صفر تا 100 کسب درآمد از باغ سیب + بررسی پربارترین ارقام

صفر تا 100 کسب درآمد از باغ سیب + بررسی پربارترین ارقام

کسب درآمد از باغ سیب

یکی از دلایل کاشت نهال سیب، پر تقاضا بودن میوه سیب است، میوه سیب یک میوه چهار فصل محسوب می‌شود و در تمام فصول مشتری خاص خود را دارد، علاوه بر آن فراورده‌هایی که از میوه سیب تولید می‌شود زیاد بوده و ایران یکی از صادرکنندگان مطرح میوه تازه سیب و فرآورده‌های آن به بازار اروپایی و خارجی است؛ البته دلایل دیگری نیز برای کاشت نهال سیب وجود دارد، نهال سیب نسبت به دیگر نهال میوه کمتر دچار سال آوری شده و سالانه تناژ زیادی میوه تولید می‌کند، البته نباید فراموش کنیم نگهداری و مراقبت از میوه سیب بسیار راحت و کم هزینه است.

صفر تا صد نهال سیب

نهال سیب یکی از نهال‌های محبوب در باغ‌، باغچه‌ و خانه ویلایی است، نهال سیب برای رشد بهتر احتیاج به نور مناسب داشته و خاک باغ برای کاشت نهال سیب باید متخلخل و حاوی آب و هوای مناسب باشد؛ بهترین زمان برای خرید نهال سیب و کاشت آن در مزرعه اواسط پاییز و اوایل بهار است، نهال سیب به همان اندازه که پربار و پرسود است بیماری و آفات زیادی آن را تهدید می‌کند کشاورز موظف است تمامی این بیماری‌ها را شناسایی و آنها را کنترل کند.

نهال سیب به سه دسته نهال سیب دیرگل نهال سیب میانگل و نهال سیب زودگل تقسیم بندی می‌شود، باغدار باید در خرید نهال سیب توجه داشته باشد تا بر اساس اکوسیستم منطقه نهال سیب سازگار را خریداری کند، برای خرید اصولی و تضمینی کشاورز ابتدا نوع منطقه خود را بر اساس مشخصات زیست محیطی مشخص می‌کند که در قلمرو مناطق سردسیری، گرمسیری و معتدل قرار گرفته است؛ سپس بر اساس نیاز خود یکی از نژادهای گوناگون را انتخاب می‌کند.

بهترین ارقام نهال سیب در برابر بیماری‌ها و آفات سیستم دفاعی بالایی داشته و می‌تواند در برابر آفات مختلف مقاوم باشد، از نظر باغداران بهترین ارقام نهال سیب عملکرد بالایی در تولید میوه‌های با کیفیت و با حجم مناسب داشته و برای کشاورزان بهینه هستند، ولی شما گران‌ترین نهال سیب را خریداری کنید که با منطقه سازگاری نداشته باشد هرگز نمی‌توانید به باردهی مطلوب و درآمد اقتصادی برسید.

یک کشاورز در خرید نهال سیب نباید تطابق آن با شرایط محیطی را فراموش کند، نهال سیب باید قابلیت سازگاری با شرایط آب و هوایی، خاک و منطقه‌ای را داشته باشد تا بتواند در هر نقطه‌ای با موفقیت رشد کند، از دیگر فاکتورهایی که مرغوب بودن نهال سیب را مشخص می‌کند طول عمر و قدرت رشد آن است، برخی از ارقام پرفروش نهال سیب عبارتند از:

مزایای احداث باغ سیب

بررسی ارقام نهال‌های سیب که در ایران به صورت اقتصادی کاشت می‌شوند

خوشبختانه کشاورزان ایرانی قدرت انتخاب بیشتری دارند، چهار فصل بودن کشور ایران باعث شده است تا اکثر نهال‌های بومی و وارداتی سازگاری بالایی با مناطق مختلف کشور ایران داشته باشد، مهندسین نهالستان به هنگام فروش نهال سیب توصیه می‌کنند تا باغداران ابتدا اطلاعات مربوط به زمین خود را کسب کرده سپس به خرید و کاشت نهال سیب بپردازند، از بهترین ارقام نهالیستی برای پرورش در ایران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. نهال سیب مشهد بومی کشور ایران بوده زود بازده است و حداقل ۵۵ سال عمر مفید و طلایی دارد.
 2. نهال سیب گلاب کهنز تابستانی بومی کشور ایران بوده زود بازده اصل و حداقل ۵۰ سال عمر مفید و پربار را تجربه می‌کند.
 3. نهال سیب زرد فرانسه سه سال پس از کاشت باردهی خود را آغاز کرده و عمر مفید و طلایی آن ۶۰ سال است.
 4. نهال سیب گلدن وورد زرد لنبان بازده است نیاز آبی کمتری دارد و حداقل ۸۰ سال باردهی اقتصادی را تجربه می‌کند.

چگونه اقدام به خرید نهال سیب کنیم؟

خرید نهال سیب به صورت آنلاین و غیر حضوری نهالستان در چند مرحله انجام می‌شود:

 • جستجوی نهالستان: ابتدا نهالستان‌های معتبر و قابل اعتمادی که خدمات خرید آنلاین را ارائه می‌دهند را پیدا کنید، یک راه خوب برای این کار انجام جستجوی اینترنتی است که می‌توانید به وبسایت‌های مربوطه دسترسی پیدا کنید، قبل از انتخاب و سفارش نهال حتماً با کارشناسان نهالستان در ارتباط بوده و پروانه کسب نهالستان، سابقه فعالیت آن را بررسی کنید؛ در ضمن مطمئن باشید تمامی نهال‌های عرضه شده دارای لیبل و شناسه هستند.
 • انتخاب و سفارش نهال سیب: هنگامی که وارد وبسایت نهالستان مورد نظر شوید، با استفاده از منوی نیازمندی‌ها یا جستجوی دقیق، به قسمت مربوط به نهال‌های سیب بروید. سپس نهال‌های مورد نیاز خود را انتخاب کرده و  بررسی کنید که آیا نهال‌ها با شرایط آب و هوایی منطقه شما سازگار هستند یا خیر، البته کارشناسان نهالستان آماده جوابگویی به سوالات شما در این زمینه هستند.
 • انتخاب نحوه ارسال و زمان تحویل نهال سیب: در این مرحله باید نحوه ارسال نهال‌ها را مشخص کنید، اطلاعات مربوط به هزینه ارسال و زمان تحویل را بررسی کنید و سپس نحوه ارسال مورد نظر خود را انتخاب کنید، در اکثر موارد کشاورزان نهال سیب را به صورت پیش خرید بر نهالستان ذخیره می‌کنند زمان دقیق تحویل نهال سیب را برای کارشناسان نهالستان مشخص کنید.
 • پرداخت هزینه: پس از انتخاب نحوه ارسال، شروع به پرداخت هزینه نهال‌ها و هزینه ارسال کنید، نهالستان‌ها معمولاً گزینه‌های مختلفی برای پرداخت هزینه ارائه می‌دهند، از جمله پرداخت آنلاین با استفاده از کارت اعتباری یا ارسال چک.
 • تحویل نهال: پس از پرداخت هزینه، نهال‌ها بسته‌ بندی و آماده تحویل می‌شوند، حتماً نحوه بسته بندی نهال را از کارشناسان نهالستان پرسیده و مطمئن شوید در صورت ارسال نهال بی‌کیفیت یا صدمه دیده می‌توانید آنها را مرجوع کنید.

برای اطمینان بیشتر، قبل از خرید نهال سیب به صورت اینترنتی و غیرحضوری، با نهالستان تماس گرفته و سوالات خود را درباره روش‌های خرید و تحویل پرسیده و اطلاعات دقیق تری درباره فرایند خرید به دست بیاورید.

اطلاعات تکمیلی در مورد نهال سیب

از دلایل محبوبیت و پرفروش نهال سیب در بین کشاورزان ایرانی، باید به سازگاری بالای آن با هر درخت و گیاه اشاره کرد، درخت سیب به طور معجزه آسایی با هر نوع درخت و گیاهی رشد کرده و هیچگونه تداخلی به وجود نمی‌آید، کشاورزانی که می‌خواهند باغ دو منظوره احداث کنند به راحتی می‌توانند نهال سیب را انتخاب کنند، البته اگر باغداران در خرید نهال سیب توجه و دقت کافی داشته باشند، دیگر خصوصیات مثبت نهال سیب شامل موارد زیر است:

 1. مقاومت در برابر بیماری‌ها و آفات: برخی از نهال‌های سیب متناسب با شرایط محیطی خاص، مقاومت‌های قوی در برابر بیماری‌ها و آفات داشته باشند، که این امر در کاهش استفاده از سموم شیمیایی در مزارع و بهبود عملکرد محصول کمک کند.
 2. بهره‌وری بالا: نهال‌های سیب با بهره‌وری بالا می‌توانند محصولات قابل توجهی تولید کنند، این نوع نهال‌ها از نظر رشد و توسعه در شرایط محیطی مختلف، سرعت رشد قوی‌تری دارند.
 3. میوه با کیفیت عالی: نهال‌های سیب پیوندی و اصلاح شده قادر به تولید میوه‌هایی با کیفیت بالا هستند، این میوه‌ها می‌توانند رنگ براق، طعم لذیذ، بافت خوب و اندازه مناسبی داشته باشند.
 4. مقاومت در برابر شرایط محیطی خاص: برخی نهال‌های سیب پیوندی می‌توانند مقاومت قابل توجهی در برابر شرایط محیطی مختلف مانند یخبندان، گرما، خشکی، سایش خاک و تغییرات آب و هوایی برقرار کنند.

صفر تا 100 کسب درآمد از باغ سیب + بررسی پربارترین ارقام

هنگام خرید نهال سیب به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای خرید نهال سیب چند نکته طلایی وجود دارد با رعایت کردن این نکات در خرید نهال سیب موفق خواهید بود:

 • قبل از خرید نهال سیب برنامه ریزی کنید، ابتدا نیازمندی‌های خود را تعیین کرده و میزان فضای قابل استفاده، زمین‌های مناسب، میزان نور و آب مورد نیاز نهال سیب و بودجه خرید را در نظر بگیرید.
 • انواع نهال سیب گرمسیری سردسیری و معتدل را به خوبی بشناسید، به دنبال اطلاعات دربارهٔ نهال‌های سیب با کیفیت بالا بگردید و دربارهٔ انواع سیب و شرایط رشد آن‌ها آگاه شوید.
 • انتخاب و بررسی نهال سیب را به درستی انجام داده و به دنبال نهال‌های سالم، بدون آفت و سالم بگردید، برگ‌ها و ریشه‌های آن‌ها باید سالم و به شکل نرمال باشند، مطمئن شوید که نهال دارای پیچیدگی‌های زیاد، زخم‌های جدی یا علائم بیماری نباشد.
 • در صورت نیاز، از کشاورزان باتحربه یا متخصصان خرید نهال سیب کمک بخواهید تا نهال مناسبی برای شرایط و نیازهای ما معرفی کنند.
 • خرید امن داشته باشید، بعد از انتخاب نهال سازگار با محیط این موارد را بررسی کنید: قیمت نهال سیب، گارانتی دار بودن نهال، شرایط تحویل و همچنین قوانین بازگشت کالا
 • مزرعه برای کاشت نهال سیب آماده سازی کنید که شامل آنالیز خاک، حفر یک گودال عمیق و وسیع با تهویه مناسب، نصب تجهیزات آبیاری است.

با دنبال کردن این مراحل، می‌توانید و خرید نهال سیب موفق بوده و از رشد و توسعه‌ی موفقیت‌ آمیز نهال سیب لذت ببرید.

همچنین در هنگام خرید نهال سیب باید توجه داشته باشید که رقم انتخاب شده با منطقه سازگاری داشته باشد، اگر شما بهترین و گران‌ترین نهال سیب جهان را خریداری کنید ولی با منطقه شما سازگاری نداشته باشد باعث تلف شدن نهال سیب خواهد شد، البته فاکتورهای مهم دیگری در خرید نهال سیب وجود دارد:

 • قیمت نهال سیب
 • میزان باردهی و کیفیت باردهی نهال سیب
 • روش تکثیر نهال سیب
 • زود بازده یا دیر بازده بودن نهال سیب
 • نیاز منطقه
 • هدف کشاورز از تولید میوه سیب

بهترین نژادهای سیب کدامند؟

ویژگی بهترین نژاد سیب باید به وفور تولید میوه‌های خوشمزه و عالی در طعم و قابلیت نگهداری و طول عمر طولانی آن اشاره کرد، بهترین نژاد سیب مقاومت بالایی در برابر بیماری‌ و آفات داشته و نیاز و هزینه کمتری به مراقبت و نگهداری دارند، چون هر منطقه شرایط متفاوتی برای رشد سیب‌ها دارد و نژادهای مختلفی وجود دارند، بهتر است با مشاوره کارشناسان نهالستان و متخصصان کشاورزی، مناسب‌ترین نژاد سیب را برای منطقه و شرایط زمین‌شناسی و اقلیمی خود انتخاب کنید.

 1. نهال سیب رد چپف آمریکایی
 2. نهال سیب زرد فرانسوی
 3. نهال سیب مشهد ایرانی
 4. نهال سیب کهنز تابستانی ایرانی
 5. نهال سیب دو رنگ فرانسوی

صفر تا 100 کسب درآمد از باغ سیب + بررسی پربارترین ارقام

قیمت انواع ارقام نهال سیب در سال ۱۴۰۲

برای آشنایی با قیمت انواع نهال سیب گرمسیری و سردسیری می‌توانید جدول زیر را مطالعه کنید:

 

نام نهال قیمت (تومان)
سیب گالا 50.000
سیب میراگل 70.000
سیب مشهد 50.000
سیب گلدن ورد قرمز 50.000
سیب گلاب کهنز تابستانی 60.000
سیب گرانی اسمیت سبز 60.000
سیب رد لاو 60.000
دو رنگ فرانسه 50.000
سیب جرومین 80.000
سیب تو سرخ 80.000
سیب استار کینگ 60.000
سیب برتر قاسمی 50.000
سیب رندرز 65.000
سیب رد چف 75.000
سیب عروس 50.000
سیب کاکس اورنج 50.000
سیب جوناتان 50.000
سیب سوپر چف 70.000
فوجی 65.000
سیب پینک لیدی 70.000
سیب ترش مصری 60.000
سیب سفید شیشه‌ای (رزیتا) 60.000

صفر تا 100 کسب درآمد از باغ سیب + بررسی پربارترین ارقام

کلام آخر

البته برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت نهال سیب پیوندی و نحوه خرید و سفارش اینترنتی آن می‌توانید به سایت برتر نهال مراجعه کرده کاتالوگ قیمت را به صورت رایگان دانلود کنید، نه تنها با انواع نهال میوه و نهال سیب آشنا می‌شوید خصوصیات بارز آن را مطالعه کرده و اطلاعات دقیق‌تری به دست می‌آورید.

مقالات مرتبط
نظرات کابران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال