجه و گرمای ۴۰ درجه، مقاوم به آفات بلایت و کرم سیب، مناسب برای مناطقی با ارتفاع ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متری، پاکوتاه، دیرگل
. نهال گردوی خوشه‌ای: نهالی سازگار در ارتفاعات بیش از ۱۵۰۰ متری، محصول دهی ۵ تن در هکتار، زود بازده، دیرگل، مقاوم به سرما
. نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی پیوندی، پاکوتاه، میوه تقریباً پوست کاغذی، مناسب برای ارتفاعات ۰ تا ۳۰۰۰ متری، مقاوم به سرمای زیر ۳۰ درجه و گرما ۴۵ درجه، محصول دهی ۸ الی ۱۰ تن در هکتار، مقاوم به آفات، خشکی و کم آبی

قیمت نهال گردو در زهان

اگرچه نهالستان‌ها قیمت نهال‌های گردو را تابعی از فاکتورهایی مانند: سن نهال، رقم، میزان باردهی، کیفیت و اعتبار نهالستان قرار می‌دهند، اما شما عزیزان می‌توانید از معتبرترین و بزرگترین نهالستان کشور نهال‌های مد نظر خود را با قیمت تعادلی انتخاب کنید. قبل از خرید با کمک لینک زیر از قیمت تمامی ارقام مطلع شوید.

بهترین نهال گردو

برای شهر زهان که از آب بارندگی‌های خوبی برخوردار است و در مناطق مرتفع و کوهستانی قرار گرفته بهترین نهال گردو نهال سازگار به سرما و یخبندان، با باردهی ایده آل و میوه‌های مرغوب و با کیفیت است. طبیعتاً چنین نهالی با رسیدگی‌های کم هزینه و کم دردسر سود بیشتری را نصیب باغدار می‌کند.

نهالستان گردو در زهان

باغداران محترم شهر زهان می‌توانند با مراجعه به با سابقه‌ترین و مجهزترین نهالستان گردو یعنی برتر نهال رقم‌های مورد نظر خود را به صورت اینترنتی با ضمانت دو ساله خریداری و دریافت کنند. همچنین می‌توانند برای مطالعه ارقام نهال میوه قابل کاشت در این شهر به صفحه خرید نهال میوه زهان مراجعه کنند.

کلام آخر

شهر کوهستانی و مرتفع زهان با اراضی بسیار حاصلخیز و غنی در کنار ذخایر آب زیرزمینی بالا و بارندگی‌های مطلوب یک شهر بسیار مستعد و حاصلخیز برای شروع باغداری گردو است. می‌توانید با در پیش گرفتن روش‌های نوین باغداری و تهیه نهال‌های پر بازده و سازگار از دل خاک اراضی این شهر بیشترین درآمد را کسب کنید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر زهان می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در زهان مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال