معرفی 6 نوع نهال پرطرفدار گیلاس و آلبالو بر اساس قیمت

معرفی 6 نوع نهال پرطرفدار گیلاس و آلبالو بر اساس قیمت

یکی از رشته‌های باغداری که سود زیادی برای باغداران داشته است سرمایه‌گذاری بر روی احداث باغ تجاری و حرفه‌ای گیلاس و آلبالو است، امروزه نهال گیلاس و آلبالو به صورت پیوندی و اصلاح شده بر پایه آلبالو تلخ تکثیر و به دست باغداران می‌رسد، این درختان مزایای ویژه‌ای داشته که مهمترین آن باردهی بالا و طول عمر طولانی است، ما در ادامه مقاله سعی می‌کنیم ۶ نهال پرطرفدار گیلاس و آلبالو را بر اساس قیمت آنها به شما معرفی کنیم که با کاشت آنها حتما سرمایه اولیه خود را تضمین خواهید کرد.

معرفی برترین نهال گیلاس

چرا احداث باغ گیلاس و آلبالو در کشور ایران سودآور است؟

قبل از معرفی انواع نهال سودآور دلایلی که باعث می‌شود تا احداث باغ گیلاس و آلبالو در کشور ایران پرسود و پررونق باشد را برای شما بازگو می‌کنیم باغداران با کمی توجه در خرید نهال گیلاس و آلبالو همچنین مدیریت مناسب باغ خود می‌توانند سالیانه درآمد مناسبی را به دست بیاورند:

 1. اقلیم مناسب: ایران از اقلیم متنوعی برخوردار بوده و شرایط رشد مثال زدنی را برای نهال گیلاس و آلبالو فراهم می‌کند اقلیم گرمسیری در جنوب و معتدل در مناطق شمالی، رطوبت فصلی و تابستان‌های گرم، ذخایر آبی این کشور را به یک محل مناسب برای خرید نهال گیلاس و آلبالو و احداث باغ آن تبدیل می‌کند.
 2. خاک حاصلخیز: خاک‌های حاصلخیز و مرغوبی که در برخی مناطق ایران وجود دارند، قابلیت رشد میوه گیلاس و آلبالو را بهبود می‌بخشد، علاوه بر آن، شرایط نوری بسیار مناسب در کشور ایران باعث رشد بهتر و تولید بیشتر این محصولات می‌شود.
 3.  تقاضای بالا: خاصیت، طعم و بو، میوه‌های تازه و خوشمزه گیلاس و آلبالو باعث تقاضای بالای آن در بازار داخلی و خارجی می‌شود، ایران با داشتن جمعیت بزرگ و بازارهای صادراتی متنوع، این تقاضا را برای میوه‌های خود فراهم می‌کند.
 4. صادرات: کشور ایران با داشتن توانایی صادرات میوه به کشورهای همسایه و بازارهای دیگر، می‌تواند با فروش محصولات خود در بازارهای بین‌المللی سود قابل توجهی کسب کند.
 5.  دسترسی به آب زیرزمینی: وجود منابع آب زیرزمینی انبوه در برخی مناطق ایران، خرید نهال گیلاس و آلبالو و احداث باغ آن را را امکان‌پذیر می‌سازد.
 6. ظرفیت صنعتی و فنی: به دلیل توانایی بالای صنعت بسته بندی و حمل‌ و نقل، میوه‌های تازه و فرآورده‌های آن در سراسر کشور و حتی در مناطق دورافتاده به راحتی در دسترس قرار می‌گیرند،در ضمن واحدهای تولیدی زیادی در کشور ایران وجود دارد که می‌تواند فرآورده‌های متنوعی از میوه گیلاس و آلبالو تهیه کند.
 7. مراکز فروش نهال آلبالو و گیلاس مجوز دار: با اینکه نهالستان‌های معتبر و مجوزدار برای تکثیر و فروش نهال آلبالو و گیلاس بسیار معدود و انگشت شمار است ولی به خاطر راه‌اندازی سایت‌های اینترنتی این مراکز کاملاً در دسترس بوده و به راحتی کشاورزان می‌توانند انواع نهال اصلاح شده و پیوندی را خریداری کنند.

برترین نهال گیلاس و آلبالو

نکات مهم در احداث باغ تجاری گیلاس و آلبالو چیست؟

امروزه مهندسین نهالستان تاکید می‌کنند برای افزایش درآمد و سودآوری باغ گیلاس و آلبالو بهتر است آنها را به صورت مدرن و حرفه‌ای راه‌اندازی کنید، یکی از مراحل مهم جهت راه‌اندازی باغ تجاری، خرید نهال گیلاس و آلبالو به صورت پیوندی و اصلاح شده است، باغداران بهتر است قبل از خرید نهال آلبالو و گیلاس، نژاد میوه را مشخص کرده و اصالت آن را بررسی کند، آنها باید نهال با ساقه قوی و سالم را انتخاب کنند.

کشاورز به هنگام کاشت نهال گیلاس و آلبالو باید بررسی کند که ساقه برگ و ریشه نهال بدون علائم بیماری بوده و هیچ گونه زخم و آفت زدگی بر روی تنه و ریشه آن وجود نداشته باشد،  به خاطر همین بهتر است کشاورز از اعتبار نهالستان مطمئن باشد، توصیه می‌شود نهال‌های خود را از مراکز معتبر و نهالستان‌های مادر تهیه کنید تا از کیفیت آن‌ها مطمئن باشید.

قبل از خرید نهال گیلاس مراحل خاک‌ورزی را به خوبی انجام داده و حتماً رطوبت خاک را بسنجید بهترین رطوبت برای کاشت نهال گیلاس ۴۰ الی ۷۰ درصد است، مهندسین نهالستان معتقدند مهمترین نکته در احداث باغ حرفه‌ای و مدرن سازگاری نهال گیلاس و آلبالو با اکوسیستم منطقه است، مطمئن شوید که کاشت کدام نهال در منطقه زمینی شما مناسب است، برخی از ارقام گیلاس و آلبالو به سرما و آفتاب زیاد حساس هستند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که گیلاس با شرایط منطقه شما سازگاری دارد.

اگر تجربه طولانی در باغداری ندارید حتماً قبل از خرید نهال آلبالو و گیلاس، اطلاعات کافی درباره نگهداری و و مراقبت از باغ آن را کسب کنید، به عواملی مانند نیاز به نور، آبیاری، خاک و نیازهای دیگر توجه کنید و مطمئن شوید که می‌توانید این شرایط را برای باغ گیلاس و آلبالو فراهم کنید، برای کسب اطلاعات علمی و گیاه پزشکی می‌توانید به سایت علمی و تخصصی برتر نهال مراجعه کنید، جهت اطمینان بیشتر در خرید نهال گیلاس و آلبالو، نکات زیر را در نظر بگیرید:

 

برترین نهال گیلاس و آلبالو

 1.  اصالت نهال: از نهالستان‌های معتبر خرید کنید و مطمئن شوید که نهال‌ها اصلی و سالم هستند. انتخاب نهال‌هایی که دارای شناسنامه و گواهی اصالت هستند، تضمینی برای کیفیت آنها است.
 2.   انتخاب نژاد مناسب: سرعت، کیفیت و کمیت میوه دهی درختان آلبالو و گیلاس‌ بین گونه‌ها متفاوت است،بر اساس هدف خود و نیاز بازار نژاد مناسب را انتخاب کنید.
 3.  توجه به اصول کشاورزی در نهالستان: مطمئن شوید که نهال‌ها در شرایطی نگهداری شده‌اند که رویش و رشد سالمی داشته باشند، سیستم ریشه نهال را بررسی کنید تا قسمت‌های بریده شده و علائمی از خشک شدگی بر روی آنها نباشد.
 4. راهنمایی متخصصین: اگر شما مبتدی هستید یا اطلاعات دقیقی در مورد خرید نهال گیلاس و آلبالو ندارید، بهتر است از مشاوران نهالستان کمک بخواهید، آنها می‌توانند به شما در انتخاب نهال مناسب و راهنمایی در مورد شرایط کاشت کمک کنند.

شش نهال پرطرفدار گیلاس در بین کشاورزان کدام است؟

نهال گیلاس تکدانه،‌ نهال گیلاس هارت، نهال گیلاس بینگ، نهال گیلاس زرد ارومیه، نهال گیلاس سیاه مشهد و نهال گیلاس خوشه‌ای فرانسه جزو نهال‌های پرفروش و پرطرفدار در بین کشاورزان شناخته شده است، طبق آماری که کارشناسان نهالستان به دست آورده‌اند کشاورزان از خرید نهال گیلاس تک دانه هارت بینگ زرد ارومیه سیاه مشهد و خوشه‌ای فرانسه رضایت کامل داشته و احداث باغ آنها بسیار پربار بود.

شش نهال پرطرفدار گیلاس طبق آخرین یافته‌های علم گیاه پزشکی تکثیر شده به صورت اصلاح شده و پیوندی بر پایه آلبالو تلخ تکثیر شده و به دست کشاورزان می‌رسند، به خاطر همین سیستم دفاعی این درختان بسیار قدرتمند بوده و می‌تواند هر شرایط اقلیمی را به راحتی تحمل کنند از همه مهمتر به خاطر کوتوله بودن درختان گیلاس فاصله برای کاشت آن در نظر گرفته‌اند تنها ۴ متر است.

شما در یک هکتار زمین می‌توانید ۶۵۰ اصل نهال گیلاس را کاش کنید که این کاملاً به نفع کشاورز است زیرا با سیاست تراکم سازی باغات همخوانی دارد، البته نباید فراموش کنیم نیاز آبی این درختان بسیار کم است ما در جدول‌ بندی زیر سعی می‌کنیم ویژگی‌های مهم و بارز شش نهال پرطرفدار گیلاس را برای شما بیان کنیم:

نام نهال گیلاس کشور سازنده میزان آبیاری تناژ باردهی قیمت نهال گیلاس
نهال گیلاس تک دانه ایران دو بار آبیاری عمیق در ماه ۳۵ الی ۴۰ تن در هکتار ۶۵.۰۰۰> تومان
نهال گیلاس هارت آسیای غربی دو بار آبیاری عمیق ۳۸ الی ۴۰ تن در هکتار ۷۰.۰۰۰ تومان
نهال گیلاس بینگ آمریکا دو بار آبیاری عمیق در ماه ۳۷ الی ۳۹ تن در هکتار ۷۵.۰۰۰> تومان
نهال گیلاس سیاه مشهد ایران دو بار آبیاری عمیق در ماه ۳۶ الی ۴۰ تن در هکتار ۶۰.۰۰۰ تومان
نهال گیلاس زرد ارومیه ایران دو بار آبیاری عمیق در ماه ۳۹> الی ۴۱ تن در هکتار ۵۸.۰۰۰1> تومان
نهال گیلاس خوشه‌ای فرانسه فرانسه دو بار آبیاری عمیق در ماه ۳۸> الی ۳۹ تن در هکتار ۶۰.۰۰۰ تومان

 

 

شش نهال پرطرفدار آلبالو در بین کشاورزان

میوه آلبالو از دیگر میوه‌های پرسود در کشور ایران محسوب می‌شود، چون قیمت نهال آلبالو بسیار ارزان بوده و کشاورز برای راه‌اندازی باغ تجاری آن احتیاج به سرمایه زیادی ندارد، همچنین فرآورده‌های متنوعی می‌توان از میوه آلبالو به دست آورد که در بازار داخلی و خارجی طرفدار زیادی دارد طبق بررسی‌های انجام شده آمار موجود در نهالستان‌های کشور ۶ نهال پرطرفدار آلبالو در بین کشاورزان عبارتند از: نهال آلبالو مجاری، نهال آلبالو پربار سیکانی، نهال آلبالو خوشه‌ای فرانسوی، نهال آلبالو پیش رس، نهال آلبالو گوشواره‌ای و نهال آلبالو مورلو؛

کشاورزان به هنگام خرید نهال آلبالو حتماً شرایط و ویژگی‌های ژنتیکی آن را مورد بررسی قرار دهند نهال آلبالوی پیوندی و اصلاح شده که بر پایه آلبالو تلخ تکثیر می‌شود علاوه بر آنکه سیستم دفاعی بسیار قوی دارد قل ۷۰ الی ۸۰ سال عمر مفید و باردهی طلایی را تجربه می‌کند و این به نفع باغدار است چون می‌تواند سالیان طولانی از باغ آلبالو درآمد ثابتی را کسب کند.

معرفی برترین نهال گیلاس و آلبالو

از مهمترین مزایای نهال آلبالو مجاری، سیکانی، خوشه‌ای فرانسوی، پیش رس، گوشواره‌ای و مورلو می‌توان به باردهی ۳۵ الی ۴۰ تن در هکتار اشاره کرد، این درختان خیلی کمتر دچار سال آوری شده و به صورت متناوب میوه تولید می‌کند، فاصله‌ای که برای کاشت نهال آلبالو در نظر گرفتن تنها ۴ متر است در یک هکتار ۶۵۰ نهال آلبالو جای می‌گیرد این درختان به خاطر ریشه زایی قوی احتیاج به کودهای شیمیایی و متنوع ندارند، باغدار تنها با رعایت کردن روتین معمول کوددهی می‌تواند میوه‌های با کیفیت و تجاری را برداشت کند.

 • نهال آلبالو گوشواره‌ای      60000 تومان
 • نهال آلبالو پربار سیکانی   65000 تومان
 • نهال آلبالو مجاری           65000 تومان
 • نهال آلبالو خوشه ای فرانسوی 65000 تومان
 • نهال آلبالو پییش رس          60000 تومان
 • نهال آلبالو مورلو            60000 تومان

 

مراحل احداث باغ تجاری گیلاس و آلبالو چگونه است؟

یه کشاورز زمانی می‌تواند در خرید نهال گیلاس و آلبالو و احداث باغ آن موفق باشد که شرایط اقلیمی و محیطی مناسبی برای احداث مزرعه را فراهم سازد، از این شرایط آب و هوایی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. انتخاب مکان: بهینه‌ترین مکان برای کاشت نهال گیلاس و آلبالو مکانی است که دارای آفتاب کافی برای رشد و توسعه نهال‌ها بوده و همچنین نیاز سرمایی درخت گیلاس و آلبالو را در فصل زمستان تامین کند، نهال جوان باید از خشکی، سایه، باد سرد یا عوامل محیطی مضر دیگر در امان باشد.
 2. خاک: خاکی را انتخاب کنید که دارای ساختار مناسب، خاصیت زهکشی خوب و کمترین میزان شوری باشد، حاصلخیزی خاک نیز از اهمیت بالایی برخوردار است، خاک باید مناسب و حاوی عناصر غذایی کافی باشد. بهتر است خاک از نظر pH نیمه اسیدی یا نیمه بازی باشد.
 3. انتخاب نهال: نهال میوه‌ها را از مراکز معتبر و با توجه به شرایط هوا و خاک در منطقه‌ی خود انتخاب کنید، نهال‌های سالم، قوی و بدون بیماری در طول سال بهتر ریشه می‌زنند.
 4.  خاک ورزی: قبل از خرید نهال گیلاس و آلبالو و کاشت آن در مزرعه، زمین را کود برداری کرده، سنگ‌ها و علف‌های هرز را از خاک بردارید، همچنین می‌توانید با افزودن مواد آلی و کودهای طبیعی به خاک، به حاصلخیزی آن کمک کنید.
 5. کاشت نهال: حفر یک گودال عمیق کافی برای جایگذاری ریشه‌ها مهم است، ریشه نهال را با دقت در گودال گذاشته و خاک را فشار دهید تا ریشه‌ها به درستی تثبیت شوند.
 6. آبیاری مناسب: پس از کاشت، آب نهال را به طور منظم و درست آبیاری کنید،، مقدار آبیاری بستگی به نوع میوه، محیط رشد و شرایط هوا دارد، مراقبت از رژیم آبیاری مناسب برای هر گونه گیلاس و آلبالو بسیار مهم است، تا قبل از رشد و ریشه‌زایی کامل نهال، آبیاری هفتگی و مداوم الزامی است.
 7. مراقبت و مدیریت باغ: حشرات، بیماری‌ها، تغذیه مناسب و تنظیمات دما و رطوبت مناسب از جمله مواردی هستند که برای رشد و توسعه سالم و ثمربخش میوه‌ها مدنظر قرار می‌گیرند.

 

یادآوری می‌کنم که برای هر گونه نهال گیلاس و آلبالو ممکن است شرایط و نیازها متفاوت باشند، بنابراین بهتر است قبل از کاشت نهال به تحقیق و اطلاعات کافی در مورد آن و شرایط کاشت بپردازید.

معرفی برترین نهال گیلاس

کلام آخر

نهالستان‌های مجوزدار که مجوز رسمی خود را از وزارت جهاد کشاورزی دریافت کرده‌اند برای رفاه حال کشاورزان عزیز فروش نهال گیلاس را به صورت تضمینی به همراه کارت گارانتی انجام می‌دهند، باغداران با مراجعه به سایت اینترنتی برتر نهاد می‌توانند اطلاعات کاملی در مورد قیمت نهال گیلاس و آلبالو و نحوه فروش اینترنتی آنها به دست بیاورند.

 

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال