خرید نهال گردو در کلور✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار کلور

گردو یکی از محصولات باغی پرسود و تجاری کشور است که میوه و نهال آن علاوه بر داخل کشور در بازارهای جهانی به قیمت‌های بالایی به فروش می‌رسد و ایران سومین تولید کننده گردو در دنیا است زیرا این محصول در اکثر مناطق کشور کاشت می‌شود و یکی از این مناطق شهرستان کِلور است که می‌توان با احداث باغات تجاری گردو در کلور میزان تولید و فروش گردو را در کشور ارتقا بخشید.

شرایط اقلیمی کلور

شهر کِلور یکی از توابع شهرستان خلخال واقع در استان اردبیل است این شهر در ارتفاع 1550 متری از سطح دریاهای آزاد قرار گرفته است و در نزدیکی آن کوه آق داغ و رشته کوه البرز تالش قرار دارد از همین رو دارای آب و هوای خنک و دل انگیز در تابستان و سرد و کوهستانی در زمستان است.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

تاریخچه باغات گردو در کلور

گردو در بین درختان میوه عمر زیادی دارد و چنانچه در آب و هوای معتدل و سردسیری رشد کند به طول عمر آن افزوده خواهد شد از همین رو شهرستان کلور با داشتن اقلیمی مناسب و ایده آل برای رشد گردو دارای قدیمی‌ترین و بزرگترین باغات گردو در استان اردبیل است به همین دلیل درخت گردو یکی از محصولات مهم این شهرستان به حساب می‌آید.

همچنین برای خرید نهال گردو از شهر کرج به صفحه خرید نهال گردو در کرج مراجعه کنید.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در کلور

باغداران کلور سال‌هاست که در زمینه پرورش درخت گردو تجربه و مهارت دارند اما لازم است برای احداث باغات جدید، گسترده و تجاری آن (بالاترین سطح محصول از نظر کمی و کیفی) با یک مهندس کشاورزی (که تخصص و تجربه لازم در مورد پرورش گردو در مناطق سردسیری دارد ) مشورت کنند تا تمام نکات لازم در مورد احداث باغ گردو را بتوانند اجرا کنند.

آیا کاشت نهال گردو در کلورحالت اقتصادی دارد؟

پاسخ به این سوال را تنها یک متخصص در زمینه پرورش نهال گردو می‌تواند بدهد زیرا تمام شرایط لازم از جمله شرایط آب و هوایی، منابع آبی و شرایط خاکی منطقه را مورد ارزیابی قرار می‌دهد و براساس این موارد بهترین نهال گردو برای کاشت در کلور را انتخاب می‌کند از طرفی تمام هزینه‌های جاری و ثابت در کاشت، داشت و برداشت گردو و سود حاصل از فروش میوه گردو را محاسبه می‌کند سپس به این سوال پاسخ قاطع و سریع می‌دهد.

خرید نهال گردو در کلور

در بازار شاهد انواع نهال گردو با ویژگی‌های مختلف هستیم اما باغداران کلور برای خرید نهال مناسب باید به چند سوال مهم پاسخ دهند این که:

  • آیا نهال گردو با شرایط اقلیمی کلور سازگار است.؟
  • میزان باردهی نهال گردو در هر هکتار چقدر است؟
  • از چه زمانی نهال گردو شروع به میوه دهی می‌کند؟
  • آیا به آفات و بیماری‌های رایج در کلور مقاوم است؟

همچنین برای خرید نهال گردو از شهر اردبیل به صفحه خرید نهال گردو در اردبیل مراجعه کنید.

فروش نهال گردو در کلور

همان طور که گفته شد گردو یکی از محصولات باغی رایج در کلور است از همین رو ارقام مختلف آن درنهالستان‌های کلور به فروش می‌رسد همچنین می‌توان از نهال‌های گردو عرضه شده در کلور در دیگر مناطق کشور استفاده کرد به شرطی که این مناطق اقلیم مشابه با کلور داشته باشند.

نهال گردو مناسب کلور

زمانی می‌توان گفت یک نهال گردو مناسب کلور است که قادر به تحمل دماهای زیر صفر درجه سانتی گراد به مدت طولانی باشد از طرفی این نهال بالاترین باردهی و عملکرد را نسبت به ارقام محلی کلور داشته باشد و کمترین میزان خسارت در برابر آفات و بیماری‌های گردو را داشته باشد.

انواع نهال گردو در کلور

نزدیک به 40 نهال (رقم ) متنوع و تجاری گردو در کلور به فروش می‌رسد که از میان آن‌ها می‌توان به نهال گردو پالیز تیپ 9، نهال گردو کانادایی، نهال گردو سجنو، نهال گردو جمال، نهال گردو خوشه‌ایی فرانسوی، نهال گردو تخم مرغی ژنوتیب برتر و نهال گردو پارزین اشاره کرد.

قیمت نهال گردو در کلور

قیمت نهال گردو موضوع مهم دیگریست که باغداران کلور باید به آن نگاهی متفاوت از گذشته داشته باشند به این معنی که زمانی که قیمت یک نهال را از کارشناس فروش نهال جویا می‌شوند باید دیگر خصوصیات نهال از قبیل زمان میوه دهی، میزان باردهی، زمان گلدهی، نیاز آبی، نیاز به رقم گرده زا و غیره را جویا شوند و پس از اطلاع از تمام موارد ارزیابی کنند که آیا قیمت نهال با ویژگی‌ها آن همخوانی دارد یا خیر و سپس اقدام به خرید نهال گردو داشته باشند.

بهترین نهال گردو

از میان انواع نهال گردو معرفی شده در بالا شاید بتوان گفت نهال گردو پالیز تیپ 9 یکی از بهترین نهال‌های گردو در کلور است زیرا یک نهال دیرگل، پیوندی، خود گرده افزا، با میزان باردهی 13 تا 16 تن در هکتار که حداکثر ارتفاع آن 4 تا 5 متر است.

نهالستان گردو در کلور

اهمیت نهال گردو به اندازه‌ایی است که برخی از نهالستان‌ها به صورت اختصاصی بر روی نهال‌های آن تحقیق و بررسی می‌کنند و ارقام پیوندی و مناسب آن را برای تمامی مناطق کشور( سردسیری، معتدل و گرمسیری) را تولید می‌کنند. نهالستان‌های کلور نیز ارقام مختلف گردو (به ویژه ارقام سردسیری گردو) را تولید و به فروش می‌رسانند.

یکی از نهالستان‌هایی که به صورت اختصاصی بر روی ارقام مختلف گردو در حال تحقیق و بررسی است نهالستان برتر نهال است که نهال‌های مختلف گردو را با توجه به اقلیم منطقه ( سردسیری، معتدل و گرمسیری) تولید و به فروش می‌رساند.

کلام آخر

منطقه‌ی کلور با داشتن خاک و هوای مناسب قادر به تامین تمام نیازهای رشدی درخت گردو است بنابراین جز مناطق گردو خیز کشور است که مسئولین مربوطه لازم است بسترهای مورد نیاز برای احداث باغات تجاری گردو را در کلور فراهم کنند و علاوه بر این، در زمینه‌ی انبارداری و فروش محصول آن اقدامات اساسی انجام دهند تا برای منطقه یک منبع درآمد مهم و اقتصادی باشد. همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های دیگر که در شهر کلور می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال در کلور مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال