معرفی 6 نوع نهال قابل کاشت در ویلاهای تهران

معرفی 6 نوع نهال قابل کاشت در ویلاهای تهران

زیباترین ویلا‌ها با ساختمان‌‌های شیک و مدرن، به یک فضای سبز، برای جذاب‌‌تر شدن و روح بخشیدن نیاز دارند، اگر یک ویلا در نهایت استاندارد معماری و مدرن ترین شیوه ساخت و اجرا طراحی‌ شده باشد؛ بدون داشتن یک فضای سبز، زیبایی‌‌های آن به چشم نخواهد آمد.

6 نوع نهال قابل کاشت در تهران

شما می‌توانید یک زمین بزرگ با یک ساختمان بسیار شیک را بدون هیچ‌ گونه درخت یا فضای سبزی تصور کنید، قطعا هیج جلوه و نمایی نخواهد داشت، اما اگر فضا و محوطه ویلا با درختان متناسب با آب‌ و هوای منطقه و دیگر شرایط مورد نظر کاشته شود، قطعاً می‌تواند یک طبیعت زیبا و یک نمای عالی برای ساختمان به‌ همراه آورد و ارزش ویلای شما را چندین برابر کند. در این مطلب می‌خواهیم نهال‌هایی را بررسی کنیم که با با آب‌ و هوای منطقه همچنین با خاک تهران سازگاری داشته باشد.

اگر درون ویلا نهال‌‌های میوه کاشته شود، قطعاً علاوه‌ بر جذاب کردن و زیبا کردن محیط ویلا، می‌تواند، برای صاحب باغ ارزش اقتصادی داشته باشد، به این صورت که از میوه‌‌های باغ هم برای مصرف شخصی و هم برای فروش استفاده می‌شود، اگر تمایل به خرید نهال در تهران دارید، از طریق وبسایت، شماره نهالستان را برداشته و با یک تماس از قیمت نهال در تهران باخبر شوید.

بهترین نهال گردو برای کاشت در ویلاهای تهران

اگر به کاشت نهال گردو درون ویلا اقدام‌کنید، علاوه بر این که بر روی فضای سبز ویلای شما تاثیر گذار است، می‌توانید از میوه با ارزش آن نیز استفاده کنید، این استفاده می‌تواند به دو صورت باشد، مورد اول استفاده شخصی می‌باشد، و شما می‌توانید با برداشت محصول از نهال گردو، نسبت به خرید آن بی نیاز شوید، مورد دوم استفاده به عنوان درآمد است، به این صورت که کل محصول نهال گردو را چیده و آن را به مشتریان می‌فروشید و از این طریق سود مناسبی با دست می‌آورید، بنابر موارد گفته شده، خرید نهال گردو و کاشت آن درون ویلا یک فعالیت دو سر سود است، در این مطلب می‌خواهیم به شما ارائه دهیم که چه نوع نهال هایی گردویی برای آب و هوای تهران سازگاری دارد و به بهترین شکل نهال گردو، رشد خود را کرده و به بار می‌نشیند.

6 نوع نهال کاشت

با توجه به این که تهران دارای آب و هوای معتدل بوده و دوره یخبندان طولانی ندارد، البته هوای تهران به گونه ای است که می‌تواند نیاز سرمایی برخی از انواع نهال گردو را تامین نماید، نهال گردوی چندلر، نهال گردوی ژنوتیپ، نهال گردوی دماوند، نهال گردوی اسرائیلی، از جمله نهال هایی است که شما می‌توانید درون ویلاهای تهران کاشته و بیشترین ثمر را از آن‌ها برداشت نمایید، دلیل نیز سازگاری مناسبی با هوا و خاک تهران است.

کاشت نهال زردآلو در تهران

محصول نهال زردآلو، میوه ای شیرین و معطر است که آب و هوا و خاک تهران، می‌تواند برطرف کننده تمام‌ نیازهای این نهال باشد، از این رو تمام ارقام نهال زردآلو، نظیر نهال زردآلو سلطنتی، نهال زردآلو عسکری، نهال زردآلو قیسی و غیره در خاک و هوای تهران قابل کاشت است.

هنگامی که برای خرید نهال زردآلو در تهران جهت کاشت درون ویلا اقدام کرده اید، حتما به این نکته دقت کنید که یک گودال عمیق حفر کرده، به طوری که هنگام کاشت نهال درون آن، نور خورشید به صورت مستقیم به آن بتابد تا نهال زردآلوی شما بتواند نور مورد نیاز خود را از خورشید دریافت کند، خاک ویلا باید تقریبا خشک و غیر قابل نفوذ بوده و منابع آبی کافی در آن وجود داشته باشد، زیرا آبیاری منظم و کافی از اصول مهم رشد نهال زردآلو محسوب می‌شود.

 

 

 

 

 

شش نوع نهال قابل در تهران

 

نیازی نیست که نهال زردآلو را به شکل کرت بندی آب دهید، زیرا این شیوه می‌تواند باعث آسیب رساندن به ریشه‌ها شود، اگر تصمیم دارید چندین نهال زردآلو درون ویلای خود بکارید باید حتما به فاصله میان هر کدام از نهال زردآلو دقت کنید، و تحت هیچ شرایطی دو نهال را  در نزدیکی هم نکارید، زیرا مواد عالی و مغذی خاک، آب کافی و مقدار نور مورد نیاز به اندازه دکافی به نهال زردآلو نخواهد رسید و نهال زردآلو قادر به رشد و نمو نخواهد بود.

هلو زعفرانی مناسب کاشت در ویلا‌های تهران

اگر قصد کاشت نهال هلو درون ویلای خود درشهر تهران دارید، و این دغدغه برای شما وجود دارد که آیا این نهال در هوا و خاک تهران جواب می‌دهد یا خیر، با توجه به ویژگی‌ها و نیازهای غذایی نهال هلو، در این مطلب به این ابهام شما پاسخ خواهیم داد. کاشت نهال هلو می‌تواند زینت بخش ویلا بوده و در فصل شکوفه زنی تصویری جذاب را ایجاد کند. میوه نهال هلو زعفرانی، خوش طعم و عطر است، و بر اساس نیاز به هوای معتدل، امکان کاشت آن در تهران وجود دارد، به دلیل نیاز نهال هلو زعفرانی به نور کافی، باید در قسمتی از ویلا آن را بکارید که نور مورد نیاز را دریافت نماید. ضرورت دارد که قبل از کاشت نهال هلو خاک باغچه را به وسیله کودهای مختلف تقویت کنید تا شرایط لازم برای رشد نهال هلو زعفرانی را فراهم نمایید.

 

شش نوع نهال قابل کاشت در تهران

نهال سیب مناسب کاشت در تهران

بر اساس موقعیت جغرافیایی تهران و ارتفاع مناسب از سطح دریا، و به دلیل داشتن سرمای کافی برای رفع نیاز سرمایی نهال سیب، تمام ارقام نهال سیب در تهران، امکان کاشت دارند. اگر تصمیم به کاشت نهال سیب در ویلا را دارید و ویلای شما در تهران است، می‌توانید در میان انواع نهال سیب در تهران، رقم مورد نظر خود را انتخاب و به خرید نهال سیب در تهران اقدام کنید. این نهال در تهران، بستر کافی برای رشد و تبدیل شدن به یک درخت بارور با عمر اقتصادی بالا را دارد.

در فصل شکوفه دهی، نهال سیب سراسر شکوفه می‌شود و زیبایی درخت را چندین برابر می‌کند، اگر نهال سیب را از نهالستان معتبر خریداری کنید و یک نهال اصلاح شده هم باشد قطعا، حجم شکوفه‌ها و سپس میوه‌های نهال سیب چندین برابر خواهد شد.

 

شش نوع نهال کاشت در تهران

 

 

 

کاشت نهال انگور در تهران

با توجه به رشد گل پیچی نهال انگور، می‌توان با کاشت آن درون ویلا، سایبان هایی را ایجاد کرد، بهترین قسمت برای کاشت نهال انگور، کنار آلاچیق است زیرا می‌توانید از آلاچیق به عنوان تکیه گاه برای نهال انگور استفاده کنید. هوا و خاک، برای کاشت انواع مختلف نهال میوه در تهران، از جمله رقم‌های گوناگون نهال انگور مناسب است.

شش نوع نهال قابل کاشت

کاشت نهال بادام

بادام یکی از پرطرفدارترین ارقام میوه در ایران است، این درخت جزء ارقام خشکبار محصوب می‌شود، از خصوصیات بارز آن مصرف آبی کم است به‌طوری‌که در مناطق دیمی قابلیت کاشت دارد، برای کاشت نهال بادام در ویلا باید این نکته را در نظر گرفته که نهال بادام یک نهال تک پایه نمی‌باشد و باید یه رقم دیگری نیز به عنوان گرده افشان در کنارش باشد تا باردهی مناسبی پیدا کند

از بهترین ارقام نهال بادام برای کاشت در ویلا می‌توان به نهال بادام آذرخوشه‌ای، نهال بادام تونو، نهال بادام مامایی، نهال بادام فرانیس، نهال بادام شاهرودی و نهال بادام کاغذی اشاره کرد

 

6 نوع نهال کاشت در تهران

کلام آخر

برای احداث باغ یا باغچه اولی اقدام خرید نهال سالم و با کیفیت است، شهر تهران با توجه به اینکه در تولید و عرضه نهال‌ها به صورت تخصصی در سطح بالایی قرار ندارد، توصیه می‌شود که باغداران از نهالستان‌های معتبر و مجوزدار نهال‌های خود را خریداری کنند.

 

 

 

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال